Масовна тепачка во затвор 7 загинати 17 тешко повредени

Масовна тепачка во затвор: 7 загинати, 17 тешко повредени

Прес 24 | пред 6 дена

Најмалку седум затвореници загинаа, а 17 се тешко повредени во тепачка во затвор со максимални безбедносни мерки во сојузната американска држава Јужна Каролина. Дури три часа им биле потребни на чуварите...

Најопасните затвореници во отворена војна Седум лица загинаа во жестоките судири во затвор во САД

Најопасните затвореници во отворена војна: Седум лица загинаа во жестоките судири во затвор во САД

Точка | пред 6 дена

Како што пренесуваат американските медиуми, во организирана затворска тепачка во Јужна Каролина, биле убиени 7 затвореници, а над 17 биле пренесени во болница поради тешки повреди. Овој црн биланс го соопшти...

Масовна тепачка во затвор 7 загинати 17 тешко повредени

Масовна тепачка во затвор: 7 загинати, 17 тешко повредени

Алфа | пред 6 дена

Најмалку седум затвореници загинаа, а 17 се тешко повредени во тепачка во затвор со максимални безбедносни мерки во сојузната американска држава Јужна Каролина.

Масовна тепачка во затвор 7 загинати 17 тешко повредени

Масовна тепачка во затвор: 7 загинати, 17 тешко повредени

Курир | пред 6 дена

Најмалку седум затвореници загинаа, а 17 се тешко повредени во тепачка во затвор со максимални безбедносни мерки во сојузната американска држава Јужна Каролина. Дури три часа им биле потребни на чуварите...

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина ДПЛ

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина (ДПЛ)

Инфо Центар | пред 6 дена

Седум лица загинаа, а 17 други се повредени во немири во затвор во американската сојузна држава Јужна Каролина, јави АФП. Раководството на затворот во местото Бишопвил соопшти дека немирите почнале доцна...

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина

+Инфо | пред 6 дена

Седум лица загинаа, а 17 други се повредени во немири во затвор во американската сојузна држава Јужна Каролина. Седум лица загинаа, а 17 други се повредени во немири во затвор во американската сојузна...

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина

ТВ 21 | пред 6 дена

Седум лица загинаа, а 17 други се повредени во немири во затвор во американската сојузна држава Јужна Каролина, јави АФП. Раководството на затворот во местото Бишопвил соопшти дека немирите почнале доцна...

Масовна тепачка во затвор 7 загинати 17 тешко повредени

Масовна тепачка во затвор: 7 загинати, 17 тешко повредени

Пост | пред 6 дена

Најмалку седум затвореници загинаа, а 17 се тешко повредени во тепачка во затвор со максимални безбедносни мерки во сојузната американска држава Јужна Каролина. Дури три часа им биле потребни на чуварите...

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина ДПЛ

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина (ДПЛ)

МИА | пред 6 дена

Вашингтон, 16 април 2018 (МИА) - Седум лица загинаа, а 17 други се повредени во немири во затвор во американската сојузна држава Јужна Каролина, јави АФП. Раководството на затворот во местото Бишопвил...

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина

Пост | пред 6 дена

Седум лица загинаа, а 17 други се повредени во немири во затвор во американската сојузна држава Јужна Каролина, јави АФП. Раководството на затворот во местото Бишопвил соопшти дека немирите почнале доцна...

Седум загинати во немири во затвор во Јужна Каролина

Седум загинати во немири во затвор во Јужна Каролина

МИА | пред 6 дена

Колумбија, 16 април 2018 (МИА) - Седум лица се убиени и 17 се повредени во немири во затвор во Јужна Каролина, јави АФП. зш/13:50 ### Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава,...

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина

Орбис | пред 6 дена

Седум лица загинаа, а 17 други се повредени во немири во затвор во американската сојузна држава Јужна Каролина, јави АФП. Раководството на затворот во местото Бишопвил соопшти дека немирите почнале доцна...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност