ПУКАЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА  Со прострелна рана во вилицата е донесен во болница

ПУКАЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА - Со прострелна рана во вилицата е донесен во болница ...

Sky | пред 9 месеци

На 16.07.2017 година, околу 15,00 часот, во Полициска станица Гостивар од страна на Медицински центар-Гостивар е пријавено дека бил донесен Ц.Ѓ.(31) од с.Тумчевиште-Гостивар, со прострелна рана во пределот...

СВР Тетово Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

A1on | пред 9 месеци

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави...

Куршум испукан на свадба повреди маж

Куршум испукан на свадба повреди маж

МКД | пред 9 месеци

Вчера околу 15 часот, во полициска станица Гостивар од страна на Медицински центар-Гостивар е пријавено дека бил донесен Ц.Ѓ.(31) од гостиварското село Тумчевиште со прострелна рана во пределот на вилицата,...

Засилени контроли во Тетовско за пукањето на свадби

Засилени контроли во Тетовско за пукањето на свадби

+Инфо | пред 9 месеци

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави...

СВР Тетово Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

Курир | пред 9 месеци

Апелите според портпаролот Марјан Јосифоски, доаѓаат во период кога во полн ек се свадбените и други семејни свечености на кои непосредно или посредно се случија и повредувања од огнено оружје. – Пукањето...

СВР Тетово Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

Канал 5 | пред 9 месеци

Апелите според портпаролот Марјан Јосифоски, доаѓаат во период кога во полн ек се свадбените и други семејни свечености на кои непосредно или посредно се случија и повредувања од огнено оружје. - Пукањето...

СВР Тетово Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

ТВ Нова | пред 9 месеци

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави...

Го застрелале на свадба

Го застрелале на свадба

+Инфо | пред 9 месеци

Цено Ѓурчиновски (1986) од с.Тумчевиште вчера околу 15 часот бил донесен во Медицинскиот центар во Гостивар со прострелна рана во пределот на вилицата. Повредата ја стекнал на свадбена веселба во Гостивар...

Го застрелале на свадба

Го застрелале на свадба

MK News | пред 9 месеци

Цено Ѓурчиновски (1986) од с.Тумчевиште вчера околу 15 часот бил донесен во Медицинскиот центар во Гостивар со прострелна рана во пределот на вилицата. Повредата ја стекнал на свадбена веселба во Гостивар...

Kонтроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

Kонтроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

Пулс 24 | пред 9 месеци

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави...

Пукање ја потресе Македонија  едно лице повредено

Пукање ја потресе Македонија - едно лице повредено

Sky | пред 9 месеци

На 16.07.2017 година, околу 15,00 часот, во Полициска станица Гостивар од страна на Медицински центар-Гостивар е пријавено дека бил донесен Ц.Ѓ.(31) од с.Тумчевиште-Гостивар, со прострелна рана во пределот...

СВР Тетово Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

ТВ 21 | пред 9 месеци

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави...

СВР Тетово Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави...

Крвава свадба во Македонија  го раниле додека се веселел

Крвава свадба во Македонија - го раниле додека се веселел

Прес 24 | пред 9 месеци

Во текот на викендот се случи крвава свадба во Гостивар, кога момче било рането па итно оденсено во болница. Се работи за 31-годишниот Ц.Ѓ. кој во 15 часот бил донесен во Медицинскиот Центар во Гостивар,...

Македонска крвава свадба  го изрешетале додека се веселел

Македонска крвава свадба - го изрешетале додека се веселел

Сител | пред 9 месеци

Во текот на викендот се случи крвава свадба во Гостивар, кога момче било рането па итно оденсено во болница. Се работи за 31-годишниот Ц.Ѓ. кој во 15 часот бил донесен во Медицинскиот Центар во Гостивар,...

Крвава свадба во Македонија Го раниле додека се веселел

Крвава свадба во Македонија: Го раниле додека се веселел

Exclusive | пред 9 месеци

Во текот на викендот се случи крвава свадба во Гостивар, кога момче било рането па итно оденсено во болница. Се работи за 31-годишниот Ц.Ѓ. кој во 15 часот бил донесен во Медицинскиот Центар во Гостивар,...

Пукање на македонска свадба  едно лице рането

Пукање на македонска свадба - едно лице рането

Прес 24 | пред 9 месеци

Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники....

Гостиварќанец отишол на свадба завршил со крвава вилица

Гостиварќанец отишол на свадба, завршил со крвава вилица

Макфакс | пред 9 месеци

Околу 15 часот во Медицинскиот центар во Гостивар е донесен Цено Ѓурчиновски (1986) од с.Тумчевиште со прострелна рана во пределот на вилицата. Истата ја стекнал на свадбена веселба во Гостивар на ул.„Мара...

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

A1on | пред 9 месеци

Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники....

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Канал 5 | пред 9 месеци

Според СВР Тетово, Ц.Ѓ. бил пренесен во гостиварската болница со влезна рана на лицето и повредена долна вилица. Неофицијално, куршумот бил испукан на веселба на улицата „Мара Угринова“ во близина на железничката...

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

ТВ Нова | пред 9 месеци

Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники....

Гостиварец ранет на свадба

Гостиварец ранет на свадба

+Инфо | пред 9 месеци

Жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники. СВР Тетово соопшти...

Гостиварчанец отишол на свадба завршил со крвава вилица

Гостиварчанец отишол на свадба, завршил со крвава вилица

Актуелно24 | пред 9 месеци

Околу 15 часот во Медицинскиот центар во Гостивар е донесен Цено Ѓурчиновски (1986) од с.Тумчевиште со прострелна рана во пределот на вилицата. Истата ја стекнал на свадбена веселба во Гостивар на ул.„Мара...

Пукање во угостителски објект во Тетово  застрелан 35 годишен маж

Пукање во угостителски објект во Тетово – застрелан 35-годишен маж

Лидер | пред 9 месеци

Четириестгодишен гостин И.А. во угостителски објект во Тетово испукал два куршуми и го повредил М.А. (35) од тетовското село Гајре, нанесувајќи му прострелна рана на левата пот коленица. – Екипа на СВР-Тетово...

ПУКАЊЕ ВО КАФЕ БАР ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА  Има ранети

ПУКАЊЕ ВО КАФЕ БАР ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА - Има ранети

Sky | пред 9 месеци

На 16.07.2017 година во 00.20 часот во Тетово, пред угостителски објект лоциран на ул.„Дервиш Цара“, И.А (40) од село Мала Речица испукал два куршуми, и го повредил М.А (35) од село Гајре, Тетово нанесувајќи...

КРВАВ ИНЦИДЕНТ НА СВАДБА Гостиварец ранет од куршум во лицето

КРВАВ ИНЦИДЕНТ НА СВАДБА: Гостиварец ранет од куршум во лицето

Sky | пред 9 месеци

Триесет и едногодишен жител на Тумчевиште, гостиварско, е повреден од куршум од огнено оружје попладнево. Повредениот, по укажаната помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники. Според...

ПОПЛАДНЕВО ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ ГО ПОТРЕСЕ ВО ГОСТИВАР  Целиот во крв наместо на свадба заврши во болница

ПОПЛАДНЕВО ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ ГО ПОТРЕСЕ ВО ГОСТИВАР - Целиот во крв наместо на свадба заврши во болница

Sky | пред 9 месеци

Околу 15 часот во Медицинскиот центар во Гостивар е донесен Ц.Ѓ. (1986) од с.Тумчевиште со прострелна рана во пределот на вилицата. Истата ја стекнал на свадбена веселба во Гостивар на ул.„Мара Угринова“...

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Сител | пред 9 месеци

Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност