Вака Северина ја пее Македонско девојче

Вака Северина ја пее „Македонско девојче”

Бриф | пред 9 месеци

Храватската дива Северина го затвори „Пиво фест“, а во чест на македонската публика на Инстаграм објави видео во кое ја пее легендарната „Македонско девојче“. ТАГ

Заврши фестивалот на скарата и пивото Пиво фест

Заврши фестивалот на скарата и пивото „Пиво фест“

Актуелно24 | пред 9 месеци

Синоќа заврши петнаесеттото јубилејно издание на Пиво фест во Прилеп, кој помина во знакот на вкусната скара, ладното пиво, како и добрата забава. Во изминатите четири дена посетителите имаа можност да...

Заврши Пивофест 2017

Заврши „Пивофест 2017“

Радио МК | пред 9 месеци

Уште еден фестивал на пивото за паметење. Сношти заврши петнаесеттото јубилејно издание кое помина во знакот на одличната организација, секогаш вкусната скара, ладното пиво, како и одличната забава каква...

Вака Северина ја пее Македонско девојче

Вака Северина ја пее „Македонско девојче”

За Се | пред 9 месеци

Фестивалот на скарата и пивото „Пиво Фест“ во Прилеп заврши синоќа. Петнаесеттото јубилејно издание помина во знакот на одличната организација, секогаш вкусната скара и ладно пиво, како и одлична забава...

Заврши 15  Пивофест во Прилеп

Заврши 15. „Пивофест“ во Прилеп

Локално | пред 9 месеци

Синоќа во Прилеп заврши 15. фестивал на пивото „Пивофест“. Сите четири фестивалски дена поминаа весело, со илјадници посетители од сите страни и во добра организација, беше истакнато на денешната прес-конференција...

Заврши 15  Пивофест во Прилеп

Заврши 15. „Пивофест“ во Прилеп

A1on | пред 9 месеци

Синоќа во Прилеп заврши 15. фестивал на пивото „Пивофест“. Сите четири фестивалски дена поминаа весело, со илјадници посетители од сите страни и во добра организација, беше истакнато на денешната прес-конференција...

Заврши фестивалот на скарата и пивото Пиво Фест

Заврши фестивалот на скарата и пивото „Пиво Фест“

Макфакс | пред 9 месеци

Синоќа заврши петнаесеттото јубилејно издание на Пиво фест во Прилеп, кој помина во знакот на вкусната скара, ладното пиво, како и добрата забава. Во изминатите четири дена посетителите имаа можност да...

Заврши фестивалот Пиво Фест 2017

Заврши фестивалот „Пиво Фест 2017“

Вистина | пред 9 месеци

Уште еден Пиво фестивал за паметење. Сношти заврши петнаесеттото јубилејно издание кое помина во знакот на одличната организација, секогаш вкусната скара, ладното пиво, како и одличната забава каква што...

Заврши фестивалот на скарата и пивото ПИВО ФЕСТ

Заврши фестивалот на скарата и пивото ПИВО ФЕСТ

Курир | пред 9 месеци

Во изминатите четири дена посетителите имаа можност да уживаат во различните хитови на популарните ѕвезди и во програмата која ги опфаќа сите генерации. Четвртата вечер кулминираше со настапот на Тајфата...

Се пиеше пиво и се јадеше скара  ни дождот не ја уништи забавата на Пивофест

Се пиеше пиво и се јадеше скара - ни дождот не ја уништи забавата на „Пивофест"

Прес 24 | пред 9 месеци

Синоќа во Прилеп заврши 15. фестивал на пивото „Пивофест“. Сите четири фестивалски дена поминаа весело, со илјадници посетители од сите страни и во добра организација, беше истакнато на денешната прес-конференција...

ЗА СРЦЕ И ДУША Северина ја пее Македонско девојче

ЗА СРЦЕ И ДУША: Северина ја пее „Македонско девојче“

Скопје Инфо | пред 9 месеци

Фестивалот на скарата и пивото „Пиво Фест“ во Прилеп заврши синоќа. Петнаесеттото јубилејно издание помина во знакот на одличната организација, секогаш вкусната скара и ладно пиво, како и одлична забава...

Вака Северина ја пее Македонско девојче

Вака Северина ја пее „Македонско девојче”

Курир | пред 9 месеци

Петнаесеттото јубилејно издание помина во знакот на одличната организација, секогаш вкусната скара и ладно пиво, како и одлична забава каква што доликува за најголемото случување во годината во Македонија....

Во Прилеп синоќа заврши едно од најуспешните изданија на Пивофест

Во Прилеп синоќа заврши едно од најуспешните изданија на “Пивофест”

Сител | пред 9 месеци

Embedded video for Во Прилеп синоќа заврши едно од најуспешните изданија на “Пивофест” Без никакви инциденти, со обилен дожд и со несвојствено ниски температури од само 13 степени Целзиусови, синоќа, во...

Заврши 15  Пивофест во Прилеп

Заврши 15. „Пивофест“ во Прилеп

ТВ 21 | пред 9 месеци

Синоќа во Прилеп заврши 15. фестивал на пивото „Пивофест“. Сите четири фестивалски дена поминаа весело, со илјадници посетители од сите страни и во добра организација, беше истакнато на денешната прес-конференција...

Прилеп докажа дека е најфестивалски град

Прилеп докажа дека е најфестивалски град

Вечер | пред 9 месеци

Синоќа во Прилеп заврши 15. фестивал на пивото „Пивофест". Сите четири фестивалски дена поминаа весело, со илјадници посетители од сите страни и во добра организација, беше истакнато на денешната прес-конференција...

Ниту студеното време не ја запре Северина на кулминацијата на Пивофест во Прилеп ФОТОГАЛЕРИЈА

Ниту студеното време не ја запре Северина на кулминацијата на „Пивофест“ во Прилеп (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарно | пред 9 месеци

Уште еден Пиво фестивал за паметење. Сношти заврши петнаесеттото јубилејно издание кое помина во знакот на одличната организација, секогаш вкусната скара, ладното пиво, како и одличната забава каква што...

Вака Северина ја пее Македонско девојче

Вака Северина ја пее "Македонско девојче"

Прес 24 | пред 9 месеци

Северина го затвори Пивофест во Прилеп. Убавата Хрватица ја пее Македонско девојче.

ЗА СРЦЕ И ДУША Северина ја пее Македонско девојче  растура

ЗА СРЦЕ И ДУША: Северина ја пее „Македонско девојче“, растура!

Вистина | пред 9 месеци

Вчеравечер заврши 15-тото издание на најголемиот спектакл во држава. Прилеп повторно докажа дека со право го носи епитетот за најфестивалски град во Македонија, а Пиво фест и годинава ги исполни очекувањата...

Вака Северина ја пее Македонско девојче

Вака Северина ја пее „Македонско девојче”

Република | пред 9 месеци

Фестивалот на скарата и пивото „Пиво Фест“ во Прилеп заврши синоќа. Петнаесеттото јубилејно издание помина во знакот на одличната организација, секогаш вкусната скара и ладно пиво, како и одлична забава...

Елена Велевска  Горда сум на својот град и што по трет пат настапив на Пиво Фест

Елена Велевска- „Горда сум на својот град и што по трет пат настапив на Пиво Фест“

Македонија Денес | пред 9 месеци

Завршија четирите фестивалски денови на 15-тото издание на Пиво Фест.  Се пиеше пиво, се играше и се слушаше добра музика во Прилеп. Во саботата, концерт имаше и Елена Велевска, која по трет запеа на овој...

Пивофест руши рекорди  многу забава и многу гости вечерва ќе пее Северина

Пивофест руши рекорди, многу забава и многу гости вечерва ќе пее Северина

Канал 5 | пред 9 месеци

На последната фестивалска вечер на прилепскиот „Пивофест“ организаторите очекуваат уште поголема посетеност. Повеќе за последната вечер на Пиво фест во Прилеп од разговорот на  Зоран Момироски со градоначалникот...

Последна вечер на Пивофест во Прилеп

Последна вечер на „Пивофест“ во Прилеп

Локално | пред 9 месеци

На последната фестивалска вечер на прилепскиот „Пивофест“ организаторите очекуваат уште поголема посетеност. Манифестацијата се одвива весело и без проблеми, посочија на денешната прес- конференција, организатоите...

Последна вечер на Пивофест во Прилеп

Последна вечер на „Пивофест“ во Прилеп

Макфакс | пред 9 месеци

На последната фестивалска вечер на прилепскиот „Пивофест“ организаторите очекуваат уште поголема посетеност. Манифестацијата се одвива весело и без проблеми, посочија на денешната прес-конференција, организатоите...

Анабела без градник во жешко бело издание ја запали сцената на Пиво Фест

Анабела без градник во жешко бело издание ја “запали” сцената на “Пиво Фест”

За Се | пред 9 месеци

Она што се случуваше синоќа е одлика на голем спектакл и доказ дека фестивалот во Прилеп е најголемото и најмасовното случување во државата. На фестивалската сцена настапија Елена Велевска, Анабела и Харис...

Одлична атмосфера на Пивофест во Прилеп

Одлична атмосфера на „Пивофест“ во Прилеп

Канал 5 | пред 9 месеци

Бројни посетители и одлична забава и годинава нуди фестивалот на пивото.. Повеќе за последната вечер на Пиво фест од јавувањето на Зоран Момироски. На последната фестивалска вечер на прилепскиот „Пивофест“...

Ни ладно пиво не ги гаси Анабела го вжешти Прилеп во костим кој ОТКРИВА СЕ

Ни ладно пиво не ги гаси: Анабела го вжешти Прилеп во костим кој ОТКРИВА СЕ!

Вистина | пред 9 месеци

Српската пејачка Анабела Атијас настапи на третата вечер од 15-то издание на манифестацијата во градот под Марковите кули 2пиво фест 2017“. Атрактивната Анабела се појави во жешко издание од бел костим...

Вечерва завршува Пиво Фест во Прилеп

Вечерва завршува Пиво Фест во Прилеп

Сител | пред 9 месеци

Embedded video for Вечерва завршува Пиво Фест во Прилеп По изминатите три спектакуларни вечери, во Прилеп вечерва завршува најголемиот балкански фестивал на пивото и скарата – Пивофест 2017. И покрај поројниот...

Последна вечер на Пивофест во Прилеп

Последна вечер на „Пивофест“ во Прилеп

A1on | пред 9 месеци

На последната фестивалска вечер на прилепскиот „Пивофест“ организаторите очекуваат уште поголема посетеност. Манифестацијата се одвива весело и без проблеми, посочија на денешната прес-конференција, организатоите...

Џиновиќ Прилепскиот е еден од најдобрите пивофестивали

Џиновиќ: Прилепскиот е еден од најдобрите пивофестивали

Локално | пред 9 месеци

Со хитовите на Елена Велеска, Анабела и легендарниот Харис Џиновиќ, синоќа на третата вечер од Пиво фест, Прилеп уште еднаш докажа дека е центарот на забавата во Македонија. Одличната атмосфера доживеа...

Последна вечер на Пивофест во Прилеп

Последна вечер на „Пивофест“ во Прилеп

Канал 5 | пред 9 месеци

Манифестацијата се одвива весело и без проблеми, посочија на денешната прес-конференција, организатоите прилепската локална самоуправа и невладиниот Центар за граѓанска иницијатива. Според прилепскиот...

Вечерва се финишира со Северина Прилеп повторно докажа дека е центарот на забавата во Македонија

Вечерва се финишира со Северина- Прилеп повторно докажа дека е центарот на забавата во Македонија

Курир | пред 9 месеци

Вечерта ја отвори прилепчанката Елена Велеска која потенцираше дека иако многу градови се обиделе да направат Пиво фестивали прилепчании сепак останале најдобрите, а овој фестивал бил најмасовниот и пример...

Прилеп повторно докажа дека е центарот на забавата во Македонија вечерва се финишира со Северина

Прилеп повторно докажа дека е центарот на забавата во Македонија- вечерва се финишира со Северина

Курир | пред 9 месеци

Вечерта ја отвори прилепчанката Елена Велеска која потенцираше дека иако многу градови се обиделе да направат Пиво фестивали прилепчании сепак останале најдобрите, а овој фестивал бил најмасовниот и пример...

Последна вечер на Пивофест во Прилеп

Последна вечер на „Пивофест“ во Прилеп

ТВ Нова | пред 9 месеци

На последната фестивалска вечер на прилепскиот „Пивофест“ организаторите очекуваат уште поголема посетеност. Манифестацијата се одвива весело и без проблеми, посочија на денешната прес-конференција, организатоите...

Вечерва се финишира со Северина Прилеп повторно докажа дека е центарот на забавата во Македонија

Вечерва се финишира со Северина- Прилеп повторно докажа дека е центарот на забавата во Македонија

Вистина | пред 9 месеци

Со хитовите на Елена Велеска, Анабела и легендарниот Харис Џиновиќ, синоќа на третата вечер од Пиво фест, Прилеп уште еднаш докажа дека е центарот на забавата во Македонија. Одличната атмосфера доживеа...

ГАЛЕРИЈА Прилеп синоќа ште еднаш докажа дека е центарот на забавата во Македонија  вечерва се финишира со Северина

ГАЛЕРИЈА: Прилеп синоќа ште еднаш докажа дека е центарот на забавата во Македонија – вечерва се финишира со Северина

Прес 24 | пред 9 месеци

Со хитовите на Елена Велеска, Анабела и легендарниот Харис Џиновиќ, синоќа на третата вечер од Пиво фест, Прилеп уште еднаш докажа дека е центарот на забавата во Македонија. Одличната атмосфера доживеа...

Анабела брз градник и речиси гола на Пивофест во Прилеп

Анабела брз градник и речиси гола на „Пивофест“ во Прилеп

Курир | пред 9 месеци

Kулминираше забавата на фестивалската сцена во Прилеп. Јубилејното 15-то издание на фестивалот на скарата и пивото “Пиво Фест 2017” се ближи кон својот крај, но она што ќе остане како вечно сеќавање е...

Македонскиот крал на трубата вечерва на Пиво Фест

Македонскиот крал на трубата вечерва на Пиво Фест ...

ТВ Пакет | пред 9 месеци

Прилепчани и останатите гости на Пиво Фест вчеравечер уживаа во музиката на Елена Велевска, Анабела и Харис Џиновиќ. Она што беше чудно за публиката е одлуката на Велевска да пее плејбек. Таа ги отпеа...

Последна вечер на Пивофест во Прилеп

Последна вечер на „Пивофест“ во Прилеп

Сител | пред 9 месеци

На последната фестивалска вечер на прилепскиот „Пивофест“ организаторите очекуваат уште поголема посетеност. Манифестацијата се одвива весело и без проблеми, посочија на денешната прес-конференција, организатоите...

Последна вечер на Пивофест во Прилеп

Последна вечер на „Пивофест“ во Прилеп

ТВ 21 | пред 9 месеци

На последната фестивалска вечер на прилепскиот „Пивофест“ организаторите очекуваат уште поголема посетеност. Манифестацијата се одвива весело и без проблеми, посочија на денешната прес-конференција, организатоите...

Жешка и во невидено издание Анабела се соблече без градник на Пивофест

Жешка и во невидено издание: Анабела се соблече, без градник на Пивофест

Exclusive | пред 9 месеци

Kулминираше забавата на фестивалската сцена во Прилеп. Јубилејното 15-то издание на фестивалот на скарата и пивото “Пиво Фест 2017” се ближи кон својот крај, но она што ќе остане како вечно сеќавање е...

Прилепчани ќе џускаат и ќе плакнат очи на Северина

Прилепчани ќе џускаат и ќе плакнат очи на Северина

Вечер | пред 9 месеци

Со хитовите на Елена Велеска, Анабела и легендарниот Харис Џиновиќ, на третата вечер од Пиво фест, Прилеп уште еднаш докажа дека е центарот на забавата во Македонија Одличната атмосфера доживеа вистинска...

Третата фестивалска вечер на Пивофест во ритамот на Анабела и Харис Џиновиќ ФОТОГАЛЕРИЈА

Третата фестивалска вечер на „Пивофест“ во ритамот на Анабела и Харис Џиновиќ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарно | пред 9 месеци

Помина уште една фестивалска вечер во Прилеп во името на добрата музика, ладното пиво и вкусната скара. Дождот и ветерот кои ги намалија температурите во Прилеп не беа причина за посетителите да не уживаат...

Втората вечер на Пиво Фест ги донесе звуците на

Втората вечер на Пиво Фест ги донесе звуците на ...

ТВ Пакет | пред 9 месеци

Петочната вечер на Пиво Фест 2017 ги донесе звуците на регето и рокот. Почнувајќи со реге составот Конкеринг Лајон, потоа најпознатата македонска група Нокаут чии песни ја кренаа публиката на нозе, за...

Ниту дождот не ја расипа забавата на втората фестивалска вечер на Пивофест  ФОТОГАЛЕРИЈА

Ниту дождот не ја расипа забавата на втората фестивалска вечер на „Пивофест“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарно | пред 9 месеци

Ниту дождот не можеше да ја расипе забавата на втората фестивалска вечер на „Пивофест“ во Прилеп. Илјадниците посетители, меѓу кои домашни, но и странски гости, уживаа во музичката програма, но и ладното...

Во Прилеп се одржува Пивофест

Во Прилеп се одржува „Пивофест“

Лидер | пред 9 месеци

Отворањето и првата вечер од 15-от „Пивофест“ во Прилеп поминаа во добро расположение со многу гости и без никаков инцидент, соопштија организаторите на Фестивалот, прилепската локална самоуправа и невладината...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност