Турскиот парламент ја продолжи вонредната состојба за уште три мeсеци

Турскиот парламент ја продолжи вонредната состојба за уште три мeсеци

A1on | пред 9 месеци

Турскиот парламент денеска изгласа продолжување на режимот на вонредна состојба во земјата за уште три месеци. Парламентот уште еднаш ја продолжи вонредната состојба, која беше воведена по обидот за преврат...

Во Турција продолжена вонредната состојба за уште три месеци

Во Турција продолжена вонредната состојба за уште три месеци

Локално | пред 9 месеци

Вонредната состојба во Турција е продолжена за уште три месеци, речиси година дена откако што е воведена заради обидот за државен удар кој се случи на 15 јули минатата година. Парламентот го прифати барањето...

Турскиот парламент ја продолжи вонредната состојба за уште три мeсеци

Турскиот парламент ја продолжи вонредната состојба за уште три мeсеци

ТВ Нова | пред 9 месеци

Турскиот парламент денеска изгласа продолжување на режимот на вонредна состојба во земјата за уште три месеци. Парламентот уште еднаш ја продолжи вонредната состојба, која беше воведена по обидот за преврат...

Продолжена вонредната состојба во Турција

Продолжена вонредната состојба во Турција

Макфакс | пред 9 месеци

Вонредната состојба во Турција денеска е продолжена на уште три месеци, речиси една година откако беше воведена поради обидот за државен удар на 15-ти јули минатата година. Се очекува, барањето да го одобри...

Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба

Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба

Канал 5 | пред 9 месеци

Во соопштението на Кабинетот на турскиот премиер Бинали Илдирим се наведува дека новото продолжување на вонредната состојба би требало да стапи во сила од среда 19 јули. Вонредната состојба во Турција...

Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба

Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба

A1on | пред 9 месеци

Турската Влада денеска до Парламентот во Анкара достави барање за продолжување на вонредната состојба во Турција за уште три месеци. Во соопштението на Кабинетот на турскиот премиер Бинали Илдирим се наведува...

Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба

Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба

Локално | пред 9 месеци

Турската Влада денеска до Парламентот во Анкара достави барање за продолжување на вонредната состојба во Турција за уште три месеци. Во соопштението на Кабинетот на турскиот премиер Бинали Илдирим се наведува...

Турција Вонредната состојба продолжена уште три месеци

Турција: Вонредната состојба продолжена уште три месеци

Република | пред 9 месеци

Вонредната состојба во Турција е продолжена за уште три месеци, откако Парламентот го прифати  барањето на турската влада за продолжување, цела година откако е воведена заради обидот за преврат на 15 јули...

Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба

ТВ Нова | пред 9 месеци

Турската Влада денеска до Парламентот во Анкара достави барање за продолжување на вонредната состојба во Турција за уште три месеци. Во соопштението на Кабинетот на турскиот премиер Бинали Илдирим се наведува...

Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба

Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба

+Инфо | пред 9 месеци

Турската Влада денеска до Парламентот во Анкара достави барање за продолжување на вонредната состојба во Турција за уште три месеци. Во соопштението на Кабинетот на турскиот премиер Бинали Илдирим се наведува...

Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба

Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба

Идивиди | пред 9 месеци

Анкара, 17 јули 2017 (МИА) - Турската Влада денеска до Парламентот во Анкара достави барање за продолжување на вонредната состојба во Турција за уште три месеци. Во соопштението на Кабинетот на турскиот...

Владата на Турција предложи продолжување на вонредната состојба

Владата на Турција предложи продолжување на вонредната состојба

Радио МОФ | пред 9 месеци

Турската Влада до Парламентот во Анкара достави барање за продолжување на вонредната состојба во Турција за уште три месеци. Новото продолжување би требало да стапи во сила од среда, 19 јули. Вонредната...

Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба

Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба

Сител | пред 9 месеци

Турската Влада денеска до Парламентот во Анкара достави барање за продолжување на вонредната состојба во Турција за уште три месеци. Во соопштението на Кабинетот на турскиот премиер Бинали Илдирим се наведува...

Турција пред уште едно продолжување на вонредната состојба

Турција пред уште едно продолжување на вонредната состојба

Макфакс | пред 9 месеци

Турскиот парламент утре ќе расправа и ќе гласа за предлогот за продолжување на вонредната состојба во земјата за уште три месеци.Претседателот Реџеп Таип Ердоган и премиерот Бинали Јилдирим на парламентот...

Ердоган Без двоумење ќе ја одобрам смртната казна не ми е гајле што вели меѓународната заедница

Ердоган: Без двоумење ќе ја одобрам смртната казна, не ми е гајле што вели меѓународната заедница

МКД | пред 9 месеци

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, најави дека доколку националниот парламент поднесе барање за воведување на смртната казна, тој ќе го одобри без двоумење. Ердоган синоќа, во своето обраќање до...

Ердоган  Без двоумење ќе потпишам враќање на смртна казна

Ердоган – Без двоумење ќе потпишам враќање на смртна казна

Алсат-М | пред 9 месеци

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во говор во Парламентот на седница во спомен на жртвите од минатогодишниот неуспешен пуч, изјави дека ќе го потпише законот за враќање на смртна казна доколку му...

Ердоган Предавниците повторно ќе се обидат бидете подготвени

Ердоган: Предавниците повторно ќе се обидат, бидете подготвени

Кајгана | пред 9 месеци

„Многу непријатели ја очекуваат пропаста на Турција, а ако почнам да ги набројувам, тоа ќе доведе до многу голема криза на меѓународно ниво“, рече турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган за време на големиот...

Ердоган Предавниците повторно ќе се обидат бидете подготвени

Ердоган: Предавниците повторно ќе се обидат, бидете подготвени

Sky | пред 9 месеци

Многу непријатели ја очекуваат пропаста на Турција, а ако почнам да ги набројувам, тоа ќе доведе до многу голема криза на меѓународно ниво, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за време на големиот...

Турција пред уште едно продолжување на вонредната состојба

Турција пред уште едно продолжување на вонредната состојба

Sky | пред 9 месеци

Турскиот парламент утре ќе расправа и ќе гласа за предлогот за продолжување на вонредната состојба во земјата за уште три месеци.Претседателот Реџеп Таип Ердоган и премиерот Бинали Јилдирим на парламентот...

Ердоган Бидете подготвени предавниците повторно ќе се обидат

Ердоган: Бидете подготвени, предавниците повторно ќе се обидат!

Република | пред 9 месеци

Многу непријатели ја очекуваат пропаста на Турција, а ако почнам да ги набројувам, тоа ќе доведе до многу голема криза на меѓународно ниво“, рече турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган за време на големиот...

Ердоган Предавниците повторно ќе се обидат бидете подготвени

Ердоган: Предавниците повторно ќе се обидат, бидете подготвени

Макфакс | пред 9 месеци

Многу непријатели ја очекуваат пропаста на Турција, а ако почнам да ги набројувам, тоа ќе доведе до многу голема криза на меѓународно ниво, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за време на големиот...

Ердоган  Без двоумење ќе потпишам враќање на смртна казна

Ердоган - Без двоумење ќе потпишам враќање на смртна казна

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во говор во Парламентот на седница во спомен на жртвите од минатогодишниот неуспешен пуч, изјави дека ќе го потпише законот за враќање на смртна казна доколку му...

Ердоган  Без двоумење ќе потпишам враќање на смртна казна

Ердоган - Без двоумење ќе потпишам враќање на смртна казна

Прес 24 | пред 9 месеци

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во говор во Парламентот на седница во спомен на жртвите од минатогодишниот неуспешен пуч, изјави дека ќе го потпише законот за враќање на смртна казна доколку му...

Ердоган не сака поделби но еве го и ставот за смртната казна

Ердоган не сака поделби, но еве го и ставот за смртната казна...

Фактор | пред 9 месеци

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган вчера на одбележување на една година од неуспешниот обид за пуч се осврна и на смртната казна. „Многу непријатели ја очекуваат пропаста на Турција, а ако почнам...

Над милион луѓе во Истанбул учествуваа во митингот за одбележување на годишнина од обидот за преврат

Над милион луѓе во Истанбул учествуваа во митингот за одбележување на годишнина од обидот за преврат

A1on | пред 9 месеци

Над милион турски граѓани учествуваа на големиот митинг синоќа наречен „Епопеја на победата за демократија“, со кој беше одбележана првата годишнина од обидот за државен удар, што се случи на 15 јули минатата...

Ердоган повторно вети враќање на смртната казна

Ердоган повторно вети враќање на смртната казна

24 вести | пред 9 месеци

Многу непријатели ја очекуваат пропаста на Турција, а ако почнам да ги набројувам, тоа ќе доведе до многу голема криза на меѓународно ниво, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за време на големиот...

Ердоган се закани со смртната казна и на одбележување на годишнината од неуспешниот пуч

Ердоган се закани со смртната казна и на одбележување на годишнината од неуспешниот пуч

+Инфо | пред 9 месеци

Над милион турски граѓани учествуваа на  митингот наречен „Епопеја на победата за демократија“, со кој беше одбележана првата годишнина од обидот за државен удар, што се случи на 15 јули минатата година....

Над милион луѓе во Истанбул на годишнина од обидот за преврат

Нетпрес | пред 9 месеци

Над милион турски граѓани учествуваа на грандиозниот митинг синоќа наречен „Епопеја на победата за демократија“, со кој беше одбележана првата годишнина од обидот за државен удар, што се случи на 15 јули...

Над милион луѓе во Истанбул учествуваа во митингот за одбележување на годишнина од обидот за преврат

Над милион луѓе во Истанбул учествуваа во митингот за одбележување на годишнина од обидот за преврат

Курир | пред 9 месеци

Мостот над Босфорот, наречен Мост на мачениците на 15 јули, кој е долг 1,5 километри, беше исполнет со луѓе, а според некои проценки имало над еден милион лица. Мостот е симболично место, бидејќи оттаму...

Ердоган  Се вртам кон вас предавници  нема да успеете да го раздвоите нашиот народ на делови

Ердоган: “Се вртам кон вас, предавници – нема да успеете да го раздвоите нашиот народ на делови!„

Локално | пред 9 месеци

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во текот на митингот по повод годишнината од воениот удар во Анкара рече дека Турција има многу непријатели кои очекуваат нејзината пропаст. “Страшно многу непријатели...

Турција одбележува една година од неуспешниот воен удар

Турција одбележува една година од неуспешниот воен удар

A1on | пред 9 месеци

Десетици илјади луѓе вечерва излегоа на улица низ турските градови за да обележат една година од неуспешниот воен удар во земјата. Најмасовно беше на мостовите во Истанбул, кои стана симбол на задушувањето...

Анкара порача Посилни сме од пред обидот за државен удар

Анкара порача: Посилни сме од пред обидот за државен удар

Sky | пред 9 месеци

Во Турција денес се одбележуваше првата годишнина од неуспешниот обид за воен удар.По тој повод беше организирана посебна седница на турскиот Парламент на којашто присуствуваше и турскиот претседател Реџеп...

Ердоган Ја сочувавме иднината на Турција а ако сака народот ќе воведеме и смртна казна

Ердоган: Ја сочувавме иднината на Турција, а ако сака народот ќе воведеме и смртна казна!

Вечер | пред 9 месеци

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на митингот во Истанбул го спореди ланскиот неуспешен преврат со турската војна за независност пред скоро 100 години Над милион турски граѓани учествуваа на митингот...

Над милион луѓе во Истанбул учествуваа во митингот за одбележување на годишнина од обидот за преврат

Над милион луѓе во Истанбул учествуваа во митингот за одбележување на годишнина од обидот за преврат

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Над милион турски граѓани учествуваа на грандиозниот митинг синоќа наречен „Епопеја на победата за демократија“, со кој беше одбележана првата годишнина од обидот за државен удар, што се случи на 15 јули...

Над милион луѓе во Истанбул учествуваа во митингот за одбележување на годишнина од обидот за преврат

Над милион луѓе во Истанбул учествуваа во митингот за одбележување на годишнина од обидот за преврат

ТВ 21 | пред 9 месеци

Над милион турски граѓани учествуваа на грандиозниот митинг синоќа наречен „Епопеја на победата за демократија“, со кој беше одбележана првата годишнина од обидот за државен удар, што се случи на 15 јули...

Над милион луѓе во Истанбул учествуваа во митингот за одбележување на годишнина од обидот за преврат

Над милион луѓе во Истанбул учествуваа во митингот за одбележување на годишнина од обидот за преврат

Сител | пред 9 месеци

Над милион турски граѓани учествуваа на грандиозниот митинг синоќа наречен „Епопеја на победата за демократија“, со кој беше одбележана првата годишнина од обидот за државен удар, што се случи на 15 јули...

Ердоган до граѓаните Ја сочувавте иднината на Турција

Ердоган до граѓаните: Ја сочувавте иднината на Турција

Вечер | пред 9 месеци

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на митингот во Истанбул го спореди ланскиот неуспешен преврат со турската војна за независност пред скоро 100 години Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на...

Ја сочувавте иднината на Турција Ердоган до граѓаните

Ја сочувавте иднината на Турција: Ердоган до граѓаните

Република | пред 9 месеци

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на митингот во Истанбул го спореди ланскиот неуспешен преврат со турската војна за независност пред скоро 100 години. Ердоган во говорот пред десетици илјади луѓе...

Милиони Турци ја прославија годишницата од неуспешниот државен удар Ердоган најави враќање на смртната казна

Милиони Турци ја прославија годишницата од неуспешниот државен удар,Ердоган најави враќање на смртната казна

Ако | пред 9 месеци

,,Без размислување , ќе одобрам повторно воведување на смртна казна, доколку Парламентот во иднина го усвои ова барање“-рече турскиот Претседате, Реџеп Таип Ердоган на обраѓањето пред насобраните поддржувачи...

Турција одбележува 1 година од неуспешниот обид за државен удар

Турција одбележува 1 година од неуспешниот обид за државен удар

МКД | пред 9 месеци

Илјадници луѓе се очекува да се појават на „маршевите за национално единство“ во Истанбул и Анкара во текот на викендов, кога Турција одбележува една година откако властите го спречија обидот за обид за...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност