Нацрт Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Канал 5 | пред 9 месеци

Седницата, како што информираат од Собранието, е закажана откако денеска до Комисијата за надворешна политика било упатено барање од Владата на Република Македонија. На седницата, како што потврдуваат...

Договорот со Бугарија утре на затворена седница на Комисијата за надворешна политика

Договорот со Бугарија утре на затворена седница на Комисијата за надворешна политика

Актуелно24 | пред 9 месеци

Нацрт – договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата,...

Нацрт   Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија

Нацрт – Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија

Бриф | пред 9 месеци

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата,...

Договорот со Бугарија утре на затворена седница на Комисијата за надворешна политика

Договорот со Бугарија утре на затворена седница на Комисијата за надворешна политика

Локално | пред 9 месеци

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре со почеток во 10 часот ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика на затворена...

Нацрт   Договорот за добрососедство ќе биде презентиран на комисија

Нацрт – Договорот за добрососедство ќе биде презентиран на комисија

Фактор | пред 9 месеци

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде презентиран пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата...

Нацрт   договорот со Бугарија утре на затворена собраниска седница

Нацрт – договорот со Бугарија утре на затворена собраниска седница

МКД | пред 9 месеци

На собраниската Комисија за надворешна политика утре на дневен ред е нацрт – договорот со Бугарија. Седницата ќе биде затворена за јавноста. Членовите на собраниската Комисија за надворешна политика за...

Нацрт   договорот со Бугарија на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Нацрт – договорот со Бугарија на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Актуелно24 | пред 9 месеци

Нацрт – договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата,...

Нацрт   Договорот со Бугарија на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Нацрт – Договорот со Бугарија на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Макфакс | пред 9 месеци

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата,...

Нацрт Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

24 вести | пред 9 месеци

Нацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата,...

Нацрт Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

A1on | пред 9 месеци

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата,...

Договорот за добрососедство со Бугарија  утре на затворена седница на Комисијата за надворешна политика

Договорот за добрососедство со Бугарија, утре на затворена седница на Комисијата за надворешна политика

Телма | пред 9 месеци

Утре, на затворена седница, на собраниската Комисија за надворешна политика, ќе биде претставен  нацрт - договорот за добрососедство со Бугарија. Седницата, е закажана откако денеска, до Комисијата за...

Премиерот Заев утре на затворена комисиска седница ќе го претстави нацрт договорот со Бугарија

Премиерот Заев утре на затворена комисиска седница ќе го претстави нацрт-договорот со Бугарија

Фокус | пред 9 месеци

Нацрт – договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика, информираат...

Нацрт   Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија

Нацрт - Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија

+Инфо | пред 9 месеци

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата,...

Нацрт Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

ТВ Нова | пред 9 месеци

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата,...

Нацрт Договорот со Бугарија утре на затврена седница пред собраниската Комисија

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на затврена седница пред собраниската Комисија

Прес 24 | пред 9 месеци

Нацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата,...

Барањето за затворена седница се уште не стигнало во Собранието

Барањето за затворена седница се уште не стигнало во Собранието

ТВ Нова | пред 9 месеци

Владата се уште нема испратено информација до собраниските служби за свикување на затворена седница на која премиерот Зоран Заев најави дека ќе го образложи договорот за добрососедство со Бугарија пред...

Договорот со Бугарија утре пред Комисија за надворешна политика

Договорот со Бугарија утре пред Комисија за надворешна политика

Република | пред 9 месеци

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата...

Нацрт Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политикаНацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница...

Нацрт Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Вечер | пред 9 месеци

Нацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата,...

Андонов  Потребна е отворена седница и јавна дебата за договорот со Бугарија

Андонов: Потребна е отворена седница и јавна дебата за договорот со Бугарија

ТВ Нова | пред 9 месеци

Нема никаква потреба од еден меѓудржавен договор за добрососедски односи да се прави тајна и да се расправа на затворена седница. Тука има други скриени моменти, очигледно, изјави универзитетскиот професор...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност