Кривична за надрилекарство  вршела очни прегледи и одредувала диоптрија без соодветно образование

Кривична за надрилекарство, вршела очни прегледи и одредувала диоптрија без соодветно образование

Фокус | пред 6 дена

Струмичката полиција поднесе кривична пријава против 62-годишен гевгеличанец  постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“, информираа од МВР. Според полицијата, во периодот од...

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

A1on | пред 6 дена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти МВР, во периодот од мај 2016 година до...

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

Кајгана | пред 6 дена

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти МВР, во...

СКАНДАЛ   Шеесет и двегодишна гевгеличанка без диплома вршела очни прегледи

СКАНДАЛ : Шеесет и двегодишна гевгеличанка без диплома вршела очни прегледи

Infomax | пред 6 дена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти МВР, во периодот од мај 2016 година до поднесување...

 Надрилекарка  од Гевелија им одредувала диоптер на пациенти

„Надрилекарка“ од Гевелија им одредувала диоптер на пациенти

Нетпрес | пред 6 дена

Кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поднесе СВР Струмица,  поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Во периодот од мај 2016 година до поднесување на пријавата,...

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

Нова Македонија | пред 6 дена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти МВР, во периодот од мај 2016 година до...

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

Бриф | пред 6 дена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти МВР, во периодот од мај 2016 година до...

Надрилекарка од Гевгелија без соодветно образование вршела очни прегледи и одредувала диоптрија

Надрилекарка од Гевгелија без соодветно образование вршела очни прегледи и одредувала диоптрија

Курир | пред 6 дена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти МВР, во периодот од мај 2016 година до...

Во Струмица откриена очна докторка  надрилекар

Во Струмица откриена очна докторка, надрилекар

Вечер Прес | пред 6 дена

Полицијата во струмица откри лаќна оЧна докторка, надри лекар. Како што информираа од МВР станува збор  за М.Г. (62) од Гевгелија, против која е поднесена кривична пријава  поради постоење основи на сомнение...

Без факултет и лиценца вршела очни прегледи и одредувла диоптер на пациенти во Гевгелија

Без факултет и лиценца вршела очни прегледи и одредувла диоптер на пациенти во Гевгелија

Прес 24 | пред 6 дена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 62-годишната М.Г. од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Во периодот од мај 2016 година до поднесување на...

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

Независен | пред 6 дена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти МВР, во периодот од мај 2016 година до...

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

Локално | пред 6 дена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти МВР, во периодот од мај 2016 година до...

Гевгеличанка без лиценца вршела очни прегледи

Гевгеличанка без лиценца вршела очни прегледи

+Инфо | пред 6 дена

Жената вршела очни прегледи  и одредувала диоптрија на пациенти, соопшти МВР. СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи сомнение за сторено кривично дело...

Kривично дело  надрилекарство    без соодветно образование вршела очни прегледи

Kривично дело „надрилекарство“ – без соодветно образование вршела очни прегледи

Либертас | пред 6 дена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти МВР, во периодот од мај 2016 година до...

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

еМАГАЗИН | пред 6 дена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти МВР, во периодот од мај 2016 година до...

Шеесет и двегодишна гевгеличанка без диплома вршела очни прегледи

Шеесет и двегодишна гевгеличанка без диплома вршела очни прегледи

Република | пред 6 дена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти МВР, во периодот од мај 2016 година до поднесување...

Ќе одговара за надрилекарство  Баба од Гевелија им одредувала диоптер на пациенти

Ќе одговара за надрилекарство: Баба од Гевелија им одредувала диоптер на пациенти

Сител | пред 6 дена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Во периодот од мај 2016 година до поднесување на пријавата,...

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

МИА | пред 6 дена

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти МВР, во...

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

Гевгеличанка без соодветно образование вршела очни прегледи

Рипост | пред 6 дена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти МВР, во периодот од мај 2016 година до...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност