Дороти се враќа во Оз  во Прилеп

„Дороти се враќа во Оз“ во Прилеп

Рипост | пред еден месец

Во прилепскиот народен театар „Војдан Чернодрински“ премиерно ќе биде изведена детската претстава „Дороти се враќа во Оз“ во режија на Кирил Петрески. Ова е првата премиера во календарската 2018 година...

Во прилепскиот театар премиера на  Дороти се враќа во Оз

Во прилепскиот театар премиера на „Дороти се враќа во Оз”

Слободен печат | пред еден месец

Во прилепскиот народен театар „Војдан Чернодрински“ денеска премиерно ќе биде изведена детската претстава „Дороти се враќа во Оз“ во режија на Кирил Петрески. Ова е првата премиера во календарската 2018...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност