МНР Во Солун е примен повик од македонско семејство кое не се наоѓа во загрозувачка ситуација

МНР: Во Солун е примен повик од македонско семејство кое не се наоѓа во загрозувачка ситуација

Фактор | пред 9 месеци

Во конзулатот во Солун е примен повик од едно македонско семејство кое е на летување, но истото не се наоѓа во опасна загрозувачка ситуација. Од МНР додаваат дека врнежите и силниот ветар се очекува да...

Македонците на Ситонија засега безбедни

Нетпрес | пред 9 месеци

Само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики досега се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство...

Грција под вода има и македонски туристи во погодените подрачја

Грција под вода, има и македонски туристи во погодените подрачја

Фактор | пред 9 месеци

Освен Срби во Грција има и многу македонски туристи во местата погодени од невремето. Македонски туристи има во близина на селото Каламитци. На социјалните мрежи македонските туристи пишуваат дека Сарти...

Грција под вода има и македонски туристи во погодените подрачја

Грција под вода, има и македонски туристи во погодените подрачја

Прес 24 | пред 9 месеци

Освен Срби во Грција има и многу македонски туристи во местата погодени од невремето. Македонски туристи има во близина на селото Каламитци. На социјалните мрежи македонските туристи пишуваат дека Сарти...

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

Локално | пред 9 месеци

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство...

Еве колку македонски семејства по невремето на Халкидики се обратиле до конзулатот во Солун

Еве колку македонски семејства по невремето на Халкидики се обратиле до конзулатот во Солун

Курир | пред 9 месеци

Македонското Министерство за надворешни работи информира дека членовите на ова семејство не се наоѓаат во опасна и загрозувачка состојба. Од МНР исто така соопштија дека нема македонски државјани и меѓу...

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

ТВ Нова | пред 9 месеци

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство...

Невреме во Грција  евакуриани македонски туристи

Невреме во Грција - евакуриани македонски туристи

Телма | пред 9 месеци

Дваесетина минути траела неизвесноста дали водената стихија ќе ги сруши и ѕиданите толети во кои се засолниле стотина туристи во кампот „Калимици“, на вториот крај на Халикиди во Грција. Потресните сведоштва...

Големо невреме и поплави на Халкидики

Големо невреме и поплави на Халкидики

Алсат-М | пред 9 месеци

Големо невреме со поројни дождови до 100 литри на метар квадратен, ја погодија северна Грција. Врнежите го поплавија вториот крак на Халкидики. Поплави има и на патиштата Лариса – Кожани и Ситонија, а...

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

A1on | пред 9 месеци

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство...

Поплави во Грција  нема евакуирани македонски државјани

Поплави во Грција – нема евакуирани македонски државјани

Макфакс | пред 9 месеци

Интензивните врнежи што ја погодија цела Грција предизвикаа поплави на патиштата особено на патот Лариса- Кожани и Ситонија, вториот крак на Халкидики, каде во Торони, Порто Куфо Тристиника дојде до поплавување...

Поплави во Грција евакуирани македонски туристи

Поплави во Грција, евакуирани македонски туристи

Канал 5 | пред 9 месеци

Торони, Порто Куфо и Тристиника, кои се дел од омилените туристички места во Грција на македонските граѓаните се најсилно погодени. Плажите се целосно уништени, автомобилите под вода и кал. Љубица Јаневска...

Поплава на Халкидики се евакуираат туристи

Поплава на Халкидики, се евакуираат туристи

Кајгана | пред 9 месеци

Обилните  дождови што ја погодија цела Грција предизвикаа поплави на патиштата  и во некои места на вториот крак на Халкидики. Од невремето поплавен е патот Лариса – Козани и  местата Торони, Порто Куфо...

Невреме и поплави на Халкидики туристите се евакуираат

Невреме и поплави на Халкидики, туристите се евакуираат

Фокус | пред 9 месеци

Силно невреме со пороен дожд кој предивика поплави го зафати Халкидики. Најпогоден е вториот крак, а туристите и жителите се евакуираат. По улиците течат реки вода кои на некои места достигнуваат и неколку...

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

Прес 24 | пред 9 месеци

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство...

Еве колку македонски семејства по невремето на Халкидики се обратиле до конзулатот во Солун

Еве колку македонски семејства по невремето на Халкидики се обратиле до конзулатот во Солун

Пулс 24 | пред 9 месеци

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство...

Поплави на Халкидики евакуирани и македонски туристи ГАЛЕРИЈА

Поплави на Халкидики, евакуирани и македонски туристи (ГАЛЕРИЈА)

+Инфо | пред 9 месеци

Големо невреме владее во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави ги исплаши туристите во ова место. Водата носела сѐ пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите....

Силно невреме во Грција  Халкидики под вода

Силно невреме во Грција – Халкидики под вода

24 вести | пред 9 месеци

Големо невреме со поројни дождови до 100 литри на метар квадратен, ја погоди Грција. Обилните врнежи го поплавија вториот крак на Халкидики. Поплави има и на патиштата Лариса - Кожани и Ситонија, а најкритично...

Поплави на Халкидики евакуирани и македонски туристи

Поплави на Халкидики, евакуирани и македонски туристи

+Инфо | пред 9 месеци

Големо невреме владее во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави ги исплаши туристите во ова место. Водата носела сѐ пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите....

Место сонце и плажа во Грција беснее циклонот Медуза

Место сонце и плажа во Грција беснее циклонот Медуза

Алфа | пред 9 месеци

На Халкидики беснее циклонот Медуза. Место сонце и плажа во Грција град, молњи и громови. Поплавени хотели и продавници. Поплавени подруми а улиците влечат автомобили како река во многу области на Халкидики....

МНР: Нема загрозени Македонци во поплавите во Грција

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Интензивните врнежи што ја погодија цела Грција предизвикаа поплави на патиштата особено на патот Лариса-Кожани и Ситонија, вториот крак на Халкидики, каде што во Торони, Порто Куфо и Тристиника дошло...

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА Поплава однесе цела плажа евакуирани и македонски туристи ФОТО ВИДЕО

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Поплава однесе цела плажа, евакуирани и македонски туристи (ФОТО+ВИДЕО)

Курир | пред 9 месеци

Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи што биле сместени на првите катови во објектите биле евакуирани. Во ова туристичко место има и многу македонски туристи....

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА Поплава однесе цела плажа евакуирани и македонски туристи ФОТО ВИДЕО

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Поплава однесе цела плажа, евакуирани и македонски туристи (ФОТО+ВИДЕО)

Вистина | пред 9 месеци

Големо невреме во туристичкото место Торони на вториот крак во Грција Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи што биле сместени на првите катови во објектите биле...

Грција под вода има и македонски туристи во погодените подрачја

Грција под вода, има и македонски туристи во погодените подрачја

Сител | пред 9 месеци

Освен Срби во Грција има и многу македонски туристи во местата погодени од невремето. Македонски туристи има во близина на селото Каламитци. На социјалните мрежи македонските туристи пишуваат дека Сарти...

Поплави на Халкидики евакуирани и македонски туристи

Поплави на Халкидики, евакуирани и македонски туристи

МКД | пред 9 месеци

Големо невреме владее во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави ги исплаши туристите во ова место. Водата носела сѐ пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите....

ГАЛЕРИЈА  Поплавата во Грција однесе цела плажа евакуирани и македонски туристи ФОТО ВИДЕО

ГАЛЕРИЈА: Поплавата во Грција однесе цела плажа, евакуирани и македонски туристи (ФОТО+ВИДЕО)

Прес 24 | пред 9 месеци

Големо невреме во туристичкото место Торони на вториот крак во Грција. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи што биле сместени на првите катови во објектите биле...

По невремето на Халкидики Едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

По невремето на Халкидики: Едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

Сител | пред 9 месеци

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство...

Поплава во Грција  невремето однесе цела плажа евакуирани и македонските туристи фото видео

Поплава во Грција - невремето однесе цела плажа, евакуирани и македонските туристи (фото+видео)

Канал 5 | пред 9 месеци

Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи што биле сместени на првите катови во објектите биле евакуирани. Во ова туристичко место има и многу македонски туристи.

Снимките од невремето во Грција се вистинска катастрофа  туристите итно евакуирани

Снимките од невремето во Грција се вистинска катастрофа - туристите итно евакуирани

Прес 24 | пред 9 месеци

Туристите кои се наоѓаат во Грција наместо врело сонце и песок, ги пречекаа облаци, град, молњи и громови. Во Ситонија, на Халкидики, беснее циклонот Медуза, кој поплави хотели и улици, поради што дел...

ЕВАКУИРАНИ ТУРИСТИ ВО ГРЦИЈА Поплави во неколку туристички места во Грција  едно семејство побарало помош од Македонскиот конзулат

ЕВАКУИРАНИ ТУРИСТИ ВО ГРЦИЈА: Поплави во неколку туристички места во Грција – едно семејство побарало помош од Македонскиот конзулат

Infomax | пред 9 месеци

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство...

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство...

Евакуирани и македонски туристи Поплави ја однесоа плажата во Грција

Евакуирани и македонски туристи: Поплави ја однесоа плажата во Грција

ТВ Нова | пред 9 месеци

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите...

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА Поплава однесе цела плажа

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Поплава однесе цела плажа

Пулс 24 | пред 9 месеци

Големо невреме во туристичкото место Торони на вториот крак во Грција.

Повторно невреме во Грција  туристите загрижени  еве каква е состојбата сега

Повторно невреме во Грција – туристите загрижени – еве каква е состојбата сега

MK News | пред 9 месеци

Околу 16 ќасот започнало ново невреме во Торини Грција каде има и македонски туристи. уличките се претворени во река, туристите се на погорните катови во објектите. Возилата кои биле паркирани пред сместувачките...

МНР Нема евакуирани македонски државјани

МНР: Нема евакуирани македонски државјани

Република | пред 9 месеци

Интензивните врнежи што ја погодија цела Грција предизвикаа поплави на патиштата особено на патот Лариса- Кожани и Ситонија, вториот крак на Халкидики, каде во Торони, Порто Куфо Тристиника дојде до поплавување...

 ФОТО ВИДЕО Невреме на Халкидики особено критично на вториот крак

(ФОТО+ВИДЕО) Невреме на Халкидики, особено критично на вториот крак

Нова ТВ | пред 9 месеци

Денеска во Халкидики, Грција беснее големо невреме придружено со молњни и поројни дождови кои стигаат и до 100 литри на метар квадратен. Особено е критично на вториот крак, а летувалците на социјалните...

Беснее силно невреме Туристите во Грција место сонце ги дочекаа олуја и реки по улиците

Беснее силно невреме: Туристите во Грција место сонце ги дочекаа олуја и реки по улиците

Прес 24 | пред 9 месеци

Туристите кои се наоѓаат во Грција наместо врело сонце и песок, ги пречекаа облаци, град, молњи и громови. Во Ситонија, на Халкидики, беснее циклонот Медуза, кој поплави хотели и улици, поради што дел...

НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА Македонско семејство се јавило во конзулатот во Солун но не е во опасност

НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Македонско семејство се јавило во конзулатот во Солун, но не е во опасност

Sky | пред 9 месеци

Поројните дождови што ја погодија цела Грција предизвикаа поплави по патиштата. Од невремето поплавен е патот Лариса – Козани и Ситонија, вториот крак на Халкидики, односно местата Торони, Порто Куфо и...

Големо невреме во Грција поплава уништени кампови однесени автомобили на Халкидики

Големо невреме во Грција,поплава,уништени кампови,однесени автомобили на Халкидики

Ако | пред 9 месеци

Во текот на денот големо невреме ја зафати Грција. Силен ветер и врнежи од дожд направија вистински пустош на вториот крак на Халкидики во реонот на Торони, Порто Куфо и Тристиника, како и на патот  Лариса...

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА Поплава однесе цела плажа евакуирани и македонски туристи

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Поплава однесе цела плажа, евакуирани и македонски туристи

Infomax | пред 9 месеци

Големо невреме во туристичкото место Торони на вториот крак во Грција. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи што биле сместени на првите катови во објектите биле...

Поплави во Грција Македонско семејство кое летува во Торони се јавило во конзулатот во Солун

Поплави во Грција: Македонско семејство кое летува во Торони се јавило во конзулатот во Солун

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Како што веќе објавивме поради обилните врнежи предизвикани од циклонот „Медуза„, вториот крак на Халкидики е поплавен. Грчките власти денеска ги евакуираа туристите, а според податоците на македонското...

Евакуирани и македонски туристи поплава однесе плажа во Грција

Евакуирани и македонски туристи, поплава однесе плажа во Грција

Република | пред 9 месеци

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите...

ЕВАКУИРАНИ И МАКЕДОНСКИ ТУРИСТИ  Поплави ја однесоа и плажата во Грција

ЕВАКУИРАНИ И МАКЕДОНСКИ ТУРИСТИ – Поплави ја однесоа и плажата во Грција

MK News | пред 9 месеци

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите...

Евакуирани македонски туристи поплави однесоа плажа во Грција

Евакуирани македонски туристи, поплави однесоа плажа во Грција

Вечер | пред 9 месеци

Големо невреме во туристичкото место Торони на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите...

Страшни сцени од Халкидики Евакуирани туристи поплавени хотели автомобили улици

Страшни сцени од Халкидики: Евакуирани туристи, поплавени хотели, автомобили, улици

Сител | пред 9 месеци

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите...

Силно невреме во Грција Наместо плажа и сонце облаци град ветер и громови

Силно невреме во Грција: Наместо плажа и сонце, облаци, град, ветер и громови

Сител | пред 9 месеци

Туристите кои се наоѓаат во Грција наместо сонце и песок, ги пречекаа облаци, град, ветер и громови. Во Ситонија, на Халкидики, беснее циклонот Медуза, кој поплави хотели и улици, поради што дел од туристите...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност