Пукање во угостителски објект во Тетово  застрелан 35 годишен маж

Пукање во угостителски објект во Тетово – застрелан 35-годишен маж

Лидер | пред 9 месеци

Четириестгодишен гостин И.А. во угостителски објект во Тетово испукал два куршуми и го повредил М.А. (35) од тетовското село Гајре, нанесувајќи му прострелна рана на левата пот коленица. – Екипа на СВР-Тетово...

ПУКАЊЕ ВО КАФЕ БАР ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА  Има ранети

ПУКАЊЕ ВО КАФЕ БАР ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА - Има ранети

Sky | пред 9 месеци

На 16.07.2017 година во 00.20 часот во Тетово, пред угостителски објект лоциран на ул.„Дервиш Цара“, И.А (40) од село Мала Речица испукал два куршуми, и го повредил М.А (35) од село Гајре, Тетово нанесувајќи...

Застрелан 35 годишник во тетовско Гајре

Застрелан 35-годишник во тетовско Гајре

Телма | пред 9 месеци

Синоќа 20 минути по полноќ, 35-годишник од тетовско Гајре бил застрелан со огнено оружје во левата  потколеница. Тој по укажаната помош во тетовската болница, пуштен е на домашно лекување. Инцидентот се...

Еден повреден при пукотници во угостителски објект во Тетово

Еден повреден при пукотници во угостителски објект во Тетово

Актуелно24 | пред 9 месеци

Синоќа на 20 миниту по полноќ во угостителски објект во Тетово дошло до расправија по што едно лице извадило пиштол и испукало два куршуми, еден во воздух, а со другиот погодил лице од обезбедувањето....

Тетово Повредените во синоќешниот инцидент надвор од животна опасност

Тетово; Повредените во синоќешниот инцидент надвор од животна опасност

Алсат-М | пред 9 месеци

Повредените на вчерашниот инцидент во Тетово се надвор од животна опасност. Настанот се случи по полноќ во ноќен клуб каде по расправија, со огнено оружје е повреденo 35 годишно лице со иницијали М.А од...

Пиенка во кафеана завршила со куршум во нога

Пиенка во кафеана завршила со куршум во нога

+Инфо | пред 9 месеци

Едно лице од тетовското село Гајре е рането во тепачка што се случила ноќеска дваесетина минути по полноќ во угостителскиот објект „Дервиш Цара“ во Тетово. Очевидци на настанот во полиција изјавиле дека...

Жена погодена од заталкан куршум

Жена погодена од заталкан куршум

+Инфо | пред 9 месеци

Во Клиничкиот центар во Тетово вчера  било примено повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум во десното рамо. Полицијата соопшти дека П.З. (60) од тетовското село Сараќино  додека работела во...

Тетовка повредена од заталкан куршум

Тетовка повредена од заталкан куршум

Канал 5 | пред 9 месеци

Како што инфомира МВР, вчера околу 16:00 часот додека П.З. (60) работела во дворот на Т.И. (50) во село Сараќино, заедно со неговата мајка, во еден момент почувствувала болка во десното рамо, без претходно...

Тетовка повредена од заталкан куршум

Тетовка повредена од заталкан куршум

ТВ Нова | пред 9 месеци

Шеесетгодишна жителка на тетовското село Сараќино вчера околу 16:00 часот е погодена од заталкан куршум, по што е пренесена во Клинички Центар-Тетово со прострелна рана во десно рамо. Како што инфомира...

Застрелан член на обезбедувањето во угостителски објект во Тетово

Застрелан член на обезбедувањето во угостителски објект во Тетово

Кајгана | пред 9 месеци

Синоќа на 20 миниту по полноќ во угостителски објект во Тетово дошло до расправија по што едно лице извадило пиштол и испукало два куршуми, еден во воздух, а со другиот погодил лице од обезбедувањето....

Едно лице рането во расправија во угостителски објект

Едно лице рането во расправија во угостителски објект

МКД | пред 9 месеци

Синоќа на 20 миниту по полноќ во угостителски објект во Тетово дошло до расправија по што едно лице извадило пиштол и испукало два куршуми, еден во воздух, а со другиот погодил лице од обезбедувањето....

Пукање во угостителски објект во Тетово едно лице рането

Пукање во угостителски објект во Тетово, едно лице рането

24 вести | пред 9 месеци

Едно лице од тетовското село Гајре е рането во пукање што се случило ноќеска дваесетина минути по полноќ во угостителскиот објект „Дервиш Цара“ во Тетово. Очевидци на настанот во полиција изјавиле дека...

Тетовка повредена од заталкан куршум

Тетовка повредена од заталкан куршум

Курир | пред 9 месеци

Како што инфомира МВР, вчера околу 16:00 часот додека П.З. (60) работела во дворот на Т.И. (50) во село Сараќино, заедно со неговата мајка, во еден момент почувствувала болка во десното рамо, без претходно...

Тетовка повредена од заталкан куршум

Тетовка повредена од заталкан куршум

Пулс 24 | пред 9 месеци

Шеесетгодишна жителка на тетовското село Сараќино вчера околу 16:00 часот е погодена од заталкан куршум, по што е пренесена во Клинички Центар-Тетово со прострелна рана во десно рамо. Како што инфомира...

Пукање во угостителски објект во Тетово  застрелан 35 годишен маж

Пукање во угостителски објект во Тетово – застрелан 35-годишен маж

Курир | пред 9 месеци

– Екипа на СВР-Тетово од разговор со очевидци на настанот информирана е дека вечерта во објектот имало организирано жива музика, и околу 00:20 часот во објектот женско лице почнало да крши чаши при што...

Пукање во угостителски објект во Тетово  застрелан 35 годишен маж

Пукање во угостителски објект во Тетово – застрелан 35-годишен маж

Денешен | пред 9 месеци

Четириестгодишен гостин И.А. во угостителски објект во Тетово испукал два куршуми и го повредил М.А. (35) од тетовското село Гајре, нанесувајќи му прострелна рана на левата потколеница. – Екипа на СВР-Тетово...

Еден повреден при пукотници во угостителски објект во Тетово

Еден повреден при пукотници во угостителски објект во Тетово

Макфакс | пред 9 месеци

Синоќа на 20 миниту по полноќ во угостителски објект во Тетово дошло до расправија по што едно лице извадило пиштол и испукало два куршуми, еден во воздух, а со другиот погодил лице од обезбедувањето....

Пукање по расправија во угостителски објект во Тетово едно лице е рането

Пукање по расправија во угостителски објект во Тетово, едно лице е рането

A1on | пред 9 месеци

Синоќа на 20 миниту по полноќ во угостителски објект во Тетово дошло до расправија по што едно лице извадило пиштол и испукало два куршуми, еден во воздух, а со другиот погодил лице од обезбедувањето....

Жена од село Сараќино погодена од залутан куршум додека работела во дворот

Жена од село Сараќино погодена од залутан куршум додека работела во дворот

A1on | пред 9 месеци

Вчера во Клиничкиот центар во Тетово било примено повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум во десното рамо. Околу 16 часот во дворот на на куќа во село Сараќино, П.З. (60) додека работела во...

Пукање во угостителски објект во Тетово

Пукање во угостителски објект во Тетово

Пулс 24 | пред 9 месеци

Четириестгодишен гостин И.А. во угостителски објект во Тетово испукал два куршуми и го повредил М.А. (35) од тетовското село Гајре, нанесувајќи му прострелна рана на левата потколеница. – Екипа на СВР-Тетово...

Заскитан куршум повреди 50 годишна жена

Заскитан куршум повреди 50-годишна жена

МКД | пред 9 месеци

Заскитан куршум вчера повредил жена на возраст од педесет години. Куршумот завршил во десното рамо на Т.И. од село Сараќино, тетовско Околку 18 часот од Клинички Центар-Тетово било пријавено дека е донесено ...

Македонка настрада од заталкан куршум

Македонка настрада од заталкан куршум

Прес 24 | пред 9 месеци

На 15.07.2017 година околу 18,00 часот од Клинички Центар-Тетово било пријавено дека е донесено  повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум од  огнено оружје во десно рамо. Имено, околу 16,00...

Крвав крај на веселба во Тетово

Крвав крај на веселба во Тетово

Прес 24 | пред 9 месеци

На 16.07.2017 година во 00.20 часот во Тетово, пред у гостителски објект лоциран  на ул.„Дервиш Цара“, 40-годишниот И.А од село Мала Речица испукал два куршуми, и го  повредил 35-годишниот М.А од село...

Заталкан куршум завршил во тетовчанка

Заталкан куршум завршил во тетовчанка

Прес 24 | пред 9 месеци

На 15.07.2017 година околу 18,00 часот од Клинички Центар-Тетово било пријавено дека е донесено  повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум од  огнено оружје во десно рамо. Имено, околу 16,00...

Тетовчанка погодена од заскитан куршум

Тетовчанка погодена од заскитан куршум

MK News | пред 9 месеци

Вчера околу 18,00 часот од Клинички Центар- Тетово било пријавено дека е донесено повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум од огнено оружје во десно рамо. Имено, околу 16,00 часот во дворот...

60 годишна жена повредена од заскитан куршум

60-годишна жена повредена од заскитан куршум

Кумановски муабети | пред 9 месеци

Вчера околу 18,00 часот од Клинички Центар-Тетово било пријавено дека е донесено  повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум од  огнено оружје во десно рамо, информираат од Министерството за...

Кршеле чаши во ресторан ги отстрануло обезбедувањето па тој пукал во нив

Кршеле чаши во ресторан, ги отстрануло обезбедувањето, па тој пукал во нив

Кумановски муабети | пред 9 месеци

Рано утринава во 00.20 часот во Тетово, пред угостителски објект лоциран  на ул.„Дервиш Цара“, И.А (40) од село Мала Речица испукал два куршуми, и го  повредил М.А (35) од село Гајре, Тетово нанесувајќи...

Тетовка повредена од заталкан куршум

Тетовка повредена од заталкан куршум

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Шеесетгодишна жителка на тетовското село Сараќино вчера околу 16:00 часот е погодена од заталкан куршум, по што е пренесена во Клинички Центар-Тетово со прострелна рана во десно рамо. Како што инфомира...

Maж повреден со пиштол во угостителски објект во тетовско

Maж повреден со пиштол во угостителски објект во тетовско

ТВ 21 | пред 9 месеци

Четириестгодишен гостин И.А. во угостителски објект во Тетово испукал два куршуми и го повредил М.А. (35) од тетовското село Гајре, нанесувајќи му прострелна рана на левата потколеница. – Екипа на СВР-Тетово...

Еден повреден при пукотници во угостителски објект во Тетово

Еден повреден при пукотници во угостителски објект во Тетово

Sky | пред 9 месеци

Синоќа на 20 миниту по полноќ во угостителски објект во Тетово дошло до расправија по што едно лице извадило пиштол и испукало два куршуми, еден во воздух, а со другиот погодил лице од обезбедувањето....

ДОЈДЕ ЖИВОТОТ КУРШУМИ И ПУКАЊЕ НА СИТЕ СТРАНИ Жена од село Сараќино погодена од залутан куршум додека работела во дворот

ДОЈДЕ ЖИВОТОТ, КУРШУМИ И ПУКАЊЕ НА СИТЕ СТРАНИ: Жена од село Сараќино погодена од залутан куршум додека работела во дворот

Infomax | пред 9 месеци

Вчера во Клиничкиот центар во Тетово било примено повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум во десното рамо. Околу 16 часот во дворот на на куќа во село Сараќино, П.З. (60) додека работела во...

Хаос во тетовска кафеана гостинка кршела чаши гостин пукал во обезбедувањето еден повреден

Хаос во тетовска кафеана, гостинка кршела чаши, гостин пукал во обезбедувањето, еден повреден

Сител | пред 9 месеци

Ноќеска во 00.20 часот во Тетово, пред угостителски  објект лоциран на ул.„Дервиш Цара“, И.А (40) од село Мала Речица испукал два куршуми, и го повредил М.А (35) од село Гајре, Тетово нанесувајќи му прострелна...

ПУКАЊЕ ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ВО ТЕТОВО Едно лице е рането

ПУКАЊЕ ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ВО ТЕТОВО:Едно лице е рането

Infomax | пред 9 месеци

Синоќа на 20 миниту по полноќ во угостителски објект во Тетово дошло до расправија по што едно лице извадило пиштол и испукало два куршуми, еден во воздух, а со другиот погодил лице од обезбедувањето....

Почувствувала болка додека работела на нива  Тетовчанка погодена од заскитан куршум

Почувствувала болка додека работела на нива - Тетовчанка погодена од заскитан куршум

Сител | пред 9 месеци

Вчера околу 18,00 часот од Клинички Центар- Тетово било пријавено дека е донесено повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум од огнено оружје во десно рамо. Имено, околу 16,00 часот во дворот...

ПУКАЊЕ И ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ ВО МАЛА РЕЧИЦА  Полицијата јавува за ранети

ПУКАЊЕ И ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ ВО МАЛА РЕЧИЦА - Полицијата јавува за ранети

Sky | пред 9 месеци

На 16.07.2017 година во 00.20 часот во Тетово, пред угостителски објект лоциран  на ул.„Дервиш Цара“, И.А (40) од село Мала Речица испукал два куршуми, и го  повредил М.А (35) од село Гајре, Тетово нанесувајќи...

ИСТРЕЛИ ВО ТЕТОВО  Застрелана е

ИСТРЕЛИ ВО ТЕТОВО - Застрелана е ...

Sky | пред 9 месеци

На 15.07.2017 година околу 18,00 часот од Клинички Центар-Тетово било пријавено дека е донесено повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум од огнено оружје во десно рамо. Имено, околу 16,00 часот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност