Општина Ѓорче Петров Улицата кај училиштето Мирче Ацев е критично место на кое во иднина ќе има семафор

Општина Ѓорче Петров: Улицата кај училиштето „Мирче Ацев“ е критично место на кое во иднина ќе има семафор

Точка | пред 6 дена

Општина Ѓорче Петров се огласи со соопштение во врска со сообраќајната незгода на улицата Борис Сарафов, поточно кај училиштето „Мирче Ацев“, во која вчера беше повредено 10-годишно дете. Како што информираат...

J J  46 од Скопје е возачот кој го прегази детето во Ѓорче Петров

J. J. (46) од Скопје е возачот кој го прегази детето во Ѓорче Петров

Република | пред 6 дена

На 15.04.2018 година околу 18.30 часот на ул. „Борис Сарафов” во Скопје, патничко возило „Опел Астра” со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ј. (46) од Скопје удрило во 10-годишно момче. По ударот...

Наумоски Ќе се постави семафор на Борис Сарафов

Наумоски: Ќе се постави семафор на „Борис Сарафов“

Нетпрес | пред 6 дена

Во координација со Град Скопје, денеска општина Ѓорче Петров добила информација дека на критичното место ќе биде поставен семафор со кој ќе се реши проблемот со сообраќајот, брзото возење и непочитување...

Повреденото 10 годишно дете во стабилна состојба општината ќе поставува семафор на критичното место

Повреденото 10 годишно дете во стабилна состојба, општината ќе поставува семафор на критичното место

Сител | пред 6 дена

Embedded video for Повреденото 10 годишно дете во стабилна состојба, општината ќе поставува семафор на критичното место 10 годишното дете кое беше прегазено е  во стабилна здравствена состојба, но има...

10 годишното дете во стабилна состојба

10 годишното дете во стабилна состојба

Канал 5 | пред 6 дена

Од таму велат дека детето е свесно и контактибилно, и дека нема потреба од оперативен зафат врз него. Оваа трагедија предизвика лавина реакции од граѓаните. Жителите на Ѓорче Петров револтирани, велат...

Семафор како решение за намалување на сообраќајните незгоди на Борис Сарафов

Семафор како решение за намалување на сообраќајните незгоди на „Борис Сарафов“

Нова Македонија | пред 6 дена

Семафор ќе биде поставен на критичното место на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров каде вчера беше повредено 10-годишно дете. Од општината информираат дека во координација со Град Скопје...

Протести поради прегазеното момче во Ѓорче Петров

Протести поради прегазеното момче во Ѓорче Петров

МТВ 1 | пред 6 дена

По вчерашната сообраќајна несреќа во населбата Ѓорче Петров, за попладне е најавен нов протест на жителите. Бараат соодветна сигнализација. Општината најави дека на критичното место на улицата „Борис Сарафов“...

Општина Ѓорче Петров Улицата кај училиштето Мирче Ацев е критично место на кое во иднина ќе има семафор

Општина Ѓорче Петров: Улицата кај училиштето „Мирче Ацев“ е критично место на кое во иднина ќе има семафор

Вечер | пред 6 дена

Општина Ѓорче Петров се огласи со соопштение во врска со сообраќајната незгода на улицата „Борис Сарафов“, поточно кај училиштето „Мирче Ацев“, во која вчера беше повредено 10-годишно дете. Како што информираат...

Семафор како решение за намалување на сообраќајните незгоди на Борис Сарафов

Семафор како решение за намалување на сообраќајните незгоди на „Борис Сарафов“

A1on | пред 6 дена

Семафор ќе биде поставен на критичното место на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров каде вчера беше повредено 10-годишно дете. Од општината информираат дека во координација со Град Скопје...

Жителите на Ѓорче на протести властите ветуваат семафори за 10 дена

Жителите на Ѓорче на протести, властите ветуваат семафори за 10 дена

Нова ТВ | пред 6 дена

Жителите на Ѓорче Петров за денеска во 18 часот најавија нови протести, по последната сообраќајна несреќа која се случи вчера, а во која беше повредено десетгодишно дете. Детето има тешки телесни повреди,...

Општина Ѓорче Петров Улицата кај училиштето Мирче Ацев е критично место на кое во иднина ќе има семафор

Општина Ѓорче Петров: Улицата кај училиштето „Мирче Ацев“ е критично место на кое во иднина ќе има семафор

Макфакс | пред 6 дена

Општина Ѓорче Петров се огласи со соопштение во врска со сообраќајната незгода на улицата „Борис Сарафов“, поточно кај училиштето „Мирче Ацев“, во која вчера беше повредено 10-годишно дете. Како што информираат...

Општина Ѓорче Петров ќе постави семафор кај училиштето Мирче Ацев

Општина Ѓорче Петров ќе постави семафор кај училиштето „Мирче Ацев“

Скопје Инфо | пред 6 дена

Општина Ѓорче Петров се огласи со соопштение во врска со сообраќајната незгода на улицата „Борис Сарафов“, поточно кај училиштето „Мирче Ацев“, во која вчера беше повредено 10-годишно дете. Како што информираат...

Жителите на Ѓорче и денеска на улица  грончалникот смирува  Ќе поставиме семафор

Жителите на Ѓорче и денеска на улица - грончалникот смирува: „Ќе поставиме семафор“

Весник | пред 6 дена

На критичното место во населбата Ѓорче Петров каде што беше прегазено дете ќе биде поставен семафор со кој се очекува целосно да се реши проблемот со сообраќајот, брзото возење и непочитување на пешаците...

Општина Ѓорче Петров Улицата кај училиштето Мирче Ацев е критично место на кое во иднина ќе има семафор

Општина Ѓорче Петров: Улицата кај училиштето „Мирче Ацев“ е критично место на кое во иднина ќе има семафор

Весник | пред 6 дена

Општина Ѓорче Петров се огласи со соопштение во врска со сообраќајната незгода на улицата „Борис Сарафов“, поточно кај училиштето „Мирче Ацев“, во која вчера беше повредено 10-годишно дете. Како што информираат...

ОПШТИНАТА ЌЕ ПОСТАВИ СЕМАФОР НА ЦРНАТА ТОЧКА КАЈ ШКОЛОТО ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

ОПШТИНАТА ЌЕ ПОСТАВИ СЕМАФОР НА ЦРНАТА ТОЧКА КАЈ ШКОЛОТО ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Сакам Да Кажам | пред 6 дена

На критичното место ќе биде поставен семафор со кој очекуваме целосно да се реши проблемот со сообраќајот, брзото возење и непочитување на пешаците кои минуваат на пешачкиот премин кај училиштето „Мирче...

Семафор како решение за намалување на сообраќајните незгоди на Борис Сарафов

Семафор како решение за намалување на сообраќајните незгоди на „Борис Сарафов“

Локално | пред 6 дена

Семафор ќе биде поставен на критичното место на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров каде вчера беше повредено 10-годишно дете. Од општината информираат дека во координација со Град Скопје...

Граѓаните на Ѓорче добија решение на критичното место каде вчера беше повредено дете ќе биде поставен семафор

Граѓаните на Ѓорче добија решение, на критичното место каде вчера беше повредено дете ќе биде поставен семафор

Прес 24 | пред 6 дена

Семафор ќе биде поставен на критичното место на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров каде вчера беше повредено 10-годишно дете. Од општината информираат дека во координација со Град Скопје...

Улицата во Ѓорче Петров каде беше прегазено дете ќе добие семафор

Улицата во Ѓорче Петров каде беше прегазено дете ќе добие семафор

Фокус | пред 6 дена

Семафор ќе биде поставен на критичното место на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров каде вчера беше повредено 10-годишно дете. Од општината информираат дека во координација со Град Скопје...

На критичната точка на улица Борис Сарафов ќе биде поставен семафор

На критичната точка на улица „Борис Сарафов“ ќе биде поставен семафор

Слободен печат | пред 6 дена

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски, по вчерашниот немил настан, најави дека на критичниот премин кај училиштето „Мирче Ацев“ ќе биде поставен семафор. „Како градоначалник, жител...

Градоначалникот на Ѓорче Петров Ќе поставиме семафор на критичното место во населбата

Градоначалникот на Ѓорче Петров: Ќе поставиме семафор на критичното место во населбата

Независен | пред 6 дена

На критичното место во населбата Ѓорче Петров каде што беше прегазено дете ќе биде поставен семафор со кој се очекува целосно да се реши проблемот со сообраќајот, брзото возење и непочитување на пешаците...

НАЈАВЕНИ НОВИ ПРОТЕСТИ ВЕЧЕРВА Ѓорчепетровци вечерва повторно на протест  бараат одговорност од градоначалникот

НАЈАВЕНИ НОВИ ПРОТЕСТИ ВЕЧЕРВА: Ѓорчепетровци вечерва повторно на протест – бараат одговорност од градоначалникот!

Infomax | пред 6 дена

Жителите на Ѓорче Петров за денеска во 18 часот најавија нови протести поради вчерашниот инцидент во кој автомобил удри десетгодишно дете. Според информациите, момчето имало внатрешно крвавење, напукнат...

Општината ќе постави семафор на проблематичната локација кај училиштето во Ѓорче Петров

Општината ќе постави семафор на проблематичната локација кај училиштето во Ѓорче Петров

Либертас | пред 6 дена

На критичното место ќе биде поставен семафор со кој очекуваме целосно да се реши проблемот со сообраќајот, брзото возење и непочитување на пешаците кои минуваат на пешачкиот премин кај училиштето „Мирче...

Граѓаните на Ѓорче добија решение на критичното место каде вчера беше повредено дете ќе биде поставен семафор

Граѓаните на Ѓорче добија решение, на критичното место каде вчера беше повредено дете ќе биде поставен семафор

Република | пред 6 дена

Семафор ќе биде поставен на критичното место на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров каде вчера беше повредено 10-годишно дете. Од општината информираат дека во координација со Град Скопје...

Семафор како решение за намалување на сообраќајните незгоди на Борис Сарафов

Семафор како решение за намалување на сообраќајните незгоди на „Борис Сарафов“

МИА | пред 6 дена

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Семафор ќе биде поставен на критичното место на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров каде вчера беше повредено 10-годишно дете. Од општината информираат дека...

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров за немилиот настан на 10 годишното дете

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров за немилиот настан на 10 годишното дете

Опсервер | пред 6 дена

Ве известувам дека во координација со Град Скопје, денеска добивме информација дека на критичното место ќе биде поставен семафор со кој очекуваме целосно да се реши проблемот со сообраќајот, брзото возење...

Жителите на Ѓорче Петров најавија нов протест

Жителите на Ѓорче Петров најавија нов протест

МТВ 1 | пред 6 дена

По вчерашната сообраќајна несреќа во населбата Ѓорче Петров, во која беше прегазено 10- годишно момче на пешачки премин, револтираните жители за попладне најавија нов протест. Бараат поставување сообраќајна...

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

Либертас | пред 6 дена

Жителите на Ѓорче Петров за денеска во 18 часот најавија нови протести поради вчерашниот инцидент во кој автомобил удри десетгодишно дете. Според информациите, момчето имало внатрешно крвавење, напукнат...

Семафор како решение за намалување на незгодите на Борис Сарафов

Семафор како решение за намалување на незгодите на „Борис Сарафов“

Рипост | пред 6 дена

Семафор ќе биде поставен на критичното место на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров каде вчера беше повредено 10-годишно дете. Од општината информираат дека во координација со Град Скопје...

Градоначалникот на Ѓорче Петров Ќе поставиме семафор на критичното место во населбата

Градоначалникот на Ѓорче Петров: Ќе поставиме семафор на критичното место во населбата

Пост | пред 6 дена

На критичното место во населбата Ѓорче Петров каде што беше прегазено дете ќе биде поставен семафор со кој се очекува целосно да се реши проблемот со сообраќајот, брзото возење и непочитување на пешаците...

МВР со детали за несреќата во Ѓорче  познат идентитетот на возачот кој го прегази детето

МВР со детали за несреќата во Ѓорче – познат идентитетот на возачот кој го прегази детето

MK News | пред 6 дена

Вчера околу 18:30 часот на ул. „Борис Сарафов“ во Скопје, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 46-годишниот Ј.Ј. од Скопје удрило во 10-годишно момче. По ударот детето...

Прегазеното дете во Ѓорче во стабилна состојба

Прегазеното дете во Ѓорче во стабилна состојба

Reporter.mk | пред 6 дена

Детето кое вчера беше прегазено на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче Петров е во стабилна состојба, која интензивно се следи од страна на докторите од Клиниката за неврохирургија. Жителите од овој реон,...

Детали за состојбата на прегазеното дете од Ѓорче Петров

Детали за состојбата на прегазеното дете од Ѓорче Петров

Вечер | пред 6 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов" во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира...

Детали за состојбата на прегазеното дете од Ѓорче Петров

Детали за состојбата на прегазеното дете од Ѓорче Петров

Весник | пред 6 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов" во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира...

Познат идентитетот на возачот од несреќата во Ѓорче Петров

Познат идентитетот на возачот од несреќата во Ѓорче Петров

Вечер | пред 6 дена

На 15.04.2018 година околу 18.30 часот на ул. „Борис Сарафов" во Скопје, патничко возило „Опел Астра" со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ј. (46) од Скопје удрило во 10-годишно момче. По ударот...

МВР со детали за сообраќајната несреќа во Ѓорче Петров утврден идентитетот на возачот

МВР со детали за сообраќајната несреќа во Ѓорче Петров, утврден идентитетот на возачот

Фактор | пред 6 дена

Од МВР со официјална изјава за несреќата која се случи вчера во скопската населба Ѓорче Петров. На 15.04.2018 година околу 18.30 часот на ул. „Борис Сарафов“ во Скопје, патничко возило „Опел Астра“ со...

Познат идентитетот на возачот од несреќата во Ѓорче Петров

Познат идентитетот на возачот од несреќата во Ѓорче Петров

Курир | пред 6 дена

На 15.04.2018 година околу 18.30 часот на ул. „Борис Сарафов“ во Скопје, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ј. (46) од Скопје удрило во 10-годишно момче. По ударот...

МВР со детали за несреќата во Ѓорче  познат идентитетот на возачот кој го прегази детето

МВР со детали за несреќата во Ѓорче - познат идентитетот на возачот кој го прегази детето

Прес 24 | пред 6 дена

Вчера околу 18:30 часот на ул. „Борис Сарафов“ во Скопје, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 46-годишниот Ј.Ј. од Скопје удрило во 10-годишно момче. По ударот детето...

Познат идентитетот на возачот од несреќата во Ѓорче Петров

Познат идентитетот на возачот од несреќата во Ѓорче Петров

Скопје Инфо | пред 6 дена

На 15.04.2018 година околу 18.30 часот на ул. „Борис Сарафов“ во Скопје, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ј. (46) од Скопје удрило во 10-годишно момче. По ударот...

Познат идентитетот на возачот од несреќата во Ѓорче Петров

Познат идентитетот на возачот од несреќата во Ѓорче Петров

Весник | пред 6 дена

На 15.04.2018 година околу 18.30 часот на ул. „Борис Сарафов" во Скопје, патничко возило „Опел Астра" со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ј. (46) од Скопје удрило во 10-годишно момче. По ударот...

Нови протести во Ѓорче Петров

Нови протести во Ѓорче Петров

Нетпрес | пред 6 дена

Жителите на Ѓорче Петров за денеска во 18 часот најавија нови протести поради вчерашниот инцидент, во кој автомобил удри десетгодишно дете. Дете е тешко повредено поради неприлагодена брзина затоа повикуваме...

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

A1on | пред 6 дена

Жителите на Ѓорче Петров за денеска во 18 часот најавија нови протести поради вчерашниот инцидент, во кој автомобил удри 10-годишно дете. Според информациите, момчето имало внатрешно крвавење, напукнат...

Несреќата во Ѓорче во билтенот на МВР познат идентитетот на возачот

Несреќата во Ѓорче во билтенот на МВР- познат идентитетот на возачот

Курир | пред 6 дена

На 15.04.2018 година околу 18.30 часот на ул. „Борис Сарафов“ во Скопје, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ј. (46) од Скопје удрило во 10-годишно момче. По ударот...

Денеска нови протести во Ѓорче Петров

Денеска нови протести во Ѓорче Петров

Нетпрес | пред 6 дена

Жителите на Ѓорче Петров за денеска во 18 часот најавија нови протести поради вчерашниот инцидент, во кој автомобил удри десетгодишно дете. Дете е тешко повредено поради неприлагодена брзина затоа повикуваме...

Жителите на Ѓорче Петров денеска на нови протести поради вчерашниот инцидент

Жителите на Ѓорче Петров денеска на нови протести поради вчерашниот инцидент

Точка | пред 6 дена

Жителите на Ѓорче Петров за денеска во 18 часот најавија нови протести поради вчерашниот инцидент, во кој автомобил удри 10-годишно дете. Според информациите, момчето имало внатрешно крвавење, напукнат...

Повреденото дете 10 од Ѓорче во тешка состојба

Повреденото дете (10) од Ѓорче во тешка состојба

Сител | пред 6 дена

Вчера во 18.30 часот на ул. „Борис Сарафов“ во Скопје, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ј. (46) од Скопје удрило во 10-годишно момче. По ударот детето било пренесено...

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

Вечер | пред 6 дена

Жителите на Ѓорче Петров за денеска во 18 часот најавија нови протести поради вчерашниот инцидент, во кој автомобил удри десет годишно дете. Според информациите, момчето имало внатрешно крвавење, напукнат...

МВР со детали за несреќата во Ѓорче  познат идентитетот на возачот кој го прегази детето

МВР со детали за несреќата во Ѓорче – познат идентитетот на возачот кој го прегази детето

Република | пред 6 дена

Вчера околу 18:30 часот на ул. „Борис Сарафов“ во Скопје, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 46-годишниот Ј.Ј. од Скопје удрило во 10-годишно момче. По ударот детето...

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

Макфакс | пред 6 дена

Жителите на Ѓорче Петров за денеска во 18 часот најавија нови протести поради вчерашниот инцидент, во кој автомобил удри десет годишно дете. Според информациите, момчето имало внатрешно крвавење, напукнат...

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

Весник | пред 6 дена

Жителите на Ѓорче Петров за денеска во 18 часот најавија нови протести поради вчерашниот инцидент, во кој автомобил удри десет годишно дете. Според информациите, момчето имало внатрешно крвавење, напукнат...

Детето што беше прегазено во Ѓорче Петров е во стабилна состојба

Детето што беше прегазено во Ѓорче Петров е во стабилна состојба

Независен | пред 6 дена

Во стабилна состојба 10-годишното детенце кое вчера беше удрено од возило во движење на улицата „Борис Сарафов“ во општина Ѓорче Петров, информираат од Клиниката за неврохирургија. Детето има скршеница...

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

Скопје Инфо | пред 6 дена

Жителите на Ѓорче Петров за денеска во 18 часот најавија нови протести поради вчерашниот инцидент, во кој автомобил удри десет годишно дете. Според информациите, момчето имало внатрешно крвавење, напукнат...

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

Прес 24 | пред 6 дена

Ѓорчевци најавија протестен собир и за денес, пред училиштето „Мирче Ацев“ од 18 часот. Детето кое вчера попладне беше прегазено на улицата „Борис Сарафов“ во Општина Ѓорче Петров, е во стабилна состојба,...

Детето е во стабилна состојба со повреди на главата и на рамото

Детето е во стабилна состојба со повреди на главата и на рамото

Нова ТВ | пред 6 дена

Фото: Макфакс Состојбата на 10-годишното дете кое вчера беше удрено од возило во движење на улицата „Борис Сарафов“ во Општина Ѓорче Петров е стабилна, објави Фокус, повикувајќи се на Клиниката за неврохирургија...

Детето што беше прегазено во Ѓорче Петров задржано на опсервација во клиника

Детето што беше прегазено во Ѓорче Петров задржано на опсервација во клиника

Фокус | пред 6 дена

Од Клиниката за неврохирургија велат дека е во стабилна состојба 10-годишното детенце кое вчера беше удрено од возило во движење на улицата „Борис Сарафов“ во Општина Ѓорче Петров. Оттаму информираат дека...

Прегазеното дете во Ѓорче во стабилна состојба најавени нови протести

Прегазеното дете во Ѓорче во стабилна состојба, најавени нови протести

Слободен печат | пред 6 дена

Детето кое вчера беше прегазено на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче Петров е во стабилна состојба, која интензивно се следи од страна на докторите од Клиниката за неврохирургија. Жителите од овој реон,...

Прегазеното дете од Ѓорче Петров е во стабила состојба граѓаните и денес на протест

Прегазеното дете од Ѓорче Петров е во стабила состојба, граѓаните и денес на протест

Курир | пред 6 дена

Детето кое вчера попладне беше прегазено на улицата „Борис Сарафов“ во Општина Ѓорче Петров, е во стабилна состојба, соопштија од Клиниката за неврохирургија, пренесуваат медиумите. Детето има скршеница...

Детето е во стабилна состојба со повреди на главата на рамото

Детето е во стабилна состојба со повреди на главата на рамото

Нова ТВ | пред 6 дена

Фото: Макфакс Состојбата на 10-годишното дете кое вчера беше удрено од возило во движење на улицата „Борис Сарафов“ во Општина Ѓорче Петров е стабилна, објави Фокус, повикувајќи се на Клиниката за неврохирургија...

Прегазеното дете во стабилна состојба ѓорчепетровци и денес на протест

Прегазеното дете во стабилна состојба, ѓорчепетровци и денес на протест

Локално | пред 6 дена

Детето кое вчера попладне беше прегазено на улицата „Борис Сарафов“ во Општина Ѓорче Петров, е во стабилна состојба, соопштија од Клиниката за неврохирургија. Оттаму информираат дека има скршеница на главата,...

Последното газење на дете го разгоре гневот на жителите на Ѓорче Петров

Последното газење на дете го разгоре гневот на жителите на Ѓорче Петров

Фактор | пред 6 дена

После ударот на десетгодишно дете со автомобил на улицата Борис Сарафов, жителите на Ѓорче Петров видно возменирени излегоа на протести на кои го искажаа својот револт од неразбирливата црна серија на...

Детали за состојбата на прегазеното дете од Ѓорче Петров

Детали за состојбата на прегазеното дете од Ѓорче Петров

За Се | пред 6 дена

Детето кое вчера беше прегазено на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче Петров е во стабилна состојба, која интензивно се следи од страна на докторите од Клиниката за неврохирургија. Жителите од овој реон,...

Познат идентитетот на возачот кој го прегази малолетното дете во Ѓорче Петров

Познат идентитетот на возачот кој го прегази малолетното дете во Ѓорче Петров

Македонија 365 | пред 6 дена

Од МВР информираат дека вчера околу 18.30 часот на ул. „Борис Сарафов“ во Скопје, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ј. (46) од Скопје удрило во 10-годишно момче....

Детето од Ѓорче со тежок потрес на мозокот и скршеница на черепот задржано во болница

Детето од Ѓорче со тежок потрес на мозокот и скршеница на черепот задржано во болница

Скопје Инфо | пред 6 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира...

Прегазеното дете во Ѓорче Петров задржано на Клиниката за неврохирургија

Прегазеното дете во Ѓорче Петров задржано на Клиниката за неврохирургија

Пост | пред 6 дена

Прегазеното дете во Ѓорче Петров задржано на Клиниката за неврохирургија – Само Здравје Дома Здравство Прегазеното дете во Ѓорче Петров задржано на Клиниката за неврохирургија

Прегазеното дете во Ѓорче во стабилна состојба денеска нови протести

Прегазеното дете во Ѓорче во стабилна состојба, денеска нови протести

Република | пред 6 дена

Детето кое вчера беше прегазено на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче Петров е во стабилна состојба, која интензивно се следи од страна на докторите од Клиниката за неврохирургија. Жителите од овој реон,...

Детето од Ѓорче со тежок потрес на мозокот и скршеница на черепот задржано во болница

Детето од Ѓорче со тежок потрес на мозокот и скршеница на черепот задржано во болница

Прес 24 | пред 6 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира...

Детето што беше прегазено во Ѓорче Петров е во стабилна состојба

Детето што беше прегазено во Ѓорче Петров е во стабилна состојба

Пост | пред 6 дена

Во стабилна состојба 10-годишното детенце кое вчера беше удрено од возило во движење на улицата „Борис Сарафов“ во општина Ѓорче Петров, информираат од Клиниката за неврохирургија. Детето има скршеница...

Позната состојбата на прегазеното дете од Ѓорче Петров

Позната состојбата на прегазеното дете од Ѓорче Петров

Сител | пред 6 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира...

Прегазеното дете од Ѓорче Петров е во стабила состојба граѓаните и денес на протест

Прегазеното дете од Ѓорче Петров е во стабила состојба, граѓаните и денес на протест

Скопје24 | пред 6 дена

Детето кое вчера попладне беше прегазено на улицата „Борис Сарафов“ во Општина Ѓорче Петров, е во стабилна состојба, соопштија од Клиниката за неврохирургија, пренесуваат медиумите. Детето има скршеница...

ЃОРЧЕВЦИ ПОВИКУВААТ НА ПРОТЕСТ Сакаме конечно решение за сите жители на Ѓорче Петров и решение за дивеењето во сообраќајот

ЃОРЧЕВЦИ ПОВИКУВААТ НА ПРОТЕСТ: Сакаме конечно решение за сите жители на Ѓорче Петров и решение за дивеењето во сообраќајот

Infomax | пред 6 дена

Ѓорчевци најавија протестен собир и за денес, пред училиштето „Мирче Ацев“ од 18 часот. Детето кое вчера попладне беше прегазено на улицата „Борис Сарафов“ во Општина Ѓорче Петров, е во стабилна состојба,...

Повреденото дете е во стабилна состојба за надлежните денеска било неработен ден

Повреденото дете е во стабилна состојба, за надлежните денеска било неработен ден

Нетпрес | пред 7 дена

Десетгодишното дете, кое вечерва беше прегазено на улицата Борис Сарафов во Општина Ѓорче Петров, е во стабилна состојба. Граѓаните засега остануваат на улица, а најавија и нов протест за утре во 18 часот....

Прегазеното дете во Ѓорче Петров е во стабилна состојба на неврохирургија

Прегазеното дете во Ѓорче Петров е во стабилна состојба на неврохирургија

Скопје Инфо | пред 7 дена

Десетгодишното дете, кое вечерва беше прегазено на улицата Борис Сарафов во Општина Ѓорче Петров, е во стабилна состојба. Дежурните на Клиниката за неврохирургија, каде детето е однесено со повреда на...

ПРЕГАЗЕНОТО ДЕТЕ ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ Е ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА НА НЕВРОХИРУРГИЈА ЖИТЕЛИТЕ ЈА БЛОКИРАА УЛИЦАТА

ПРЕГАЗЕНОТО ДЕТЕ ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ Е ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА НА НЕВРОХИРУРГИЈА, ЖИТЕЛИТЕ ЈА БЛОКИРАА УЛИЦАТА

Сакам Да Кажам | пред 7 дена

Десетгодишното дете, кое вечерва беше прегазено на улицата Борис Сарафов во Општина Ѓорче Петров, е во стабилна состојба. Дежурните на Клиниката за неврохирургија, каде детето е однесено со повреда на...

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили

Скопје Инфо | пред 7 дена

Жителите на Ѓорче Петров, со своите автомобили ја блокираа улицата „Борис Серафов“. Тие се собраа во знак на протест, по сообраќајната несреќа што се случи вечерва, а во која со автомобил беше прегазено...

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили

A1on | пред 7 дена

Жителите на Ѓорче Петров, со своите автомобили ја блокираа улицата „Борис Серафов“. Тие се собраа во знак на протест, по сообраќајната несреќа што се случи вечерва, а во која со автомобил беше прегазено...

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили

Вечер | пред 7 дена

Жителите на Ѓорче Петров, со своите автомобили ја блокираа улицата „Борис Серафов“. Тие се собраа во знак на протест, по сообраќајната несреќа што се случи вечерва, а во која со автомобил беше прегазено...

Познат идентитетот на прегазеното дете  Полицијата си замина од местото каде беше удрено немала услови за работа поради демонстрантите

Познат идентитетот на прегазеното дете – Полицијата си замина од местото каде беше удрено, немала услови за работа поради демонстрантите

Скопје24 | пред 7 дена

Увидната полиција си замина од улицата „Борис Серафов“ каде вечерва 10-годишно дете беше прегазено во сообраќајна несреќа, објави Макфакс . Полицијата образложи дека нема услови за работа поради граѓаните...

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили

Макфакс | пред 7 дена

Жителите на Ѓорче Петров, со своите автомобили ја блокираа улицата „Борис Серафов“. Тие се собраа во знак на протест, по сообраќајната несреќа што се случи вечерва, а во која со автомобил беше прегазено...

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили

Весник | пред 7 дена

Жителите на Ѓорче Петров, со своите автомобили ја блокираа улицата „Борис Серафов“. Тие се собраа во знак на протест, по сообраќајната несреќа што се случи вечерва, а во која со автомобил беше прегазено...

Повредено е дете во сообраќајка во Ѓорче Петров жителите ја блокираа улицата

Повредено е дете во сообраќајка во Ѓорче Петров, жителите ја блокираа улицата

МКД | пред 7 дена

Десетгодишно дете е повредено во тешка сообраќајна несреќа што се случи вечерва околу 19 часот на улицата „Борис Сарафов" во скопската населба Ѓорче Петров. Во детео удрило возило „опел астра“ со скопски...

Прегазеното дете во Ѓорче Петров револтирани граѓани ја блокираа улицата

Прегазеното дете во Ѓорче Петров, револтирани граѓани ја блокираа улицата

Рипост | пред 7 дена

Дете е повредено откако во него удрило возило „опел астра“ со скопски регистарски ознаки, околу 19 часот на улицата „Борис Сарафов” во скопската населба Ѓорче Петров. Детето веднаш е пренесено во Ургентниот...

Увидната полиција си замина немало услови за работи

Увидната полиција си замина, немало услови за работи

A1on | пред 7 дена

Увидната полиција си замина од улицата „Борис Серафов“ каде вечерва 10-годишно дете беше прегазено во сообраќајна несреќа. Полицијата образложи дека нема услови за работа поради граѓаните кои демонстративно...

Конетејнери на Борис Сарафов  Жителите бараат легнати полицајци

Конетејнери на „Борис Сарафов“: Жителите бараат „легнати полицајци“

Бриф | пред 7 дена

Веднаш по трагедијата што се случи вечерна на улицата „Борис Сарафов“, жителите на Ѓорче Петров излегоа на протест и среде улица поставија контејенри. Тие бараат да се постават легнати полицајди на ова...

Сообраќајка во Ѓорче повредено дете  жителите на Борис Сарафов го блокираа сообраќајот

Сообраќајка во Ѓорче, повредено дете – жителите на „Борис Сарафов“ го блокираа сообраќајот

MK News | пред 7 дена

Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери го блокираа сообрќајот поради незгодата во која возило „опел астра“ удри десетгодишно дете, јавува Сител....

Прегазено дете во Ѓорче Петров граѓаните револтирани

Прегазено дете во Ѓорче Петров, граѓаните револтирани

Радар | пред 7 дена

На улицата Борис Сарафов во Ѓорче Петров  вечерва е прегазено 10 годишно  дете. Според првичните информации автомобил од марката “опел астра” удрил во детето  кое веднаш било пренесено на клиника. Детето...

Увидната полиција си замина немало услови за работи

Увидната полиција си замина, немало услови за работи

Макфакс | пред 7 дена

Увидната полиција си замина од улицата „Борис Серафов“ каде вечерва 10-годишно дете беше прегазено во сообраќајна несреќа. Полицијата образложи дека нема услови за работа поради граѓаните кои демонстративно...

Увидната полиција си замина немало услови за работи

Увидната полиција си замина, немало услови за работи

Вечер | пред 7 дена

Увидната полиција си замина од улицата „Борис Серафов“ каде вечерва 10-годишно дете беше прегазено во сообраќајна несреќа. Полицијата образложи дека нема услови за работа поради граѓаните кои демонстративно...

Прегазеното дете со тежок потрес на мозокот

Прегазеното дете со тежок потрес на мозокот

Нетпрес | пред 7 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира...

Повреденото дете од Ѓорче со тежок потрес на мозокот состојбата стабилна

Повреденото дете од Ѓорче со тежок потрес на мозокот, состојбата стабилна

Бриф | пред 7 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира...

Увидната полиција си замина немало услови за работи

Увидната полиција си замина, немало услови за работи

Весник | пред 7 дена

Увидната полиција си замина од улицата „Борис Серафов“ каде вечерва 10-годишно дете беше прегазено во сообраќајна несреќа. Полицијата образложи дека нема услови за работа поради граѓаните кои демонстративно...

10 годишно дете прегазено во сообраќајна несреќа

10-годишно дете прегазено во сообраќајна несреќа

Канал 5 | пред 7 дена

Сообраќајка се случи вечерва околу 19:15 часот, кога автомобил Опел Астра со скопски регистерски ознаки удрило во детето. Игор Стефановски беше на самото место, телефонски го вклучивме во вестите. Деталите во видеото.

Детето од Ѓорче во стабилна состојба но со тежок потрес на мозокот

Детето од Ѓорче во стабилна состојба, но со тежок потрес на мозокот

Локално | пред 7 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира...

Ако падне уште една жртва овде ќе запалиме се

Ако падне уште една жртва овде, ќе запалиме се’!

Нетпрес | пред 7 дена

Граѓани вечерва демонстративно се собраа на улицата „Борис Сарафов“, откако 10-годишно момче пред неколку часа беше прегазено во сообраќајна несреќа, пред основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба...

Жителите на улицата Борис Сарафов во Ѓорче го блокираа сообраќајот

Жителите на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче го блокираа сообраќајот

Бриф | пред 7 дена

Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери го блокираа сообрќајот поради незгодата во која возило „опел астра“ удри десетгодишно дете. Блокадата, како...

Неофицијално Прегазеното дете има напукнат череп и тежок потрес на мозокот

Неофицијално: Прегазеното дете има напукнат череп и тежок потрес на мозокот

A1on | пред 7 дена

Неофицијално, прегазеното дете од сообраќајката во Ѓорче Петров има внатрешно крварење, напукнат череп, тежок потрес на мозокот и исчашување на едното рамо. Се работи за лице со иницијали З.П. , дознава...

Детето од Ѓорче во стабилна состојба но со тежок потрес на мозокот

Детето од Ѓорче во стабилна состојба, но со тежок потрес на мозокот

Фокус | пред 7 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира...

Неофицијално Прегазеното дете има внатрешно крварење

Неофицијално: Прегазеното дете има внатрешно крварење

Вечер | пред 7 дена

Неофицијално, прегазеното дете од сообраќајката во Ѓорче Петров има внатрешно крварење, напукнат череп и исчашување на едното рамо. Се работи за лице со иницијали З.П. ,  дознава „Макфакс“. Сообраќајната...

Неофицијално Прегазеното дете има внатрешно крварење

Неофицијално: Прегазеното дете има внатрешно крварење

Макфакс | пред 7 дена

Неофицијално, прегазеното дете од сообраќајката во Ѓорче Петров има внатрешно крварење, напукнат череп и исчашување на едното рамо, дознава „Макфакс“. Сообраќајната несреќа се случила кога возило од марката...

Неофицијално Прегазеното дете има внатрешно крварење

Неофицијално: Прегазеното дете има внатрешно крварење

Весник | пред 7 дена

Неофицијално, прегазеното дете од сообраќајката во Ѓорче Петров има внатрешно крварење, напукнат череп и исчашување на едното рамо. Се работи за лице со иницијали З.П. ,  дознава „Макфакс“. Сообраќајната...

Прегазено дете во Ѓорче Петров

Прегазено дете во Ѓорче Петров

Нетпрес | пред 7 дена

Тежок инцидент се случи вечерва во скопско Ѓорче Петров, при што прегазено е 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче Ацев“. Очевидци велат дека...

Детето од Ѓорче во стабилна состојба но со тежок потрес на мозокот

Детето од Ѓорче во стабилна состојба, но со тежок потрес на мозокот

Канал 5 | пред 7 дена

Според Чапаревски, детето ќе биде задржано на опсервација. Незгодата се случи откако возило „опел астра“ удри во детето, а набрзо потоа жителите од „Борис Сарафов“ го блокираа сообраќајот во знак на револт...

Демонстрантите бесни Ако уште еднаш падне жртва овде ќе го запалиме цело Ѓорче

Демонстрантите бесни: Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче

A1on | пред 7 дена

Граѓаните гневни на полицијата, велат не си ја извршуваат добро работата. „Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче“. Ваква е атмосферата пред основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската...

Детето од Ѓорче во стабилна состојба но со тежок потрес на мозокот

Детето од Ѓорче во стабилна состојба, но со тежок потрес на мозокот

Курир | пред 7 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира...

Граѓаните бесни Ќе го запалиме Ѓорче ако падне уште една жртва

Граѓаните бесни: Ќе го запалиме Ѓорче, ако падне уште една жртва

Вечер | пред 7 дена

Граѓаните гневни на полицијата, велат не си ја извршуваат добро работата – „Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче“. Ваква е атмосферата пред основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската...

Прегазеното дете има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот

Прегазеното дете има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот

+Инфо | пред 7 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата Борис Сарафов во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, информира за МИА дежурниот лекар на Клиниката за неврохирургија д-р...

Граѓаните бесни Ќе го запалиме Ѓорче ако падне уште една жртва

Граѓаните бесни: Ќе го запалиме Ѓорче, ако падне уште една жртва

Макфакс | пред 7 дена

Граѓаните гневни на полицијата, велат не си ја извршуваат добро работата – „Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче“. Ваква е атмосферата пред основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската...

По Сообраќајната незгода во која беше згазено десетгодишно дете во Ѓорче Петров граѓаните ја блокираат улицата

По Сообраќајната незгода во која беше згазено десетгодишно дете во Ѓорче Петров, граѓаните ја блокираат улицата!

Инфо Центар | пред 7 дена

Полицијата врши увид на местото на несреќата,која се случила околу 19 часот кога автомобил опел астра удрило десетгодишно дете на улицата. Повреденото дете е префрлено во болница и првичните информации...

Очевидци за Макфакс  Детето поминуваше улица на пешачки премин

Очевидци за „Макфакс“: Детето поминуваше улица на пешачки премин

Sky | пред 7 дена

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Очевидци за „Макфакс“...

Петооделенец згазен на пешачки во Ѓорче Петров жителите бараат безбеден сообраќај на кобната улица

Петооделенец згазен на пешачки во Ѓорче Петров- жителите бараат безбеден сообраќај на кобната улица

Телма | пред 7 дена

Петооделенец згазен на пешачки во Ѓорче Петров- жителите бараат безбеден сообраќај на кобната улица Десетгодишно дете попладнево е прегазено на улица Борис Сарафов во Ѓорче Петров во Скопје додека ја минувало...

Граѓаните бесни Ќе го запалиме Ѓорче ако падне уште една жртва

Граѓаните бесни: Ќе го запалиме Ѓорче, ако падне уште една жртва

Весник | пред 7 дена

Граѓаните гневни на полицијата, велат не си ја извршуваат добро работата – „Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче“. Ваква е атмосферата пред основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската...

Ако уште еднаш падне жртва овде ќе го запалиме Ѓорче порачуваат демонстрантите

Ако уште еднаш падне жртва овде ќе го запалиме Ѓорче, порачуваат демонстрантите

Слободен печат | пред 7 дена

Граѓаните од Ѓорче Петров се гневни на полицијата, велат дека не си ја извршуваат добро работата. Граѓаните се собраа пред основното училиште „Мирче Ацев“ во населбата Ѓорче Петров во Скопје откако 10...

Очевидци за Макфакс  Детето поминуваше улица на пешачки премин

Очевидци за „Макфакс“: Детето поминуваше улица на пешачки премин

Вечер | пред 7 дена

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Очевидци за „Макфакс“...

Детето од Ѓорче во стабилна состојба но со тежок потрес на мозокот

Детето од Ѓорче во стабилна состојба, но со тежок потрес на мозокот

Слободен печат | пред 7 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира...

Очевидци за Макфакс  Детето поминуваше улица на пешачки премин

Очевидци за „Макфакс“: Детето поминуваше улица на пешачки премин

Макфакс | пред 7 дена

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Очевидци за „Макфакс“...

Очевидци за А1он Детето поминуваше улица на пешачки премин

Очевидци за А1он: Детето поминуваше улица на пешачки премин

A1on | пред 7 дена

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Очевидци за А1он сведочат...

Уште едно дете прегазено во Ѓорче Петров

Уште едно дете прегазено во Ѓорче Петров

Фактор | пред 7 дена

Улицата Борис Сарафов во Ѓорче Петров навистина прераснува во црна точка во скопскиот сообраќај откако вечерва е прегазено уште едно дете. Според првичните информации автомобил удрил во 10 годишно дете...

Очевидци за Макфакс  Детето поминуваше улица на пешачки премин

Очевидци за „Макфакс“: Детето поминуваше улица на пешачки премин

Весник | пред 7 дена

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Очевидци за „Макфакс“...

Жителите на улицата Борис Сарафов во Ѓорче го блокираа сообраќајот

Жителите на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче го блокираа сообраќајот

Канал 5 | пред 7 дена

Блокадата, како што информира МВР, е и во знак на револт поради брзото возење по улиците, односно непочитувањето на сообраќајните знаци. Детето, според првичните информации на полицијата, по сообраќајката...

Да се постави светлосна сигнализација бараат жителите на Ѓорче по сообраќајката

Да се постави светлосна сигнализација, бараат жителите на Ѓорче по сообраќајката

Вечер | пред 7 дена

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Улицата „Борис Сарафов“,...

Да се постави светлосна сигнализација бараат жителите на Ѓорче по сообраќајката

Да се постави светлосна сигнализација, бараат жителите на Ѓорче по сообраќајката

Макфакс | пред 7 дена

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Улицата „Борис Сарафов“,...

Да се постави светлосна сигнализација бараат жителите на Ѓорче по сообраќајката

Да се постави светлосна сигнализација, бараат жителите на Ѓорче по сообраќајката

Весник | пред 7 дена

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Улицата „Борис Сарафов“,...

Протести во Ѓорче по сообраќајката улицата Борис Сарафов затворена

Протести во Ѓорче по сообраќајката, улицата „Борис Сарафов“ затворена

Вечер | пред 7 дена

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Улицата „Борис Сарафов“,...

Очевидци за Макфакс  Детето поминуваше улица на пешачки премин

Очевидци за „Макфакс“: Детето поминуваше улица на пешачки премин

Актуелно24 | пред 7 дена

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Очевидци за „Макфакс“...

Повреденото дете од Ѓорче со тежок потрес на мозокот состојбата стабилна

Повреденото дете од Ѓорче со тежок потрес на мозокот, состојбата стабилна

Република | пред 7 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира...

Протести во Ѓорче по сообраќајката улицата Борис Сарафов затворена

Протести во Ѓорче по сообраќајката, улицата „Борис Сарафов“ затворена

Макфакс | пред 7 дена

Група граѓани излегоа на протести во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Улицата „Борис Сарафов“, каде се случила несреќата, во моментов...

Жителите на улицата Борис Сарафов во Ѓорче го блокираа сообраќајот

Жителите на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче го блокираа сообраќајот

A1on | пред 7 дена

Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери го блокираа сообрќајот поради незгодата во која возило „опел астра“ удри десетгодишно дете. Блокадата, како...

Протести во Ѓорче по сообраќајката улицата Борис Сарафов затворена

Протести во Ѓорче по сообраќајката, улицата „Борис Сарафов“ затворена

Весник | пред 7 дена

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Улицата „Борис Сарафов“,...

Протести во Ѓорче по сообраќајката улицата Борис Сарафов затворена

Протести во Ѓорче по сообраќајката, улицата „Борис Сарафов“ затворена

Актуелно24 | пред 7 дена

Група граѓани излегоа на протести во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Улицата „Борис Сарафов“, каде се случила несреќата, во моментов...

Десет годишно дете прегазено во сообраќајка во Ѓорче жителите се собираат на протест

Десет годишно дете прегазено во сообраќајка во Ѓорче, жителите се собираат на протест

Прес 24 | пред 7 дена

Десет годишно дете вечерва беше прегазено во скопската населба Ѓорче Петров. Од МВР за „Макфакс“ соопштија дека сообраќајната несреќа се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче...

Возач со Опел Астра го прегазил 10 годишното дете  не се знае во каква состојба е

Возач со Опел Астра го прегазил 10 годишното дете - не се знае во каква состојба е

Вечер | пред 7 дена

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев" откако дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата „Борис Сарафов". Детето е пренесено во болница но се...

Десет годишно дете настрада во сообраќајка во Ѓорче жителите се собираат на протест

Десет годишно дете настрада во сообраќајка во Ѓорче, жителите се собираат на протест

Вечер | пред 7 дена

Десет годишно дете вечерва беше прегазено во скопската населба Ѓорче Петров. Од МВР за „Макфакс“ соопштија дека сообраќајната несреќа се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче...

ЗГАЗЕНО ДЕТЕ ВО ЃОРЧЕ БЛОКИРАНА УЛИЦАТА БОРИС САРАФОВ ОД НАСЕЛЕНИЕТО

ЗГАЗЕНО ДЕТЕ ВО ЃОРЧЕ! БЛОКИРАНА УЛИЦАТА “БОРИС САРАФОВ” ОД НАСЕЛЕНИЕТО!

Опсервер | пред 7 дена

На улицата “Борис Сарафов” која проаѓа веднаш до основното училиште “Мирче Ацев” во Ѓорче Петров пред кратко време се случила тешка сообраќајна несреќа во која возило згазило 10 годишно дете. Последната...

Сообраќајка во Ѓорче повредено дете

Сообраќајка во Ѓорче, повредено дете

Бриф | пред 7 дена

Во сообраќајка што се случила вечерва во 19:13 часот на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е повредено дете на возраст од околу десет години, потврди МВР за МИА. Случајот е пријавен во Единицата...

Дете настрада во сообраќајка во Ѓорче жителите се собираат на протест

Дете настрада во сообраќајка во Ѓорче, жителите се собираат на протест

Макфакс | пред 7 дена

Десет годишно дете вечерва беше прегазено во скопската населба Ѓорче Петров. Од МВР за „Макфакс“ соопштија дека сообраќајната несреќа се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче...

Возач со Опел Астра го прегазил 10 годишното дете  не се знае во каква состојба е

Возач со Опел Астра го прегазил 10 годишното дете - не се знае во каква состојба е

Весник | пред 7 дена

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев" откако дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата „Борис Сарафов". Детето е пренесено во болница но се...

10 годишно дете повредено во сообраќајка во Ѓорче Петров

10-годишно дете повредено во сообраќајка во Ѓорче Петров

A1on | пред 7 дена

Во сообраќајка што се случила вечерва во 19:13 часот на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е повредено дете на возраст од околу десет години, потврди МВР. Случајот е пријавен во Единицата...

Десет годишно дете прегазено во сообраќајка во Ѓорче жителите се собираат на протест

Десет годишно дете прегазено во сообраќајка во Ѓорче, жителите се собираат на протест

Актуелно24 | пред 7 дена

Десет годишно дете вечерва беше прегазено во скопската населба Ѓорче Петров. Од МВР за „Макфакс“ соопштија дека сообраќајната несреќа се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче...

Сообраќајка во Ѓорче Детето има скршен череп и тежок потрес на мозок

Сообраќајка во Ѓорче: Детето има скршен череп и тежок потрес на мозок

Нова ТВ | пред 7 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира...

Жителите на улицата Борис Сарафов во Ѓорче го блокираа сообраќајот

Жителите на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче го блокираа сообраќајот

Локално | пред 7 дена

Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери го блокираа сообрќајот поради незгодата во која возило „опел астра“ удри десетгодишно дете. Блокадата, како...

Жителите на улицата Борис Сарафов во Ѓорче го блокираа сообраќајот

Жителите на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче го блокираа сообраќајот

Алсат-М | пред 7 дена

Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери го блокираа сообрќајот поради незгодата во која возило „опел астра“ удри десетгодишно дете. Блокадата, како...

Блокиран сообраќајот во Ѓорче Петров поради прегазеното дете и брзото возење

Блокиран сообраќајот во Ѓорче Петров поради прегазеното дете и брзото возење

Фокус | пред 7 дена

Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери го блокираа сообрќајот поради незгодата во која возило „опел астра“ удри десетгодишно дете. Блокадата, како...

Сообраќајка во Ѓорче повредено дете  жителите на Борис Сарафов го блокираа сообраќајот

Сообраќајка во Ѓорче, повредено дете - жителите на „Борис Сарафов“ го блокираа сообраќајот

Сител | пред 7 дена

Embedded video for Сообраќајка во Ѓорче, повредено дете - жителите на „Борис Сарафов“ го блокираа сообраќајот Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери...

Блокади во Ѓорче Прегазено уште едно дете  градоначалникот Наумоски лани протестираше сега никаде го нема

Блокади во Ѓорче: Прегазено уште едно дете - градоначалникот Наумоски лани протестираше, сега никаде го нема

Вечер | пред 7 дена

Тежок инцидент се случи пред малку во скопско Ѓорче Петров, каде прегазено е 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата „Борис Сарафов", спроти основното училиште „Мирче Ацев". Очевидци велат дека...

Детето од Ѓорче во стабилна состојба но со тежок потрес на мозокот

Детето од Ѓорче во стабилна состојба, но со тежок потрес на мозокот

Либертас | пред 7 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира...

Со контејнери блокиран сообраќајот во Ѓорче по тешкиот инцидент

Со контејнери блокиран сообраќајот во Ѓорче по тешкиот инцидент

Курир | пред 7 дена

Во сообраќајка што се случила вечерва во 19:13 часот на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е повредено дете на возраст од околу десет години. Случајот е пријавен во Единицата за информации...

Сообраќајка во Ѓорче повредено дете

Сообраќајка во Ѓорче, повредено дете

Канал 5 | пред 7 дена

Случајот е пријавен во Единицата за информации и команда на Град Скопје. Според првичните информации, во детето удрило возило „опел астра“ со скопски регистарски ознаки. Детето е веднаш пренесено во Ургентниот...

Граѓаните бесни откако беше прегазено дете Ќе го запалиме Ѓорче ако падне уште една жртва

Граѓаните бесни откако беше прегазено дете: Ќе го запалиме Ѓорче, ако падне уште една жртва

Либертас | пред 7 дена

Граѓаните гневни на полицијата, велат не си ја извршуваат добро работата – „Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче“. Ваква е атмосферата пред основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската...

Детето од Ѓорче во стабилна состојба но со тежок потрес на мозокот

Детето од Ѓорче во стабилна состојба, но со тежок потрес на мозокот

МИА | пред 7 дена

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок...

Граѓаните бесни откако беше прегазено дете Ќе го запалиме Ѓорче ако падне уште една жртва

Граѓаните бесни откако беше прегазено дете: Ќе го запалиме Ѓорче, ако падне уште една жртва

Либертас | пред 7 дена

Граѓаните гневни на полицијата, велат не си ја извршуваат добро работата – „Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче“. Ваква е атмосферата пред основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската...

МВР ја потврди сообраќајката во Ѓорче познато со каков автомобил е прегазено детето

МВР ја потврди сообраќајката во Ѓорче, познато со каков автомобил е прегазено детето

Курир | пред 7 дена

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата „Борис Сарафов“. Детето е пренесено во болница но се...

Сообраќајка во Ѓорче повредено дете

Сообраќајка во Ѓорче, повредено дете

Алсат-М | пред 7 дена

Во сообраќајка што се случила вечерва во 19:13 часот на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е повредено дете на возраст од околу десет години, потврди МВР за МИА. Случајот е пријавен во Единицата...

Блокади во Ѓорче Прегазено уште едно дете  градоначалникот Наумоски лани протестираше сега никаде го нема

Блокади во Ѓорче: Прегазено уште едно дете - градоначалникот Наумоски лани протестираше, сега никаде го нема

Весник | пред 7 дена

Тежок инцидент се случи пред малку во скопско Ѓорче Петров, каде прегазено е 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата „Борис Сарафов", спроти основното училиште „Мирче Ацев". Очевидци велат дека...

Прегазено дете во Ѓорче Петров  граѓани протестираат

Прегазено дете во Ѓорче Петров – граѓани протестираат

Флеш | пред 7 дена

Тежок инцидент се случи во скопско Ѓорче Петров, каде прегазено е 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче Ацев“. Очевидци велат дека детето е...

Да се постави светлосна сигнализација бараат жителите на Ѓорче по сообраќајката

Да се постави светлосна сигнализација, бараат жителите на Ѓорче по сообраќајката

Република | пред 7 дена

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Улицата „Борис Сарафов“,...

Жители на Ѓорче Петров се собраа на протест откако дете настрада во сообраќајка

Жители на Ѓорче Петров се собраа на протест откако дете настрада во сообраќајка

Слободен печат | пред 7 дена

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата „Борис Сарафов“. Детето е пренесено во болница но се...

Автомобил удри дете во Ѓорче Петров жителите ја блокираа улицата

Автомобил удри дете во Ѓорче Петров, жителите ја блокираа улицата

Нова ТВ | пред 7 дена

Фото: Макфакс Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери го блокираа сообрќајот поради сообраќајката, во која возило „опел астра“ со скопски регистарски...

Тешка несреќа вечерва во Ѓорче прегазено уште едно дете

Тешка несреќа вечерва во Ѓорче, прегазено уште едно дете

Алфа | пред 7 дена

Тежок инцидент се случи пред малку во скопско Ѓорче Петров, каде прегазено е 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче Ацев“. Очевидци велат дека...

Прегазено дете во Ѓорче Петров жителите на протест

Прегазено дете во Ѓорче Петров, жителите на протест

Фокус | пред 7 дена

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако десетгодишно дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата Борис Сарафов, објави Радио МОФ . Детето...

Жители на Ѓорче Петров се собраа на протест откако дете настрада во сообраќајка

Жители на Ѓорче Петров се собраа на протест откако дете настрада во сообраќајка

Независен | пред 7 дена

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата „Борис Сарафов“. Детето е пренесено во болница но се...

Дете настрада во сообраќајка ѓорчепетровци на протест

Дете настрада во сообраќајка, ѓорчепетровци на протест

+Инфо | пред 7 дена

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако десетгодишно дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата Борис Сарафов, објави Радио МОФ . Детето...

Тешка несреќа вечерва во Ѓорче прегазено уште едно дете градоначалникот Наумоски лани протестираше сега го нема никаде

Тешка несреќа вечерва во Ѓорче, прегазено уште едно дете- градоначалникот Наумоски лани протестираше, сега го нема никаде

Курир | пред 7 дена

Тежок инцидент се случи пред малку во скопско Ѓорче Петров, каде прегазено е 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата Борис Сарафов, спроти основното училиште Мирче Ацев. Очевидци велат дека детето...

Сообраќајка во Ѓорче повредено 10 годишно дете

Сообраќајка во Ѓорче, повредено 10-годишно дете

Либертас | пред 7 дена

Во сообраќајка што се случила вечерва во 19:13 часот на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е повредено дете на возраст од околу десет години, потврди МВР за МИА. Случајот е пријавен во Единицата...

По сообраќајката во која е повредено дете жителите на Борис Сарафов во Ѓорче го блокираа сообраќајот

По сообраќајката во која е повредено дете, жителите на „Борис Сарафов“ во Ѓорче го блокираа сообраќајот

Република | пред 7 дена

Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери го блокираа сообрќајот поради незгодата во која возило „опел астра“ удри десетгодишно дете. Блокадата, како...

АКО СЕ ПОВТОРИ ЌЕ ГО ЗАПАЛИМЕ ЃОРЧЕ Жителите на Ѓорче Петров гневни го предупредија градоначалникот да превземе мерки

АКО СЕ ПОВТОРИ, ЌЕ ГО ЗАПАЛИМЕ ЃОРЧЕ: Жителите на Ѓорче Петров гневни, го предупредија градоначалникот да превземе мерки!

Infomax | пред 7 дена

Жителите на Ѓорче Петров се гневни на полицијата, затоа што не си ја извршуваат добро работата откако десетгодишно дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата Борис Сарафов, уште протестираат...

МВР ја потврди сообраќајката во Ѓорче познато со каков автомобил е прегазено детето

МВР ја потврди сообраќајката во Ѓорче, познато со каков автомобил е прегазено детето

Сител | пред 7 дена

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата „Борис Сарафов“. Детето е пренесено во болница но се...

Жителите на Борис Сарафов во Ѓорче го блокираа сообраќајот

Жителите на „Борис Сарафов“ во Ѓорче го блокираа сообраќајот

ТВ 21 | пред 7 дена

Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери го блокираа сообрќајот поради незгодата во која возило „опел астра“ удри десетгодишно дете. Блокадата, како...

Десет годишно дете прегазено во сообраќајка во Ѓорче жителите се собираат на протест

Десет годишно дете прегазено во сообраќајка во Ѓорче, жителите се собираат на протест

За Се | пред 7 дена

Десет годишно дете вечерва беше прегазено во скопската населба Ѓорче Петров. Од МВР за „Макфакс“ соопштија дека сообраќајната несреќа се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче...

Жителите на улицата Борис Сарафов во Ѓорче го блокираа сообраќајот

Жителите на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче го блокираа сообраќајот

МИА | пред 7 дена

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери го блокираа сообрќајот поради незгодата во која возило „опел астра“ удри десетгодишно...

ДЕТАЛИ ЗА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА Детето кое беше прегазено во Ѓорче Петров во стабилна состојба со потрес на мозокот

ДЕТАЛИ ЗА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА: Детето кое беше прегазено во Ѓорче Петров во стабилна состојба со потрес на мозокот

Infomax | пред 7 дена

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира...

Сообраќајка во Ѓорче повредено дете

Сообраќајка во Ѓорче, повредено дете

МИА | пред 7 дена

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - Во сообраќајка што се случила вечерва во 19:13 часот на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е повредено дете на возраст од околу десет години, потврди МВР за...

Сообраќајка во Ѓорче Петров повредено дете

Сообраќајка во Ѓорче Петров, повредено дете

ТВ 21 | пред 7 дена

Во сообраќајка што се случила вечерва во 19:13 часот на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е повредено дете на возраст од околу десет години, потврди МВР за МИА. Случајот е пријавен во Единицата...

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во Ѓорче прегазено уште едно дете

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во Ѓорче, прегазено уште едно дете

Скопје24 | пред 7 дена

Тежок инцидент се случи пред малку во скопско Ѓорче Петров, каде прегазено е 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата Борис Сарафов, спроти основното училиште Мирче Ацев. Очевидци велат дека детето...

Несреќа во скопско Ѓорче  прегазено 10 годишно дете нема информации за неговата состојба

Несреќа во скопско Ѓорче – прегазено 10 -годишно дете, нема информации за неговата состојба

Република | пред 7 дена

Голема несреќа се случи предмалку во скопско Ѓорче Петров, прегазено 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата Борис Сарафов спроти основното училиште Мирче Ацев, според очевидците за Сител велат...

Жителите на Борис Сарафов во Ѓорче го блокираа сообраќајот

Жителите на „Борис Сарафов“ во Ѓорче го блокираа сообраќајот

Пост | пред 7 дена

Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери го блокираа сообрќајот поради незгодата во која возило „опел астра“ удри десетгодишно дете. Блокадата, како...

Несреќа во скопско Ѓорче  прегазено 10 годишно дете нема информации за неговата состојба

Несреќа во скопско Ѓорче - прегазено 10 -годишно дете, нема информации за неговата состојба

Сител | пред 7 дена

Голема несреќа се случи предмалку во скопско Ѓорче Петров, прегазено 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата Борис Сарафов спроти основното училиште Мирче Ацев, според очевидците за Сител велат...

Сообраќајка во Ѓорче Петров повредено дете

Сообраќајка во Ѓорче Петров, повредено дете

Пост | пред 7 дена

Во сообраќајка што се случила вечерва во 19:13 часот на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е повредено дете на возраст од околу десет години, потврди МВР за МИА. Случајот е пријавен во Единицата...

МВР СО ДЕТАЛИ ЗА СООБРАЌАЈКАТА Полицијата потврди дека се случила сообраќајна несреќа сеуште непозната состојбата на детето

МВР СО ДЕТАЛИ ЗА СООБРАЌАЈКАТА: Полицијата потврди дека се случила сообраќајна несреќа, сеуште непозната состојбата на детето

Infomax | пред 7 дена

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата „Борис Сарафов“. Детето е пренесено во болница но се...

Дете настрада во сообраќајка во Ѓорче жителите се собираат на протест

Дете настрада во сообраќајка во Ѓорче, жителите се собираат на протест

Sky | пред 7 дена

Десет годишно дете вечерва беше прегазено во скопската населба Ѓорче Петров. Од МВР за „Макфакс“ соопштија дека сообраќајната несреќа се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче...

Предмалку тешка сообраќајка во Скопје  прегазено е дете

Предмалку тешка сообраќајка во Скопје – прегазено е дете

Sky | пред 7 дена

Вечерва тешка сообраќајка околу 19 часот и 10 минути се случила во населбата Ѓорче Петров каде што е прегазено десетгодишно дете. Според информациите детето итно е пренесено во болница, откако било удрено...

Сообраќајка во Ѓорче повредено дете

Сообраќајка во Ѓорче, повредено дете

Орбис | пред 7 дена

Во сообраќајка што се случила вечерва во 19:13 часот на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е повредено дете на возраст од околу десет години, потврди МВР за МИА. Случајот е пријавен во Единицата...

ТЕНЗИЧНО ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ Прегазено дете во Ѓорче Петров  граѓаните на протести ја блокираа улицата

ТЕНЗИЧНО ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: Прегазено дете во Ѓорче Петров – граѓаните на протести ја блокираа улицата!

Infomax | пред 7 дена

Тежок инцидент се случи пред малку во скопско Ѓорче Петров, каде прегазено е 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче Ацев“. Очевидци велат дека...

Сообраќајка во Ѓорче повредено дете

Сообраќајка во Ѓорче, повредено дете

Пост | пред 7 дена

15 април 2018 / 20:31 Во сообраќајка што се случила вечерва во 19:13 часот на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е повредено дете на возраст од околу десет години, потврди МВР за МИА. Случајот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност