АРХИВА Скандалозно откритие во домот на шефот на Петтата управа  Горан Грујевски водел тефтер за следење на специјалните обвинители

АРХИВА Скандалозно откритие во домот на шефот на Петтата управа: Горан Грујевски водел тефтер за следење на специјалните обвинители!

Фокус | пред 9 месеци

Текстот е објавен на 8 април, 2016 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1070 Пишува: Љубиша АРСИЌ Тоа што на крајот на Горан Грујевски од Петтата управа му беше определен само куќен притвор, наместо...

Ристоска  Три кривични дела му се ставаат на товар на Грујовски

Ристоска: Три кривични дела му се ставаат на товар на Грујовски

Актуелно24 | пред 9 месеци

Обвинителката Ленче Ристоска по завршување на денешните пет седници во Апелациониот суд по жалбите на обвинетите и на СЈО, даде изјава за медиумите. Во неа Ристоска рече дека на обвинетиот поранешен шеф...

Ристоска  Три кривични дела му се ставаат на товар на Грујовски

Ристоска: Три кривични дела му се ставаат на товар на Грујовски

Актуелно24 | пред 9 месеци

Обвинителката Ленче Ристоска по завршување на денешните пет седници во Апелациониот суд по жалбите на обвинетите и на СЈО, даде изјава за медиумите. Во неа Ристоска рече дека на обвинетиот поранешен шеф...

Ристоска  Три кривични дела му се ставаат на товар на Грујовски

Ристоска: Три кривични дела му се ставаат на товар на Грујовски

Макфакс | пред 9 месеци

Обвинителката Ленче Ристоска по завршување на денешните пет седници во Апелациониот суд по жалбите на обвинетите и на СЈО, даде изјава за медиумите. Во неа Ристоска рече дека на обвинетиот поранешен шеф...

Груjевски не се појави во Апелационен суд

Груjевски не се појави во Апелационен суд

ТВ 21 | пред 9 месеци

Жалбата за неопределениот притвор за Горан Грујевски, екс началникот во Петата управа во МВР исто така се најдебпред апелационите судии. И тој е обвинет за повеќе кривични дела во предметот Тврдина и Таргет....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност