Паника во Сплит Седум пожари се споија во еден  граѓаните во паника

Паника во Сплит: Седум пожари се споија во еден – граѓаните во паника

Бриф | пред 9 месеци

Не се смирува пожарот на неколку десетици километри долгата огнена линија, од Омиш до Сплит, а како што се приближува крајот на денот, огнот се приближува до сплитскиот отпад Кареповац. Според последните...

Пламтат пожари долж јадранскиот брег маж загина а десетици останаа без своите домови

Пламтат пожари долж јадранскиот брег -маж загина а десетици останаа без своите домови

Прес 24 | пред 9 месеци

Пламтат пожари долж јадранскиот брег. Во Сплит загина еден човек а десетици останале без дом. Состојбата со пожарите на црногорското приморје е тешка, побарана е помош и од ЕУ РТЦГ наведува дека претседателите...

Паника во Сплит Седум пожари се споија во еден  граѓаните во паника

Паника во Сплит: Седум пожари се споија во еден - граѓаните во паника

Прес 24 | пред 9 месеци

Не се смирува пожарот на неколку десетици километри долгата огнена линија, од Омиш до Сплит, а како што се приближува крајот на денот, огнот се приближува до сплитскиот отпад Кареповац. Според последните...

Тиват Котор и Херцег Нови бараат помош од регионот за гаснење на пожарите

Тиват, Котор и Херцег Нови бараат помош од регионот за гаснење на пожарите

Макфакс | пред 9 месеци

Претседателите на Општините Тиват, Котор и Херцег Нови апелираа Владата на Црна Гора да побара помош од соседните земји во гаснење на пожарите. Пожарот во Луштица, Котор, во текот на ноќта се прошири на...

Јадран во пламен Црна Гора бара помош од ЕУ во Хрватска експлозии на влезот во Сплит

Јадран во пламен: Црна Гора бара помош од ЕУ; во Хрватска експлозии на влезот во Сплит

Република | пред 9 месеци

Пламтат пожари долж јадранскиот брег. Во Сплит загина еден човек а десетици останале без дом. Состојбата со пожарите на црногорското приморје е тешка, побарана е помош и од ЕУ РТЦГ наведува дека претседателите...

Пожари во туристичкото место Тиват

Пожари во туристичкото место Тиват

24 вести | пред 9 месеци

Шумски пожари беснеат на јадранското крајбрежје. Во црногорската приморска општина Тиват нареди итна евакуација на населението поради големиот пожар што избувна кој избувна во околу 3 часот по полноќ....

ПАНИКА ВО СПЛИТ Седум пожари се споија во еден  граѓаните во паника

ПАНИКА ВО СПЛИТ:Седум пожари се споија во еден – граѓаните во паника

Infomax | пред 9 месеци

Не се смирува пожарот на неколку десетици километри долгата огнена линија, од Омиш до Сплит, а како што се приближува крајот на денот, огнот се приближува до сплитскиот отпад Кареповац. Според последните...

ПАНИКА ВО СПЛИТ Седум пожари се споија во еден  луѓето бегаат од своите домови

ПАНИКА ВО СПЛИТ: Седум пожари се споија во еден - луѓето бегаат од своите домови!

Sky | пред 9 месеци

Не се смирува пожарот на неколку десетици километри долгата огнена линија, од Омиш до Сплит, а како што се приближува крајот на денот, огнот се приближува до сплитскиот отпад Кареповац. Според последните...

ОГНЕНА СТИХИЈА ПРЕД СПЛИТ Евакуирани околните места се слушаат експлозии

ОГНЕНА СТИХИЈА ПРЕД СПЛИТ: Евакуирани околните места, се слушаат експлозии

Sky | пред 9 месеци

Далмација е во пламен. Цел ден гори на повеќе места, а најлошо е помеѓу Омиш и Сплит. Голем број пожарникари се борат со пожарот кој избил во понеделникот. Во местата околу Сплит небото се замрачило од...

Приморјето во пламен гори градинка а жителите немаат вода  пожар беснее во Хрватска

Приморјето во пламен, гори градинка, а жителите немаат вода - пожар беснее во Хрватска

Прес 24 | пред 9 месеци

Хрватските и црногорските пожарникари се борат со неколку шумски пожари, кои беснеат денеска на јадранското крајбрежје, поради кои некои населени места се евакуирани, јавуваат локалните медиуми. Пожари...

Приморјето во пламен гори градинка а шителите немаат вода  пожар беснее во Хрватска

Приморјето во пламен, гори градинка, а шителите немаат вода - пожар беснее во Хрватска

Прес 24 | пред 9 месеци

Хрватските и црногорските пожарникари се борат со неколку шумски пожари, кои беснеат денеска на јадранското крајбрежје, поради кои некои населени места се евакуирани, јавуваат локалните медиуми. Пожари...

Повеќе од стотина пожари беснеат во Хрватска Црна Гора и Херцеговина

Повеќе од стотина пожари беснеат во Хрватска, Црна Гора и Херцеговина

Канал 5 | пред 9 месеци

Најсериозно беше во местото Луштице  каде што беа евакуирани туристите и мештаните. Утринава гореше и на Понта Весло. „Пожарот изби по 3 часот и 30 минути луѓето се исплашија и со кајчиња се оддалечија...

Продолжува борбата со пожарите во Хрватска Црна Гора и БиХ

Продолжува борбата со пожарите во Хрватска ,Црна Гора и БиХ

Сител | пред 9 месеци

Loading Video... Голем број шумски пожари веќе неколку дена  беснеат на хртватскиот и  на црногорскиот брег.  Во делови  од туриситичките места евакуирани се мештаните и туристите. Пожари има во близина...

Пожари во Хрватска и Црна Гора се евакуираат и туристи

Пожари во Хрватска и Црна Гора, се евакуираат и туристи

МКД | пред 9 месеци

Неколку куќи изгореа во Фолно и Горно Ситно. Во делови од туристичките места евакуирани се и туристите. Пожарите сè уште се активни и на црногорскиот брег. На Луштица и од Грабовица да Бигово пожарот што...

 ФОТО ВИДЕО ХРВАТСКА ГОРИ Огнот се шири и може да зафати куќи

(ФОТО+ВИДЕО) ХРВАТСКА ГОРИ: Огнот се шири и може да зафати куќи

Фактор | пред 9 месеци

На  повеќе локации во Хрватска беснеат пожари, а поради силниот ветер огнот се шири и може да ги зафати куќите во Бродарица и во близина на Шибеник. Пожар избувна и во Далматинска Загора, а тешко е и во...

Хрватска гори од Истра до Далмација

Хрватска гори од Истра до Далмација

Актуелно24 | пред 9 месеци

На неколку локации на јадранскиот брег во Хрватска избувнаа пожари, а поради силната бура огнот им се закани на куќите во Бродарица и во близина на Шибеник.На пожарникарите им помагаат жителите и туристите...

Хрватска во пламен Гори од Истра до Далмација пожари и на црногорско приморје

Хрватска во пламен: Гори од Истра до Далмација, пожари и на црногорско приморје

Таратур | пред 9 месеци

На неколку локации на јадранскиот брег во Хрватска избувнаа пожари, а поради силната бура огнот им се закани на куќите во Бродарица и во близина на Шибеник. На пожарникарите им помагаат жителите и туристите...

ХРВАТСКА ГОРИ Огнот се шири и може да зафати куќи

ХРВАТСКА ГОРИ: Огнот се шири и може да зафати куќи

Infomax | пред 9 месеци

На  повеќе локации во Хрватска беснеат пожари, а поради силниот ветер огнот се шири и може да ги зафати куќите во Бродарица и во близина на Шибеник. Пожар избувна и во Далматинска Загора, а тешко е и во...

Хрватска гори од Истра до Далмација

Хрватска гори од Истра до Далмација

Макфакс | пред 9 месеци

На неколку локации на јадранскиот брег во Хрватска избувнаа пожари, а поради силната бура огнот им се закани на куќите во Бродарица и во близина на Шибеник.На пожарникарите им помагаат жителите и туристите...

Шумски пожари беснеат на јадранското крајбрежје

Шумски пожари беснеат на јадранското крајбрежје

Алсат-М | пред 9 месеци

Хрватските и црногорските пожарникари се борат со неколку шумски пожари, кои беснеат денеска на јадранското крајбрежје, поради кои некои населени места се евакуирани, јавуваат локалните медиуми. Пожари...

Пожар беснее во регионот  оганот голта сѐ пред себе пожарникарите немоќни

Пожар беснее во регионот - оганот „голта“ сѐ пред себе, пожарникарите немоќни

Прес 24 | пред 9 месеци

Хрватските и црногорските пожарникари се борат со неколку шумски пожари, кои беснеат денеска на јадранското крајбрежје, поради кои некои населени места се евакуирани, јавуваат локалните медиуми. Пожари...

Шумски пожари беснеат на јадранското крајбрежје во Хрватска и Црна Гора

Шумски пожари беснеат на јадранското крајбрежје во Хрватска и Црна Гора

A1on | пред 9 месеци

Хрватските и црногорските пожарникари се борат со неколку шумски пожари, кои беснеат денеска на јадранското крајбрежје, поради кои некои населени места се евакуирани, јавуваат локалните медиуми. Пожари...

Пожари во Хрватска и Црна Гора

Пожари во Хрватска и Црна Гора

24 вести | пред 9 месеци

Шумски пожари беснеат на јадранското крајбрежје во Хрватска и Црна Гора. Пожари има во близина на северните хрватски градови Пула и Шибеник, како и на островите Паг и Вир, североисточно од Сплит. Два противпожарни...

Шумски пожари беснеат на јадранското крајбрежје во Хрватска и Црна Гора

Шумски пожари беснеат на јадранското крајбрежје во Хрватска и Црна Гора

+Инфо | пред 9 месеци

Хрватските и црногорските пожарникари се борат со неколку шумски пожари, кои беснеат денеска на јадранското крајбрежје, поради кои некои населени места се евакуирани, јавуваат локалните медиуми. Пожари...

Хрватска гори од Истра до Далмација

Хрватска гори од Истра до Далмација

Sky | пред 9 месеци

На неколку локации на јадранскиот брег во Хрватска избувнаа пожари, а поради силната бура огнот им се закани на куќите во Бродарица и во близина на Шибеник.На пожарникарите им помагаат жителите и туристите...

Поради пожар се евакуираат луѓе во Црна Гора

Поради пожар се евакуираат луѓе во Црна Гора

Локално | пред 9 месеци

На Луштица кон Бигово, во Црна Гора во тек е евакуација на еден дел од жителите поради пожар кој нагло се разгоре и со голема брзина се шири поради силниот ветар. Со оган се зафатени повеќе од 100.000...

ТЕШКА СИТУАЦИЈА ВО СУТОМОРЕ Пожарот се заканува да ги зафати куќите градот врие од полиција и пожарникари

ТЕШКА СИТУАЦИЈА ВО СУТОМОРЕ: Пожарот се заканува да ги зафати куќите, градот врие од полиција и пожарникари!

Sky | пред 9 месеци

Голем пожар после 18 часот зафатил борова шума на Голо брдо над Сутоморе. Властите потврдуваат дека ситуацијата е многу сериозна и дека ова е најопасниот пожар со кој се борат барските пожарникари оваа...

ШУМСКИ ПОЖАРИ ВО РЕГИОНОТ Гори во Црна Гора БиХ и Хрватска

ШУМСКИ ПОЖАРИ ВО РЕГИОНОТ: Гори во Црна Гора, БиХ и Хрватска

Фактор | пред 9 месеци

Во Црна Гора, БиХ и Хрватска беснеат шумски пожари. Само во Задарската жупанија има десетина пожари. Во гасење на огнот се вклучени копнени и воздушни сили, а пожари има во Бенковац, Паг и Обровац. Ветерот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност