Голема загуба за народната музика  Замина големиот мајстор на кларинетот

Голема загуба за народната музика: Замина големиот мајстор на кларинетот

Денешен | пред 6 дена

Познатиот српски кларинетист Божидар Боки Милошевиќ почина синоќа во болница во Белград во 87. година. Милошевиќ беше шеф на Народниот оркестар на РТС, професор во Музичкото училиште „Јосип Славенски“...

Голема загуба за народната музика  Почина познатиот кларинист

Голема загуба за народната музика: Почина познатиот кларинист

Прес 24 | пред 6 дена

Познатиот српски кларинетист Божидар Боки Милошевиќ почина синоќа во болница во Белград во 87. година. Милошевиќ беше шеф на Народниот оркестар на РТС, професор во Музичкото училиште „Јосип Славенски“...

Голема загуба за народната музика  Почина големиот мајстор на кларинетот

Голема загуба за народната музика: Почина големиот мајстор на кларинетот

Прес 24 | пред 6 дена

Познатиот српски кларинеист Божидар Боки Милошевиќ почина синоќа во болница во Белград во 87. година. Милошевиќ беше шеф на Народниот оркестар на РТС, професор во Музичкото училиште „Јосип Славенски“ и...

Почина легендарниот мајстор на кларинет

Почина легендарниот мајстор на кларинет

Вечер | пред 6 дена

Познатиот српски кларинетист Божидар Боки Милошевиќ почина синоќа во болница во Белград во 87. година. Милошевиќ беше шеф на Народниот оркестар на РТС, професор во Музичкото училиште „Јосип Славенски"...

Почина Боки Милошевиќ  познатиот српски кларинетист

Почина Боки Милошевиќ, познатиот српски кларинетист

Reporter.mk | пред 6 дена

Познатиот српски кларинетист Божидар Боки Милошевиќ почина синоќа во болница во Белград на 87 годишна возраст. Боки Милошевиќ бил познат кларинетист, шеф на Народниот оркестар на Радио-телевизија Белград,...

Почина легендарниот мајстор на кларинет

Почина легендарниот мајстор на кларинет

Весник | пред 6 дена

Познатиот српски кларинетист Божидар Боки Милошевиќ почина синоќа во болница во Белград во 87. година. Милошевиќ беше шеф на Народниот оркестар на РТС, професор во Музичкото училиште „Јосип Славенски"...

Почина кларинетистот Боки Милошевиќ

Почина кларинетистот Боки Милошевиќ

+Инфо | пред 6 дена

Милошевиќ беше познат кларинетист, шеф на Народниот оркестар на Радио-телевизија Белград, професор на музичката школа „Јосип Славенски“ и член на Белградската филхармонија. Познатиот српски кларинетист...

Почина кларинетистот Боки Милошевиќ

Почина кларинетистот Боки Милошевиќ

Слободен печат | пред 6 дена

Познатиот српски кларинетист Божидар Боки Милошевиќ, починал во болница во Белград, објави српски „Курир“. Имаше 87 години. Милошевиќ беше познат кларинетист, шеф на Народниот оркестар на Радио-телевизија...

Голема загуба за народната музика  Замина големиот мајстор на кларинетот

Голема загуба за народната музика: Замина големиот мајстор на кларинетот

Скопје24 | пред 6 дена

Познатиот српски кларинетист Божидар Боки Милошевиќ почина синоќа во болница во Белград во 87. година. Милошевиќ беше шеф на Народниот оркестар на РТС, професор во Музичкото училиште „Јосип Славенски“...

Почина виритуозот на кларинет Божидар боки Милошевиќ

Почина виритуозот на кларинет Божидар боки Милошевиќ

Инфо Центар | пред 6 дена

Милошевиќ беше раководител на оркестарот за народна музика на РТС, професро во музичкото училиште “Јосип Славенски“ и член на Белградската филхармонија.Боки Милошевиќ е воден во Прокупље 1931 година, а...

Голема загуба за народната музика  Замина големиот мајстор на кларинетот

Голема загуба за народната музика: Замина големиот мајстор на кларинетот

Сител | пред 6 дена

Познатиот српски кларинетист Божидар Боки Милошевиќ почина синоќа во болница во Белград во 87. година. Милошевиќ беше шеф на Народниот оркестар на РТС, професор во Музичкото училиште „Јосип Славенски“...

Почина познатиот српски кларинетист Божидар Боки Милошевиќ

Почина познатиот српски кларинетист Божидар Боки Милошевиќ

Ако | пред 6 дена

Познатиот српски и југословенски кларинетист, Божидар Боки Милошевиќ, почина во болница во 87 година од животот. Тој беше еден од најпознатите музичари во поранешна Југославија, а потоа во Србија. Неразделен...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност