Хотел Изгрев Спа  Труењето е од храна купена на друго место

Хотел „Изгрев Спа“: Труењето е од храна купена на друго место

Локално | пред 9 месеци

Хотел „Изгрев Спа и аквапарк“ денеска ги отфрли како тенденциозни и невистинити информациите за наводното труење со храна. Соопшти дека, согласно инспекциските контроли, од присутните 450 нивни гости и...

Хотел Изгрев Спа  Труењето е од храна купена на друго место

Хотел „Изгрев Спа“: Труењето е од храна купена на друго место

A1on | пред 9 месеци

Хотел „Изгрев Спа и аквапарк“ денеска ги отфрли како тенденциозни и невистинити информациите за наводното труење со храна. Соопшти дека, согласно инспекциските контроли, од присутните 450 нивни гости и...

Хотел Изгрев демантира дека кај нив имало труење со храна на туристи нивни гости пиеле смути купено вон хотелот

Хотел Изгрев демантира дека кај нив имало труење со храна на туристи- нивни гости пиеле смути купено вон хотелот

Телма | пред 9 месеци

Од струшкиот хотел Изгрев денеска со соопштение негираат дека труење на храна на три гостинки на хотелот е предизвикано од нивна страна. По извршениот вонреден инспекциски преглед, Агенцијата за храна...

Труење или стомачен вирус испрати гости на струшки хотел в болница

Труење или стомачен вирус испрати гости на струшки хотел в болница

Локално | пред 9 месеци

Гостин на хотелот „Изгрев“ на струшкото крајбрежје се пожали на „Мета“ дека попладнето во саботата, откако претходно појадувале во хотелот, тој и неговото семејство почнале да чувствуваат мачнина, а потоа...

Хотел Изгрев Спа  Труењето е од храна купена на друго место

Хотел „Изгрев Спа“: Труењето е од храна купена на друго место

Канал 5 | пред 9 месеци

Соопшти дека, согласно инспекциските контроли, од присутните 450 нивни гости и дополнителните 350 и 120 на две свадби, како и околу 200 лица вработен персонал, само три се пожалиле на стомачни тегоби,...

Се огласи македонскиот хотел  Труењето е од храна купена на друго место

Се огласи македонскиот хотел: „Труењето е од храна купена на друго место“

Прес 24 | пред 9 месеци

Хотел „Изгрев Спа и аквапарк“ денеска ги отфрли како тенденциозни и невистинити информациите за наводното труење со храна. Соопшти дека, согласно инспекциските контроли, од присутните 450 нивни гости и...

Хотел Изгрев Спа  Труењето е од храна купена на друго место

Хотел „Изгрев Спа“: Труењето е од храна купена на друго место

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Хотел „Изгрев Спа и аквапарк“ денеска ги отфрли како тенденциозни и невистинити информациите за наводното труење со храна. Соопшти дека, согласно инспекциските контроли, од присутните 450 нивни гости и...

Хотел Изгрев Спа  Труењето е од храна купена на друго место

Хотел „Изгрев Спа“: Труењето е од храна купена на друго место

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Хотел „Изгрев Спа и аквапарк“ денеска ги отфрли како тенденциозни и невистинити информациите за наводното труење со храна. Соопшти дека, согласно инспекциските контроли, од присутните 450 нивни гости и...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б. од Холандија, М.Т и А.А двете...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

24 вести | пред 9 месеци

Тројца странски туристи се затруле со храна во хотелот „Изгрев“ во Струга. Како што соопштија од министерството за внатрешни работи, медицински центар Струга пријавил дека на интерното одделение биле донесени...

Странски туристи се затруле со храна во хотел во Струга

Странски туристи се затруле со храна во хотел во Струга

За Се | пред 9 месеци

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б. од Холандија,...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

ТВ Нова | пред 9 месеци

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б. од Холандија,...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Лидер | пред 9 месеци

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б. од Холандија,...

Туристи се пожалиле на труење со храна во хотел во Струга

Туристи се пожалиле на труење со храна во хотел во Струга

A1on | пред 9 месеци

Во медицинскиот центар во Струга во интерното одделение вчера биле донесени Е.Б. од Холандија и М.Т. и А.А. од Израел, сместени во хотелот „Изгрев“ во Струга, а се жалеле на труење од храна, информираат...

Три странски туристки се затруле со храна во струшки хотел

Три странски туристки се затруле со храна во струшки хотел

Телма | пред 9 месеци

Полицијата соопшти дека вчера претпладне во струшкиот медицински центар две туристки од Израел и една од Холандија се пожалиле на труење со храна. Трите биле сместени во струшки хотел, и по појадокот почувствувале...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Канал 5 | пред 9 месеци

Тие, како што е наведено во полицискиот билтен, се пожалиле на труење од храна што ја конзумирале во хотелот. По укажаната лекарска помош пуштени се на домашно лекување. Со случајот се запознати јавен...

Туристи се пожалиле на труење од храна во хотел

Туристи се пожалиле на труење од храна во хотел

МКД | пред 9 месеци

Во медицинскиот центар во Струга во интерното одделение вчера биле донесени Е.Б. од Холандија и М.Т. и А.А. од Израел, сместени во хотелот „Изгрев“ во Струга, а се жалеле на труење од храна, информираат...

Странски туристи се пожалиле на труење од храна во Струга

Странски туристи се пожалиле на труење од храна во Струга

Алсат-М | пред 9 месеци

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б. од Холандија,...

Труење со храна во познат Македонски хотел

Труење со храна во познат Македонски хотел

Прес 24 | пред 9 месеци

Вчера околу 09 часот и 35 минути во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени: Е.Б од Холандија, М.Т и А.А двете од Израел, кои...

Туристки се затруле со храна во хотел Изгрев

Туристки се затруле со храна во хотел Изгрев

Вечер | пред 9 месеци

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во саботата околу 9.35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б....

Струга Странски туристи се затруеле од храна во хотел Изгрев

Струга: Странски туристи се затруеле од храна во хотел „Изгрев“

MK News | пред 9 месеци

Вчера околу 09.35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени: Е.Б од Холандија, М.Т и А.А двете од Израел, кои биле сместени...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б. од Холандија,...

Странски туристи се затруеле од храна во хотел во Струга

Странски туристи се затруеле од храна во хотел во Струга

ТВ 21 | пред 9 месеци

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б. од Холандија,...

Имаат одмор за паметење во Струга Странски туристи се затруеле од храна во хотел Изгрев

Имаат одмор за паметење во Струга: Странски туристи се затруеле од храна во хотел „Изгрев“

Сител | пред 9 месеци

Вчера околу 09.35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени: Е.Б од Холандија, М.Т и А.А двете од Израел, кои биле сместени...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност