Ѕанакопулос Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име

Ѕанакопулос: Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име

Фактор | пред 6 дена

Портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос вели дека новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, одговарајќи на прашањето на дописникот...

Ѕанакопулос Новото име треба да биде и уставно

Ѕанакопулос: Новото име треба да биде и уставно

Р.С. Европа | пред 6 дена

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на денешниот брифинг со новинарите....

Ѕанакопулос Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Ѕанакопулос: Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

A1on | пред 6 дена

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на денешниот брифинг со новинарите,...

Ѕанакопулос Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Ѕанакопулос: Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Локално | пред 6 дена

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на денешниот брифинг со новинарите,...

Ѕанакопулос Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Ѕанакопулос: Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Вечер Прес | пред 6 дена

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на брифинг со новинарите, одговарајќи...

Ѕанакопулос Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Ѕанакопулос: Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Слободен печат | пред 6 дена

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на денешниот брифинг со новинарите,...

Портпаролот на грчката Влада за МИА Новото сложено име мора да биде и уставно име

Портпаролот на грчката Влада за МИА: Новото сложено име мора да биде и уставно име

Фокус | пред 6 дена

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на денешниот брифинг со новинарите,...

Ѕанакопулос Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Ѕанакопулос: Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Прес 24 | пред 6 дена

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на денешниот брифинг со новинарите,...

Ѕанакопулос Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Ѕанакопулос: Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Алсат-М | пред 6 дена

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на денешниот брифинг со новинарите,...

Ѕанакопулос Новото сложено име да се прифати како уставно име

Ѕанакопулос: Новото сложено име, да се прифати како уставно име

Независен | пред 6 дена

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на денешниот брифинг со новинарите,...

Ѕанакопулос Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Ѕанакопулос: Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

+Инфо | пред 6 дена

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на денешниот брифинг со новинарите,...

Ѕанакопулос Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име

Ѕанакопулос: Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име

Курир | пред 6 дена

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на денешниот брифинг со новинарите,...

Реакции во Грција за ставовите на Заев за името

Реакции во Грција за ставовите на Заев за името

Алсат-М | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев се причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во главната опозициска Нова демократија,...

Заев Не сакам ни да помислам дека преговорите со Грција ќе пропаднат

Заев: Не сакам ни да помислам дека преговорите со Грција ќе пропаднат

Канал 5 | пред 6 дена

Заев е против ерга омнес, решението може да се постигне во мај, пишува денеска грчки Катимерини во опсежната анализа за преговорите, кои покренаа и жестока расправа меѓу власта и опозиција во Атина. Одговорниот...

Ѕанакопулос Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Ѕанакопулос: Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Либертас | пред 6 дена

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на денешниот брифинг со новинарите,...

Ѕанакопулос Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Ѕанакопулос: Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Република | пред 6 дена

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на денешниот брифинг со новинарите,...

Ѕанакопулос Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Ѕанакопулос: Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

МИА | пред 6 дена

Атина, 16 април 2018 (МИА) - Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на денешниот...

Препукување на власта и опозицијата во Грција поради изјавите од Скопје

Препукување на власта и опозицијата во Грција поради изјавите од Скопје

Нетпрес | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија, Јоргос...

Грчка влада Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

Грчка влада: Новото сложено име ПЈРМ треба да го прифати како уставно име

еМАГАЗИН | пред 6 дена

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на денешниот брифинг со новинарите,...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Пост | пред 6 дена

16 април 2018 / 9:59 Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова...

ЌЕ МОРА ДА СЕ МЕНУВА И УСТАВОТ Новото име ќе мора да биде и уставно име на земјата

ЌЕ МОРА ДА СЕ МЕНУВА И УСТАВОТ: Новото име ќе мора да биде и уставно име на земјата

Infomax | пред 6 дена

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, на денешниот брифинг со новинарите,...

Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум

Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум

Флеш | пред 6 дена

„Двојно „не“ од Заев за едно име и промена на Уставот“, „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“, „Зоран Заев поддржува двојно име“, Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“,...

Коѕијас и Кумуцакос во жесток дијалог по изјавите на Заев

Коѕијас и Кумуцакос во жесток дијалог по изјавите на Заев

Флеш | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Заев не уверува за македонштината  власта и опозицијата во Грција се скaраа

Заев не уверува за македонштината - власта и опозицијата во Грција се скaраа!

Весник | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Изјавите на Заев за спорот со името се најдоа во грчките медиуми

Изјавите на Заев за спорот со името се најдоа во грчките медиуми

Фактор | пред 6 дена

Грчките медиуми ги пренесуваат и коментираат изјавите на премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, по повод прашањето за името и промената на Уставот. „Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на...

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Нова Македонија | пред 6 дена

„Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“, „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“, „Зоран Заев поддржува двојно име“, „Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“;...

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Вечер | пред 6 дена

„Двојно 'не' од Заев за едно име и промена на Уставот"; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум"; „Зоран Заев поддржува двојно име"; Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста";...

Грчките медиуми Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум

Грчките медиуми: Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум

Слободен печат | пред 6 дена

„Двојно ‘не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“, „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“, „Зоран Заев поддржува двојно име“, Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“,...

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Весник | пред 6 дена

„Двојно 'не' од Заев за едно име и промена на Уставот"; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум"; „Зоран Заев поддржува двојно име"; Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста";...

Заглавија преговорите за името

Заглавија преговорите за името

Нетпрес | пред 6 дена

И покрај оптимизмот од почетокот на годинава дека договорот со Поранешната југословенска Република Македонија беше на дофат, импулсот по неодамнешните разговори меѓу министрите за надворешни работи Никос...

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Бриф | пред 6 дена

„Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“; „Зоран Заев поддржува двојно име“; Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“;...

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Канал 5 | пред 6 дена

Како што јави дописничката на МИА од Атина, новинарите во Грција, во текстовите во електронските изданија на медиумите, ги пренесуваат изјавите на Зоран Заев во однос на позициите за името, со акцентот...

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

A1on | пред 6 дена

„Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“; „Зоран Заев поддржува двојно име“; Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“;...

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Локално | пред 6 дена

„Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“; „Зоран Заев поддржува двојно име“; Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“;...

Грчките медиуми за брифингот на Заев Двојно не од Заев за едно име и промена на Уставот

Грчките медиуми за брифингот на Заев: Двојно ‘не’ од Заев за едно име и промена на Уставот

Македонија 365 | пред 6 дена

„Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“; „Зоран Заев поддржува двојно име“; Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“;...

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Прес 24 | пред 6 дена

Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“; „Зоран Заев поддржува двојно име“; Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“;...

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Алфа | пред 6 дена

Новинарите во Грција, во текстовите во електронските изданија на медиумите, ги пренесуваат изјавите на Зоран Заев во однос на позициите за името, со акцентот ставен на ерга омнес и Уставот. „Двојно ’не’...

Изјавата на Заев дека е против ерга омнес е нова провокација за грчките медиуми

Изјавата на Заев дека е против ерга омнес е нова провокација за грчките медиуми

Фокус | пред 6 дена

„Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“; „Зоран Заев поддржува двојно име“; Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“;...

Различни написи во грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Различни написи во грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Независен | пред 6 дена

„Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“; „Зоран Заев поддржува двојно име“; Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“;...

Грчките медиуми  Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум

Грчките медиуми: „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“

+Инфо | пред 6 дена

„Двојно „не“ од Заев за едно име и промена на Уставот“; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“; „Зоран Заев поддржува двојно име“; Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“;...

Заев ја уверува македонската јавност Кумуцакос му скока на Коѕијас

Заев ја уверува македонската јавност, Кумуцакос му „скока“ на Коѕијас

Фактор | пред 6 дена

Ако македонската влада сега има потешкотии за решавање на деценискиот спор за името со левичарската влада предводена од Сириза, може само да замислиме како ќе биде доколку преговорите ги водат Кумуцакос...

Катимерини Заглавија преговорите за името

Катимерини: Заглавија преговорите за името

Република | пред 6 дена

И покрај оптимизмот од почетокот на годинава дека договорот со Поранешната југословенска Република Македонија беше на дофат, импулсот по неодамнешните разговори меѓу министрите за надворешни работи Никос...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

A1on | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Заев ги скара власта и опозицијата во Грција

Заев ги „скара“ власта и опозицијата во Грција

МКД | пред 6 дена

Прашањето за името и преговорите се повод за внатрешно-политички превидрања во Грција и за нови препукувања меѓу власта и опозицијата. По последните изјави на премиерот Зоран Заев грчката опозиција побара...

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Либертас | пред 6 дена

„Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“; „Зоран Заев поддржува двојно име“; Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“;...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Алсат-М | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Слободен печат | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Коѕијас и Кумуцакос се испокараа за Заев

Коѕијас и Кумуцакос се испокараа за Заев

Нова Македонија | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Сител | пред 6 дена

„Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“; „Зоран Заев поддржува двојно име“; Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“;...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Канал 5 | пред 6 дена

Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос Кумуцакос, побара одговори од владата за што точно преговара, на што реагираа од прес службата на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Кајгана | пред 6 дена

Атина, 16 април 2018 (МИА) - Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика...

Ќе има референдум за името потврдува Заев

Ќе има референдум за името, потврдува Заев

Скопје Инфо | пред 6 дена

Заев потврди дека референдум за името ќе има, а прашањето е дали ќе биде веднаш по евентуалниот договор или пред самиот влез на Македонија во НАТО или во ЕУ. – Во однос на референдумот Албанците и ДУИ...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Идивиди | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Локално | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Власта и опозицијата во Грција се препукуваат поради ставовите на Заев

Власта и опозицијата во Грција се препукуваат поради ставовите на Заев

Курир | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Прашањето за името уште еднаш доведе до препукувања помеѓу Коѕијас и Кумуцакос

Прашањето за името уште еднаш доведе до препукувања помеѓу Коѕијас и Кумуцакос

Прес 24 | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

МИА | пред 6 дена

Атина, 16 април 2018 (МИА) - „Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“; „Зоран Заев поддржува двојно име“; Заев: Не влијае врз Грција како ќе...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Вечер Прес | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Фокус | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Ставовите на Заев ги скараа власта и опозицијата во Грција

Ставовите на Заев ги „скараа“ власта и опозицијата во Грција

Република | пред 6 дена

Прашањето за името и преговорите се повод за внатрешно-политички превидрања во Грција и за нови препукувања меѓу власта и опозицијата. По последните изјави на премиерот Зоран Заев грчката опозиција побара...

Грчките медиуми за брифингот на Заев  Двојно не од Заев за едно име и промена на Уставот

Грчките медиуми за брифингот на Заев: „Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“

еМАГАЗИН | пред 6 дена

Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“; „Зоран Заев поддржува двојно име“; Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“;...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Либертас | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Коѕијас и Кумуцакос се скараа за ставовите на Заев

Коѕијас и Кумуцакос се скараа за ставовите на Заев

Нова ТВ | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Сител | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

МИА | пред 6 дена

Атина, 16 април 2018 (МИА) - Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика...

Различни написи во грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Различни написи во грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Пост | пред 6 дена

„Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“; „Зоран Заев поддржува двојно име“; Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“;...

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Грчките медиуми за брифингот на премиерот Заев

Орбис | пред 6 дена

Двојно ’не’ од Заев за едно име и промена на Уставот“; „Заев отфрла ерга омнес и најавува референдум“; „Зоран Заев поддржува двојно име“; Заев: Не влијае врз Грција како ќе се викаме во внатрешноста“;...

Заев ги скара власта и опозицијата во Грција

Заев ги „скара“ власта и опозицијата во Грција

10 без 10 | пред 6 дена

Прашањето за името и преговорите се повод за внатрешно-политички превидрања во Грција и за нови препукувања меѓу власта и опозицијата. По последните изјави на премиерот Зоран Заев грчката опозиција побара...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Орбис | пред 6 дена

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос...

Заев  Ќе биде најверојатно граѓанин на Северна Горна или Вардарска Македонија маседониан

Заев - Ќе биде најверојатно „граѓанин на Северна, Горна или Вардарска Македонија/маседониан“

10 без 10 | пред 7 дена

Претседателот на Владата на РМ Заев истакна дека има напредок во преговарачкиот процес, дека има основа за оптимизам . Еден поголем дел од работите се решени. Тоа ми дава право да верувам дека има исчекор,...

Референдум за името ќе има ДУИ е против

Референдум за името ќе има, ДУИ е против

Вечер Прес | пред една недела

Заев потврди дека референдум за името ќе има, а прашањето е дали ќе биде веднаш по евентуалниот договор или пред самиот влез на Македонија во НАТО или во ЕУ – Во однос на референдумот Албанците и ДУИ имаат...

Идентитетот не е спорен остануваат името и опсегот на употреба

Идентитетот не е спорен, остануваат името и опсегот на употреба

Прес 24 | пред една недела

Македонскиот премиер Зоран Заев на вчерашниот брифинг со медиумите посочи дека е постигнат напредок за најголемиот дел од прашањата во спорот со името и дека остануваат опсегот на употреба и името за меѓународна...

Идентитетот не е спорен остануваат името и опсегот на употреба

Идентитетот не е спорен, остануваат името и опсегот на употреба

Кајгана | пред една недела

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - Македонскиот премиер Зоран Заев на вчерашниот брифинг со медиумите посочи дека е постигнат напредок за најголемиот дел од прашањата во спорот со името и дека остануваат опсегот...

Идентитетот не е спорен остануваат името и опсегот на употреба

Идентитетот не е спорен, остануваат името и опсегот на употреба

Независен | пред една недела

Македонскиот премиер Зоран Заев на вчерашниот брифинг со медиумите посочи дека е постигнат напредок за најголемиот дел од прашањата во спорот со името и дека остануваат опсегот на употреба и името за меѓународна...

Заев Најверојатно ќе има референдум за името

Заев: Најверојатно ќе има референдум за името

За Се | пред една недела

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со новинарите изјави дека на Македонија потребен и е референдум за името и најверојатно ќе го, но не се знае точно кога. Како временски за спроведување на референдумот...

Идентитетот не е спорен остануваат името и опсегот на употреба

Идентитетот не е спорен, остануваат името и опсегот на употреба

A1on | пред една недела

Македонскиот премиер Зоран Заев на вчерашниот брифинг со медиумите посочи дека е постигнат напредок за најголемиот дел од прашањата во спорот со името и дека остануваат опсегот на употреба и името за меѓународна...

Идентитетот не е спорен остануваат името и опсегот на употреба

Идентитетот не е спорен, остануваат името и опсегот на употреба

Алсат-М | пред една недела

Македонскиот премиер Зоран Заев на вчерашниот брифинг со медиумите посочи дека е постигнат напредок за најголемиот дел од прашањата во спорот со името и дека остануваат опсегот на употреба и името за меѓународна...

Идентитетот не е спорен остануваат името и опсегот на употреба

Идентитетот не е спорен, остануваат името и опсегот на употреба

Канал 5 | пред една недела

Точно е дека поголем дел од работите се решени и тоа, истакна, му дава право да верува дека има исчекор, но, посочи дека и тоа што е решено, може да се смета дека е договорено само ако има конечен договор....

Идентитетот не е спорен остануваат името и опсегот на употреба

Идентитетот не е спорен, остануваат името и опсегот на употреба

Сител | пред една недела

Македонскиот премиер Зоран Заев на вчерашниот брифинг со медиумите посочи дека е постигнат напредок за најголемиот дел од прашањата во спорот со името и дека остануваат опсегот на употреба и името за меѓународна...

Заев Најверојатно државјанството ќе биде  граѓани на Северна Горна  маседониан

Заев: Најверојатно државјанството ќе биде - граѓани на Северна, Горна.../маседониан

МКД | пред една недела

Кое ќе биде новото име за меѓународна употреба и опсегот на употребата се двете прашања за кои сѐ уште има разлики во преговорите меѓу Македонија и Грција за надминување на спорот за името, изјави вчера...

Идентитетот не е спорен остануваат името и опсегот на употреба

Идентитетот не е спорен, остануваат името и опсегот на употреба

Локално | пред една недела

Македонскиот премиер Зоран Заев на вчерашниот брифинг со медиумите посочи дека е постигнат напредок за најголемиот дел од прашањата во спорот со името и дека остануваат опсегот на употреба и името за меѓународна...

Османи Референдум за името ќе ја искомплицира состојбата

Османи: Референдум за името ќе ја искомплицира состојбата

ТВ 21 | пред една недела

Има разлики меѓу СДСМ и ДУИ околу најавуваниот референдум за името кога ќе се постигне договор со Грција, посочија денеска премиерот Зоран Заев и неговиот заменик Бујар Османи, на брифинг со новинари.Сепак,...

ЗАЕВ Би било веројатно граѓанин на Северна Горна Вардарска Македонија

ЗАЕВ: Би било веројатно граѓанин на Северна,Горна,Вардарска/Македонија

Рипост | пред една недела

Македонскиот премиер Зоран Заев на вчерашниот брифинг со медиумите посочи дека е постигнат напредок за најголемиот дел од прашањата во спорот со името и дека остануваат опсегот на употреба и името за меѓународна...

ДУИ не е за референдум за името

Република | пред една недела

Има разлики меѓу СДСМ и ДУИ околу најавуваниот референдум за името кога ќе се постигне договор со Грција, посочија денеска премиерот Зоран Заев и неговиот заменик Бујар Османи, на брифинг со новинари.Сепак,...

Идентитетот не е спорен остануваат името и опсегот на употреба

Идентитетот не е спорен, остануваат името и опсегот на употреба

МИА | пред една недела

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - Македонскиот премиер Зоран Заев на вчерашниот брифинг со медиумите посочи дека е постигнат напредок за најголемиот дел од прашањата во спорот со името и дека остануваат опсегот...

Идентитетот не е спорен остануваат името и опсегот на употреба

Идентитетот не е спорен, остануваат името и опсегот на употреба

Пост | пред една недела

15 април 2018 / 9:35 Македонскиот премиер Зоран Заев на вчерашниот брифинг со медиумите посочи дека е постигнат напредок за најголемиот дел од прашањата во спорот со името и дека остануваат опсегот на...

Заев Најверојатно ќе има референдум за името

Заев: Најверојатно ќе има референдум за името

Актуелно24 | пред една недела

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со новинарите изјави дека на Македонија потребен и е референдум за името и најверојатно ќе го, но не се знае точно кога. Како временски за спроведување на референдумот...

Заев Не се решени опсегот и името за меѓународна употреба

Заев: Не се решени опсегот и името за меѓународна употреба

Тера | пред една недела

Новото име за меѓународна употреба и опсегот се двете прашања за кои се уште има разлики во преговорите меѓу Македонија и Грција за надминување на спорот за името, кажа премиерот Заев на брифинг со новинарите....

Заев Ќе биде најверојатно граѓанин на Северна Горна или Вардарска Македонија маседониан

Заев: Ќе биде најверојатно граѓанин на Северна, Горна или Вардарска Македонија/маседониан

Ако | пред една недела

Претседателот на Владата на РМ Заев истакна дека има напредок во преговарачкиот процес, дека има основа за оптимизам . „Еден поголем дел од работите се решени. Тоа ми дава право да верувам дека има исчекор,...

Заев Многу сме блиску до решение остануваат името и опсегот на употреба

Заев: Многу сме блиску до решение, остануваат името и опсегот на употреба

Канал 5 | пред една недела

Ова го кажа премиерот Заев на отворениот брифинг со новинарите, каде што уште еднаш потврди дека тој е многу голем оптимист, дека решение ќе се најде, преку компромис со Грција, без притоа да се сруши...

Заев Многу сме блиску до решение

Заев: Многу сме блиску до решение

Флеш | пред една недела

Премиерот Заев е среќен со напредокот во преговорите за името, но вели дека се што досега  е решено е условено со конечното решение на спорот. Него, на патот му стојат најтешките прашања. Премиерот вели...

ДУИ не е за референдум за името

ДУИ не е за референдум за името

Флеш | пред една недела

Има разлики меѓу СДСМ и ДУИ околу најавуваниот референдум за името кога ќе се постигне договор со Грција, посочија денеска премиерот Зоран Заев и неговиот заменик Бујар Османи, на брифинг со новинари....

Заев на отворен брифинг Не се решени опсегот и името за меѓународна употреба

Заев на отворен брифинг: Не се решени опсегот и името за меѓународна употреба

Вечер | пред една недела

Новото име за меѓународна употреба и опсегот се двете прашања за кои се уште има разлики во преговорите меѓу Македонија и Грција за надминување на спорот за името, кажа премиерот Заев на брифинг со новинарите....

Заев најави референдум за името ДУИ се контра

Заев најави референдум за името, ДУИ се контра

Вечер | пред една недела

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со новинарите изјави дека на Македонија потребен и е референдум за името и најверојатно ќе го, но не се знае точно кога. Премиерот Заев е среќен со напредокот во...

Блиску до конечно решение за спорот со името  на патот стојат најтешките прашања

Блиску до конечно решение за спорот со името - на патот стојат најтешките прашања

Алфа | пред една недела

Во моментот се решавале Името за меѓународна употреба и опсегот на употреба на името - скоро потврдено било решението за делот на идентитетот, националноста и на јазикот. Зоран Заев: Можам да кажам дека...

Заев Многу сме блиску до решение остануваат името и опсегот на употреба

Заев: Многу сме блиску до решение, остануваат името и опсегот на употреба

Локално | пред една недела

Македонија е блиску до изнаоѓање решение на спорот за името со Грција потврди денеска премиерот Зоран Заев. За сега останува да виси опсегот и меѓународната употреба на името а приближување на позициите...

Заев Државјанството ќе биде како новото име граѓанин на Северна Горна или Вардарска Македонија

Заев: Државјанството ќе биде како новото име, граѓанин на Северна, Горна или Вардарска Македонија

Вечер | пред една недела

Постигнат е напредок за најголемиот дел од прашањата во спорот со името, остануваат опсегот на употреба и името за меѓународна употреба, рече македонскиот премиер Зоран Заев на денешниот отворениот брифинг...

Заев на отворен брифинг Не се решени опсегот и името за меѓународна употреба

Заев на отворен брифинг: Не се решени опсегот и името за меѓународна употреба

Весник | пред една недела

Новото име за меѓународна употреба и опсегот се двете прашања за кои се уште има разлики во преговорите меѓу Македонија и Грција за надминување на спорот за името, кажа премиерот Заев на брифинг со новинарите....

Заев најави референдум за името ДУИ се контра

Заев најави референдум за името, ДУИ се контра

Весник | пред една недела

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со новинарите изјави дека на Македонија потребен и е референдум за името и најверојатно ќе го, но не се знае точно кога. Премиерот Заев е среќен со напредокот во...

Заев Државјанството ќе биде како новото име граѓанин на Северна Горна или Вардарска Македонија

Заев: Државјанството ќе биде како новото име, граѓанин на Северна, Горна или Вардарска Македонија

Весник | пред една недела

Постигнат е напредок за најголемиот дел од прашањата во спорот со името, остануваат опсегот на употреба и името за меѓународна употреба, рече македонскиот премиер Зоран Заев на денешниот отворениот брифинг...

ДУИ не е за референдум за името да не стане дневно политичка тема

ДУИ не е за референдум за името да не стане дневно-политичка тема

Независен | пред една недела

Има разлики меѓу СДСМ и ДУИ околу најавуваниот референдум за името кога ќе се постигне договор со Грција, посочија денеска премиерот Зоран Заев и неговиот заменик Бујар Османи, на брифинг со новинари....

 ЕРГА ОМНЕС неприфатливо барање  Заев Да се разграничи што е за домашна што за меѓународна употреба

„ЕРГА ОМНЕС“ неприфатливо барање – Заев: Да се разграничи што е за домашна, што за меѓународна употреба

ТВ 21 | пред една недела

Од вкупно седум точки по кои се преговара со Грција за решавање на деценискиот спор за името, две важни остануваат нерешени, самото компромисно име, за Македонија прифатливо со географска одредница и опсегот...

ДУИ не е за референдум за името да не стане дневно политичка тема

ДУИ не е за референдум за името да не стане дневно-политичка тема

Пост | пред една недела

Има разлики меѓу СДСМ и ДУИ околу најавуваниот референдум за името кога ќе се постигне договор со Грција, посочија денеска премиерот Зоран Заев и неговиот заменик Бујар Османи, на брифинг со новинари....

Заев Државјанството ќе биде во согласност со новото име граѓанин на Северна Горна или Вардарска Македонија

Заев: Државјанството ќе биде во согласност со новото име, граѓанин на Северна, Горна или Вардарска Македонија

Македонија 365 | пред една недела

Постигнат е напредок за најголемиот дел од прашањата во спорот со името, остануваат опсегот на употреба и името за меѓународна употреба, рече македонскиот премиер Зоран Заев на денешниот отворениот брифинг...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност