Неделен хороскоп Поволна недела за овенот рибите да се јават на лекар

Неделен хороскоп: Поволна недела за овенот, рибите да се јават на лекар

Радар | пред 6 дена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Оваа недела не е многу поволна за вас, избенувајте јавни настапи и говори, бидејќи можно е да се посрамотите. ЉУБОВ: Без драстични промени и новини. Можно е да се чувствувате...

Неделен хороскоп 16  22 АПРИЛ 2018

Неделен хороскоп (16 – 22 АПРИЛ, 2018)

Reporter.mk | пред 6 дена

Овен Луѓето со кои соработувате на работа, би можеле да ве изненадат со некој нов и неочекуван предлог. Во прв момент нема да знаете како да се поставите, но тие сами ќе ви дадат идеја што понатаму да...

Неделен хороскоп  16 04 2018 до 22 04 2018

Неделен хороскоп – 16.04.2018 до 22.04.2018

Денар | пред 6 дена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Оваа недела не е многу поволна за вас, избенувајте јавни настапи и говори, бидејќи можно е да се посрамотите. ЉУБОВ: Без драстични промени и новини. Можно е да се чувствувате...

Дневен хороскоп 16 04 2018

Дневен хороскоп 16.04.2018

Денар | пред 6 дена

Овен (21.03 – 20.04) Големата упорност делува како успешна формула во односот со соработниците. Во љубовта одредени околности ќе ве натераат да го промените мислењето, ќе постапите правилно. Бик (21.04...

Неделен хороскоп 16 04  22 04 2018

Неделен хороскоп 16.04 – 22.04.2018

Сваштарник | пред 6 дена

Неделен Хороскоп ОВЕН ЉУБОВ: Веројатно малку ќе ви здосади љубовта или барањата на другата страна. Партнерот нема вас најдобро да ве разбере, али обидетесе да му објасните како се чувствувате. НАјвеќе...

Дневен хороскоп за понеделник 16 04 2018

Дневен хороскоп за понеделник (16.04.2018)

Екран | пред 6 дена

Овен Ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите и тоа ви одземаше многу време.Амбицијата повторно ви се враќа и ќе имате желба да...

Хороскоп за ден 16 04 2018 година

Хороскоп за ден 16.04.2018 година!

Divian Arts | пред 6 дена

ОВЕН Денес ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите и тоа ви одземаше многу време. Амбицијата повторно ви се враќа и ќе имате желба...

Дневен хороскоп

Дневен хороскоп

За Се | пред 6 дена

Овен Ако не бидете внимателни можно е да имате проблеми во комуникацијата денес, без разлика дали ќе кажете премногу или премалку, или пак погрешните зборови на погрешни лица. Сакате да откриете некоја...

Денес овој знак ќе започне нова љубовна романса  Дневен хороскоп 16 04 2018

Денес овој знак ќе започне нова љубовна романса – Дневен хороскоп (16.04.2018)

Скопје24 | пред 6 дена

Овен (21. 3 – 20. 4) Љубов: По обичај, се поставувате супериорно во однос на партнерот, но тоа би можело да предизвика караница и конфликт со посериозни последици. На слободните им претстои убава авантура....

Дневен хороскоп за понеделник

Дневен хороскоп за понеделник

Exclusive | пред 6 дена

Овен Вредни сте и многу креативни и време е тоа да се забележи. Денес ќе добиете шанса за соработка која одамна ја очекувате. Бидете трпеливи и не се вознемирувајте ако не биде онака како што сте замислиле....

Дневен хороскоп за понеделник 16 04 2018

Дневен хороскоп за понеделник (16.04.2018)

Екран | пред 6 дена

Овен Ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите и тоа ви одземаше многу време.Амбицијата повторно ви се враќа и ќе имате желба да...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 16 04 2018

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 16.04.2018

За забава | пред 7 дена

ОВЕН Денес ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите и тоа ви одземаше многу време. Амбицијата повторно ви се враќа и ќе имате желба...

ХОРОСКОП 16 АПРИЛ ПОНЕДЕЛНИК

ХОРОСКОП 16 АПРИЛ (ПОНЕДЕЛНИК)

Актуелно24 | пред 7 дена

Овен (21.03-20.04) Ќе бидете доста активни во работата, па кон крајот на денот ќе почуствувате голема истоштеност. Особено заморно ќе се чуствувате на работни состаноци или при поголеми собири. Односите...

Дневен хороскоп за 16 Април Понеделник

Дневен хороскоп за 16 Април (Понеделник)

Сваштарник | пред 7 дена

Дневен хороскоп ОВЕН Денес сте посветени на работата, но изгледа имате премногу обврски, па најверојатно во текот на целиот ден ќе треба да го давате својот максимум. Ќе имате повремена деконцентрација...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП 16  22 АПРИЛ 2018

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (16 – 22 АПРИЛ, 2018)

Среќа | пред 7 дена

Овен Луѓето со кои соработувате на работа, би можеле да ве изненадат со некој нов и неочекуван предлог. Во прв момент нема да знаете како да се поставите, но тие сами ќе ви дадат идеја што понатаму да...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ПОНЕДЕЛНИК 16 АПРИЛ 2018

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (16 АПРИЛ, 2018)

Среќа | пред 7 дена

Овен Ако не бидете внимателни можно е да имате проблеми во комуникацијата денес, без разлика дали ќе кажете премногу или премалку, или пак погрешните зборови на погрешни лица. Сакате да откриете некоја...

Дневен хороскоп за 16 04 Понеделник  Бикот ќе е напнат Стрелецот ќе има добра вечер

Дневен хороскоп за 16.04, Понеделник – Бикот ќе е напнат, Стрелецот ќе има добра вечер

Живеј Здраво | пред една недела

Овен (21.03 – 20.04) Сонцето во вашиот знак нема големо значение, освен што едуцира лоша врска со слабиот Меркур поради што можете да бидете склони да донесувате одлуки во афект или да покажете голема...

Неделен хороскоп 16 22 април  Лавот ќе има успех Рибите конечно ќе ги решат проблемите

Неделен хороскоп (16-22 април) – Лавот ќе има успех, Рибите конечно ќе ги решат проблемите

Живеј Здраво | пред една недела

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Првиот дел од неделата нема да биде поволен за вас, но како што ќе поминува времето можете да очекувате подобра ситуација. ЉУБОВ: Имате желба да направите многу големи емотивни...

Љубовен неделен хороскоп 16 22 април  Овенот ќе сака слобода Скорпијата ќе се бори

Љубовен неделен хороскоп (16-22 април) – Овенот ќе сака слобода, Скорпијата ќе се бори

Живеј Здраво | пред една недела

Љубовниот живот оваа недела ќе биде исполнет со подеми и падови. Венера и Сатурн ќе помогнат за хармонијата, но од друга страна односот на планетата на љубовта со Уран може да поднесе и познат хаос. Што...

ХОРОСКОП 15 АПРИЛ НЕДЕЛА

ХОРОСКОП 15 АПРИЛ (НЕДЕЛА)

Актуелно24 | пред една недела

Прочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес… Овен (21.03-20.04) На работното место ви следи нов проект, но поради големиот број на работни задачи ќе бидете во дилема дали да прифатите....

Дневен хороскоп за 15 април

Дневен хороскоп за 15 април

Reporter.mk | пред една недела

Овен Премногу оган моментално е присутен во сите настани. Одлично ќе се чуствувате бидејќи топлината многу ви годи. Обидете се да не влегувате во судири со околината и да пронајдете внатрешен мир. Тоа...

ВИКЕНД ХОРОСКОП 14  15 АПРИЛ 2018

ВИКЕНД ХОРОСКОП (14 – 15 АПРИЛ, 2018)

Среќа | пред една недела

Овен Овој викенд направете нешто добро. Разбудете ја хуманоста во вас и помогнете некому. Саботното попладне препорачливо ви е да го искористите за мал шопинг, а неделата посветете ја на членовите од вашето...

Дневен хороскоп за недела 15 04 2018

Дневен хороскоп за недела (15.04.2018)

Екран | пред една недела

Овен Моментално во сите настани е присутно премногу оган. Одлично ќе се чуствувате бидејќи топлината многу ви годи. Обидете се да не влегувате во судири со околината и да пронајдете внатрешен мир. Тоа...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15 04 2018

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.04.2018

За забава | пред една недела

Овен Премногу оган моментално е присутно во сите настани. Одлично ќе се чуствувате бидејќи топлината многу ви годи. Обидете се да не влегувате во судири со околината и да пронајдете внатрешен мир. Тоа...

Детален неделен хороскоп

Детален неделен хороскоп

Независен | пред една недела

ОВЕН Работа: Со ретроградниот Меркур во својот знак може да се соочите со нечии не толку чесни намери - некој ве следи будно, па затоа внимавајте како работите и не импровизирајте. Љубов: Најважен дел...

Овие хороскопски знаци утре ќе имаат прекрасен ден и можност да заблескаат

Овие хороскопски знаци утре ќе имаат прекрасен ден и можност да заблескаат

Живеј Здраво | пред една недела

СТРЕЛЕЦ Со леснотија ја завршувате работата и секогаш сте подготвени за вистински совет. Денес ќе добиете информација која многу ќе ви значи. Полни сте со енергија и време е да почнете да размислувате...

Викенд хороскоп за 14 и 15 април

Викенд хороскоп за 14 и 15 април

Reporter.mk | пред една недела

Овен Овој викенд направете нешто добро. Разбудете ја хуманоста во вас и помогнете некому. Саботното попладне препорачливо е да го искористите за мал шопинг, а неделата посветете ја на членовите од вашето...

ВИКЕНД ХОРОСКОП 14  15 АПРИЛ 2018

ВИКЕНД ХОРОСКОП (14 – 15 АПРИЛ, 2018)

Среќа | пред една недела

Овен Овој викенд направете нешто добро. Разбудете ја хуманоста во вас и помогнете некому. Саботното попладне препорачливо ви е да го искористите за мал шопинг, а неделата посветете ја на членовите од вашето...

ПРЕКРАСЕН ПЕРИОД 4 хороскопски знаци викендов ќе уживаат со забави и љубов

ПРЕКРАСЕН ПЕРИОД: 4 хороскопски знаци викендов ќе уживаат со забави и љубов

Живеј Здраво | пред една недела

Рак Викендов, спремете се за добра забава со пријателите, а слободното време искористете го покажувајќи ги вашите кулинарски способности и  подготвувајќи им некој од вашите вкусни специјалитети. Слободното...

Дознајте што ве очекува викендов според хороскопскиот знак

Дознајте што ве очекува викендов според хороскопскиот знак

Живеј Здраво | пред една недела

Овен (21.03 – 20.04) Можеби ќе се обидувате да разрешите некои тешки работни односи и ќе си го расипете викендот. Попуштањето на притисокот ќе ви овозможи да се завртите кон поубавите работи во животот....

Дневен хороскоп

Дневен хороскоп

Index24 | пред една недела

Овен Ќе донесете добра одлука кога станува збор за финансиите, па посветете се целосно на ова поле. Ќе уживате во задоволствата што ви ги нуди. Ќе мора да донесете избор и на професионално поле што можеби...

Дневен хороскоп

Дневен хороскоп

Нетпрес | пред една недела

Овен Ќе донесете добра одлука кога станува збор за финансиите, па посветете се целосно на ова поле. Ќе уживате во задоволствата што ви ги нуди. Ќе мора да донесете избор и на професионално поле што можеби...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност