Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

Кајгана | пред 9 месеци

Во силното невреме, проследено со дожд и силен ветер, што го зафати северниот дел од Грција, заглавени се и македонски туристи. Некои од нив на социјалните мрежи бараат помош за сместување, објавувајќи...

Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

Макфакс | пред 9 месеци

Во силното невреме, проследено со дожд и силен ветер, што го зафати северниот дел од Грција, заглавени се и македонски туристи. http://makfax.com.mk/wp-content/uploads/2017/07/video-15003102301-1.mp4 Некои...

ГАЛЕРИЈА Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

ГАЛЕРИЈА: Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

Прес 24 | пред 9 месеци

Некои од нив на социјалните мрежи бараат помош за сместување, објавувајќи статуси, фотографии и видеа за состојбата во која се наоѓаат. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија...

Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

Актуелно24 | пред 9 месеци

Во силното невреме, проследено со дожд и силен ветер, што го зафати северниот дел од Грција, заглавени се и македонски туристи. Некои од нив на фејсбук со натписи и фотографии од ситуацијата во која се...

Поројни дождови и поплави гo погодија северниот дел на Грција

Поројни дождови и поплави гo погодија северниот дел на Грција

Локално | пред 9 месеци

Дожд и силен ветер го зафатија северниот дел на Грција и предизвикаа сериозни проблеми за локалните граѓани и туристите, а на одделни места беа регистрирани и големи поплави. Локалните медиуми објавија...

СЕ ЕВАКУИРААТ МАКЕДОНСКИ ТУРИСТИ Што се случува во Грција

СЕ ЕВАКУИРААТ МАКЕДОНСКИ ТУРИСТИ! Што се случува во Грција?

Бизнис вести | пред 9 месеци

Денес (17.07.2017) како што најавуваат грчките медиуми Грција е зафатена од силно невреме кое носи се пред себе, ова невреме е проследено со силни поројни дождови, силни грмежи, ветришта и град. Невремето...

Невреме во Грција Се евакуираат Лепотокарија Парајлија Неа Врасна Парга Ханиоти Пефкохори Трикали и Торони

Невреме во Грција: Се евакуираат Лепотокарија, Парајлија, Неа Врасна, Парга, Ханиоти, Пефкохори, Трикали и Торони

MK News | пред 9 месеци

Дожд и силен ветар го зафатија северниот дел од Грција и предизвикаа големи проблеми за туристите, а одделни места се погодени и од поплави. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија...

Силно невреме ја зафати Грција

Силно невреме ја зафати Грција

A1on | пред 9 месеци

Дожд и силен ветар го зафатија северниот дел од Грција и предизвикаа големи проблеми за туристите, а одделни места се погодени и од поплави. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија...

Невреме во Грција Се евакуираат Лепотокарија Парајлија Неа Врасна Парга Ханиоти Пефкохори Трикали и Торони

Невреме во Грција: Се евакуираат Лепотокарија, Парајлија, Неа Врасна, Парга, Ханиоти, Пефкохори, Трикали и Торони

Прес 24 | пред 9 месеци

Дожд и силен ветар го зафатија северниот дел од Грција и предизвикаа големи проблеми за туристите, а одделни места се погодени и од поплави. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија...

Невреме во Грција се евакуираат туристи поплави во Лептокатија Неа Врасна Ханиоти

Невреме во Грција, се евакуираат туристи, поплави во Лептокатија, Неа Врасна, Ханиоти...

МКД | пред 9 месеци

Дожд и силен ветар го зафатија северниот дел од Грција и предизвикаа големи проблеми за туристите, а одделни места се погодени и од поплави. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија...

Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

Sky | пред 9 месеци

Во силното невреме, проследено со дожд и силен ветер, што го зафати северниот дел од Грција, заглавени се и македонски туристи. Некои од нив на фејсбук со натписи и фотографии од ситуацијата во која се...

 ВИДЕО ФОТО  ЕСЕН ВО ГРЦИЈА  Силен дожд ветер поплави 15°C

(ВИДЕО-ФОТО) „ЕСЕН ВО ГРЦИЈА“: Силен дожд, ветер, поплави,15°C...

Фактор | пред 9 месеци

Силното време, дожд и силен ветар во Грција направила проблеми за туристите, а поедини места дури имаат и проблеми со поплави. На социјалните мрежи фотографии од невремето објавија многу српски туристи,...

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ЗАГЛАВЕНИ ВО ГРЦИЈА Ние сме на милост и немилост

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ЗАГЛАВЕНИ ВО ГРЦИЈА: Ние сме на милост и немилост!

Infomax | пред 9 месеци

Дожд и силен ветар го зафатија северниот дел од Грција и предизвикаа големи проблеми за туристите, а одделни места се погодени и од поплави. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија...

Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

Exclusive | пред 9 месеци

Некои од нив на социјалните мрежи бараат помош за сместување, објавувајќи статуси, фотографии и видеа за состојбата во која се наоѓаат. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија...

Македонски државјани заглавени во Грција Ние сме на милост и немилост

Македонски државјани заглавени во Грција: Ние сме на милост и немилост!

ТВ 21 | пред 9 месеци

Дожд и силен ветар го зафатија северниот дел од Грција и предизвикаа големи проблеми за туристите, а одделни места се погодени и од поплави. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија...

Невреме во Грција Се евакуираат Лепотокарија Парајлија Неа Врасна Парга Ханиоти Пефкохори Трикали и Торони

Невреме во Грција: Се евакуираат Лепотокарија, Парајлија, Неа Врасна, Парга, Ханиоти, Пефкохори, Трикали и Торони

Сител | пред 9 месеци

Дожд и силен ветар го зафатија северниот дел од Грција и предизвикаа големи проблеми за туристите, а одделни места се погодени и од поплави. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија...

СИЛНО НЕВРМЕ ВО ГРЦИЈА Река се излеа во хотел

СИЛНО НЕВРМЕ ВО ГРЦИЈА: Река се излеа во хотел!

Sky | пред 9 месеци

Студеното време, дождот и силниот ветер во Грција им направија големи проблеми на туристите, а некои места имаат проблеми со поплави. Туристите објавуваат фотографии од невремето на социјалните мрежи,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност