Боздаг Турција не е на ничија страна кога е во прашање Сирија

Боздаг: Турција не е на ничија страна кога е во прашање Сирија

Нова Македонија | пред 6 дена

Турција не е на ничија страна кога е во прашање Сирија, изјави денеска турскиот вицепремиер Бекир Боздаг, коментирајќи ја оценката на францускиот претседател Емануел Макрон дека дошло „до разидување меѓу...

Песков Различните оценки за нападите врз Сирија не ги разделија Русија и Турција

Песков: Различните оценки за нападите врз Сирија не ги разделија Русија и Турција

Алфа | пред 6 дена

Различните оценки за нападите на САД, Велика Британија и Франција врз Сирија не пртставуваат разидување меѓу Русија и Турција и нема да ги наруши плановите занатамошна соработка меѓу Москва и Анкара, изјави...

Песков Различните оценки за нападите врз Сирија не ги разделија Русија и Турција

Песков: Различните оценки за нападите врз Сирија не ги разделија Русија и Турција

Независен | пред 6 дена

Различните оценки за нападите на САД, Велика Британија и Франција врз Сирија не пртставуваат разидување меѓу Русија и Турција и нема да ги наруши плановите занатамошна соработка меѓу Москва и Анкара, изјави...

Песков Различните оценки за нападите врз Сирија не ги разделија Русија и Турција

Песков: Различните оценки за нападите врз Сирија не ги разделија Русија и Турција

МИА | пред 6 дена

Москва, 16 април 2018 (МИА) - Различните оценки за нападите на САД, Велика Британија и Франција врз Сирија не пртставуваат разидување меѓу Русија и Турција и нема да ги наруши плановите занатамошна соработка...

Боздаг Турција не е на ничија страна

Боздаг: Турција не е на ничија страна

Курир | пред 6 дена

Турција не е на ничија страна коге е во прашање Сирија, изјави денеска турскиот вицепремиер Бекир Боздаг, коментирајќи ја оценката на францускиот претседател Емануел Макрон дека дошло „до разидување меѓу...

Боздаг Турција не е на ничија страна

Боздаг: Турција не е на ничија страна

+Инфо | пред 6 дена

Турција не е на ничија страна коге е во прашање Сирија, изјави денеска турскиот вицепремиер Бекир Боздаг. Турција не е на ничија страна коге е во прашање Сирија, изјави денеска турскиот вицепремиер Бекир...

Боздаг Турција не е на ничија страна

Боздаг: Турција не е на ничија страна

Алсат-М | пред 6 дена

Турција не е на ничија страна коге е во прашање Сирија, изјави денеска турскиот вицепремиер Бекир Боздаг, коментирајќи ја оценката на францускиот претседател Емануел Макрон дека дошло „до разидување меѓу...

Боздаг Турција не е на ничија страна

Боздаг: Турција не е на ничија страна

Алфа | пред 6 дена

Турција не е на ничија страна коге е во прашање Сирија, изјави денеска турскиот вицепремиер Бекир Боздаг, коментирајќи ја оценката на францускиот претседател Емануел Макрон дека дошло „до разидување меѓу...

Турција не е на ничија страна во врска со Сирија

Турција не е на ничија страна во врска со Сирија

Нетпрес | пред 6 дена

Туријца не е на страната на ниту една земја во врска со Сирија и нејзината политика во регионот се разликува од оние на Иран, Русија и САД, изјави во понеделникот потпретседателот на турската влада Бекир...

Боздаг Турција не е на ничија страна

Боздаг: Турција не е на ничија страна

Сител | пред 6 дена

Турција не е на ничија страна коге е во прашање Сирија, изјави денеска турскиот вицепремиер Бекир Боздаг, коментирајќи ја оценката на францускиот претседател Емануел Макрон дека дошло „до разидување меѓу...

Боздаг Турција не е на ничија страна

Боздаг: Турција не е на ничија страна

МИА | пред 6 дена

Анкара, 16 април 2018 (МИА) - Турција не е на ничија страна коге е во прашање Сирија, изјави денеска турскиот вицепремиер Бекир Боздаг, коментирајќи ја оценката на францускиот претседател Емануел Макрон...

Боздаг Турција не е на ничија страна

Боздаг: Турција не е на ничија страна

МИА | пред 6 дена

Анкара, 16 април 2018 (МИА) - Турција не е на ничија страна коге е во прашање Сирија, изјави денеска турскиот вицепремиер Бекир Боздаг, коментирајќи ја оценката на францускиот претседател Емануел Макрон...

Турција се оградува од Макрон  Не заземавме ничија страна

Турција се оградува од Макрон: Не заземавме ничија страна

Канал 5 | пред 6 дена

„Турската политика во Сирија не е за да биде со некој или против некој. Нашата политика е јасна, станува збор за тоа дека сме на страната на правото и тоа што сметаме дека исправно“ – изјави портпаролот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност