Реформаторите во ВМРО ДПМНЕ ги осудуваат етничките навреди и повикуваат на санкционирање на говорот на омраза

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ ги осудуваат етничките навреди и повикуваат на санкционирање на говорот на омраза

Актуелно24 | пред 9 месеци

Треба да се формира специјализирана институција која нема да дозволи да се случуваат криминал и корупција, но и која ќе ги отвори сите криминали од почетокот на формирање на државата за сите политички...

Богојески  Расте притисокот и заканите врз поддржувачите на реформите во ВМРО ДПМНЕ

Богојески: Расте притисокот и заканите врз поддржувачите на реформите во ВМРО-ДПМНЕ

Актуелно24 | пред 9 месеци

ПР стратегијата на сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ е да не се говори за реформите туку да се оцрнат реформаторите, беше оценето на денешната трибина на „реформаторите“ на ВМРО-ДПМНЕ насловена како...

 Реформатори  во ВМРО ДПМНЕ бараат суштински промени во партијата

„Реформатори“ во ВМРО-ДПМНЕ бараат суштински промени во партијата

Алсат-М | пред 9 месеци

Реформите внатре во ВМРО ДПМНЕ се неопходни со цел да се врати довербата кон партијата и да излезе од изолацијата во која се наоѓа моментално, изјавија од таканаречената група Реформатори внатре во партијата....

И пратеници на ВМРО ДПМНЕ бараат реформи во партијата  тврдат реформаторите

И пратеници на ВМРО-ДПМНЕ бараат реформи во партијата, тврдат реформаторите

Позитив | пред 9 месеци

Борбата за демократија во ВМРО-ДПМНЕ е, всушност, борба за демократија во Република Македонија, за што имаме голема поддршка, вклучително и од многу од пратениците на партијатa, соопштија денеска членовите...

Реформаторите на ВМРО ДПМНЕ тврдат дека имаат поддршка и од пратеници

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека имаат поддршка и од пратеници

Локално | пред 9 месеци

Борбата за демократија во ВМРО-ДПМНЕ е, всушност, борба за демократија во Република Македонија, за што имаме голема поддршка, вклучително и од многу од пратениците на партијатa, соопштија денеска членовите...

Колкава е групата за реформи во ВМРО ДПМНЕ

Колкава е групата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ?

ТВ 21 | пред 9 месеци

Документот на Иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, доставен до партискиот врв, содржи предлози за демократизација и модернизација на партијата. Четворицата партиски членови кои отворено се залагаат...

Богојески  Расте притисокот и заканите врз поддржувачите на реформите во ВМРО ДПМНЕ

Богојески: Расте притисокот и заканите врз поддржувачите на реформите во ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс | пред 9 месеци

ПР стратегијата на сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ е да не се говори за реформите, туку да се оцрнат реформаторите, беше оценето на денешната трибина на „реформаторите“ на ВМРО-ДПМНЕ насловена како...

Реформаторите во ВМРО ДПМНЕ ги осудуваат етничките навреди и повикуваат на санкционирање на говорот на омраза

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ ги осудуваат етничките навреди и повикуваат на санкционирање на говорот на омраза

Макфакс | пред 9 месеци

Треба да се формира специјализирана институција која нема да дозволи да се случува криминал и корупција, но и која ќе ги отвори сите криминали од почетокот на формирање на државата за сите политички елити....

DW   Расте поддршката за реформи во ВМРО ДПМНЕ

DW: Расте поддршката за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Локално | пред 9 месеци

Иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека огромен број од членството бара реформи во партијата. Партиски членови признаваат: постојано нѐ контролираа – добивавме опомени и за „погрешен лајк“!...

ВРИЕ ВО ОПОЗИЦИСКАТА ДПМНЕ   Еве што порачаа реформаторите

ВРИЕ ВО ОПОЗИЦИСКАТА ДПМНЕ - Еве што порачаа реформаторите

Sky | пред 9 месеци

Треба да се формира специјализирана институција која нема да дозволи да се случува криминал и корупција, но и која ќе ги отвори сите криминали од почетокот на формирање на државата за сите политички елити....

Расте поддршката за реформи во ВМРО ДПМНЕ

Расте поддршката за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

DW | пред 9 месеци

Иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека огромен број од членството бара реформи во партијата. Партиски членови признаваат: постојано нѐ контролираа - добивавме опомени и за „погрешен лајк“!...

Реформаторите бараат итни и коренити реформи во ВМРО ДПМНЕ

Реформаторите бараат итни и коренити реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Фактор | пред 9 месеци

ЦИВИЛ објави текст во кој го презентира документот од Внатрешната инцијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Во документот, кој  стигнал на адреса на ЦИВИЛ Медиа детално се претставени проблемите и конкретните...

За внатрешните реформатори ДЕМОКРАТИЈА е мисловна именка во ВМРО ДПМНЕ

За внатрешните реформатори ДЕМОКРАТИЈА е мисловна именка во ВМРО ДПМНЕ

Ако | пред 9 месеци

На адреса на ЦИВИЛ Медиа пристигна опсежен документ од Внатрешната иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Во документот, детално се претставени проблемите и конкретните решенија, според кои ВМРО-ДПМНЕ треба...

Реформаторите објавија документ за проблемите и решенијата во ВМРО ДПМНЕ

Реформаторите објавија документ за проблемите и решенијата во ВМРО-ДПМНЕ

Фокус | пред 9 месеци

ЦИВИЛ објави текст во кој го презентира документот од Внатрешната инцијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Во документот детално се претставени проблемите и конкретните решенија, според кои ВМРО-ДПМНЕ треба...

Документ за проблемите и решенијата во ВМРО ДПМНЕ

Документ за проблемите и решенијата во ВМРО-ДПМНЕ

+Инфо | пред 9 месеци

ЦИВИЛ објави текст во кој го презентира документот од Внатрешната инцијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Во документот, кој  стигнал на адреса на ЦИВИЛ Медиа детално се претставени проблемите и конкретните...

ЦИВИЛ на трибина ги повикува реформаторите на ВМРО ДПМНЕ да кажат што се случува во партијата

ЦИВИЛ на трибина ги повикува реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ да кажат што се случува во партијата

Локално | пред 9 месеци

„Реформите во ВМРО-ДПМНЕ за кои се залагаат дел од нејзините актуелни членови, го привлече вниманието на јавноста. На самиот почеток, реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ добија голема поддршка, но се соочија и...

ЦИВИЛ ги повикува реформаторите на ВМРО ДПМНЕ да одговорат што се случувало и што се случува во партијата

ЦИВИЛ ги повикува реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ да одговорат што се случувало и што се случува во партијата

A1on | пред 9 месеци

„Реформите во ВМРО-ДПМНЕ за кои се залагаат дел од нејзините актуелни членови, го привлече вниманието на јавноста. На самиот почеток, реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ добија голема поддршка, но се соочија и...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност