Еден месец забрана за работа на агенцијата која измами група студенти

Еден месец забрана за работа на агенцијата која измами група студенти

Телма | пред 9 месеци

Еден месец забрана за работа на агенцијата која измами група студенти за работа во Германија. Филијалата на Венера Камиловски во Битола е казнета од Државниот инспекторат за труд, кој најави дека ќе поднесе...

Агенцијата Венера Кемаловски што ги измами студентите доби забрана за работа

Агенцијата „Венера Кемаловски“ што ги измами студентите доби забрана за работа

Алфа | пред 9 месеци

Агенцијата спроведе две инспекции, откако група студенти обвинија дека биле измамени од агенцијата, и наместо да добијат работа во Германија, агенцијата им ги зела парите. Агенцијата спроведе две инспекции,...

Забрана за работа за агенцијата која измами студенти за работа во Германија

Забрана за работа за агенцијата која измами студенти за работа во Германија

Фактор | пред 9 месеци

Државниот инспекторат за труд донесе решение за забрана на работата во работната просторија на Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство со наплата – „Венера“ од Битола, во траење...

Забрана за работа на агенцијата Венера Кемаловски од Битола

Забрана за работа на агенцијата „Венера Кемаловски“ од Битола

KARIERA.mk | пред 9 месеци

Државниот инспекторат за труд донесе решение за забрана за работа на Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство „Венера Кемаловски’’ од Битола. Забраната е во траење од триесет дена,...

Забрана за работа за агенцијата Венера од Битола која ги измами студентите

Забрана за работа за агенцијата „Венера“ од Битола, која ги измами студентите

Фокус | пред 9 месеци

Државниот инспекторат за труд донесе решение за забрана на работата во работната просторија на Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство со наплата – „Венера“ од Битола, во траење...

Забрана за работа на агенцијата Венера Кемаловски од Битола

Забрана за работа на агенцијата „Венера Кемаловски“ од Битола

Кајгана | пред 9 месеци

Државниот инспекторат за труд донесе решение за забрана за работа на Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство „Венера Кемаловски’’ од Битола. Забраната е во траење од триесет дена,...

Забрана за работа на агенцијата ВенераКемаловски од Битола

Забрана за работа на агенцијата „ВенераКемаловски“ од Битола

Кајгана | пред 9 месеци

Државниот инспекторат за труд донесе решение за забрана за работа на Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство „ВенераКемаловски’’ од Битола. Забраната е во траење од триесет дена,...

Забрана за работа од 30 дена за агенцијата Венера која измами студенти за работа во странство

Забрана за работа од 30 дена за агенцијата „Венера“ која измами студенти за работа во странство

Канал 5 | пред 9 месеци

Забраната е во траење од 30 дена, а најавено е дека ќе биде побарано и поведување на прекршочна постапка. Вонредните инспекциски надзори беа извршени на 5 и на 14 јули по објавените информации дека група...

Забрана за работа за агенцијата Венера од Битола

Забрана за работа за агенцијата „Венера“ од Битола

A1on | пред 9 месеци

„Државниот инспекторат за труд донесе решение за забрана на работата во работната просторија на Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство со наплата – „Венера“ од Битола, во траење...

Забрана за работа за агенцијата Венера од Битола

Забрана за работа за агенцијата „Венера“ од Битола

Макфакс | пред 9 месеци

Државниот инспекторат за труд донесе решение за забрана за работа на Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство „Венера’’ од Битола. Забраната е во траење од триесет дена, а инспекторатот...

Агенцијата што измами студенти доби забрана за работа

Агенцијата што измами студенти доби забрана за работа

+Инфо | пред 9 месеци

Агенцијата за посредување при вработување „Венера“ доби забрана за работа во траење од триесет дена, соопштија од Министерството за труд и социјална политика. Државниот инспекторат ќе поднесе и барање...

Агенцијата Венера Кемаловски доби забрана за работа од триесет дена

Агенцијата "Венера Кемаловски" доби забрана за работа од триесет дена

МКД | пред 9 месеци

По скандалот во кој околу стотина студенти излегоа со тврдење дека се измамени за вработување во Германија, Државниот инспекторат за труд донесе решение за забрана на работата во работната просторија на...

Агенцијата Венера Кемаловски доби забрана за работа од триесет дена

Агенцијата “Венера Кемаловски” доби забрана за работа од триесет дена

Актуелно24 | пред 9 месеци

Државниот инспекторат за труд донесе решение за забрана за работа на Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство „Венера’’ од Битола. Забраната е во траење од триесет дена, а инспекторатот...

Забрана за работа од 30 дена за агенцијата Венера која измами студенти за работа во странство

Забрана за работа од 30 дена за агенцијата „Венера“ која измами студенти за работа во странство

Сител | пред 9 месеци

Embedded video for Забрана за работа од 30 дена за агенцијата „Венера“ која измами студенти за работа во странство Агенцијата Венера Кемаловски не смее  да работи месец дена ниту да посредува за вработување...

Забрана за работа од 30 дена за агенцијата Венера која измами студенти за работа во странство

Забрана за работа од 30 дена за агенцијата „Венера“ која измами студенти за работа во странство

ТВ Нова | пред 9 месеци

Државниот инспекторат за труд донесе решение за забрана за работа на Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство „Венера“ од Битола. Забраната е во траење од 30 дена, а најавено е...

30 дена забрана за работа за агенцијата Венера која измами студенти

30 дена забрана за работа за агенцијата „Венера“ која измами студенти

Прес 24 | пред 9 месеци

Државниот инспекторат за труд донесе решение за забрана за работа на Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство „Венера“ од Битола. Забраната е во траење од 30 дена, а најавено е...

Агенцијата Венера што ги измами студентите доби забрана за работа

Агенцијата „Венера“ што ги измами студентите доби забрана за работа

Нова ТВ | пред 9 месеци

Агенцијата за посредување при вработување „Венера“ доби забрана за работа во траење од триесет дена, соопштија од Министерството за труд и социјална политика. Државниот инспекторат ќе поднесе и барање...

Агенцијата што измами студенти доби забрана за работа

Агенцијата што измами студенти доби забрана за работа

ТВ 21 | пред 9 месеци

Државниот инспекторат за труд донесе решение за забрана за работа на Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство „Венера Кемаловски’’ од Битола. Забраната е во траење од триесет дена,...

Агенцијата Венера од Битола доби забрана за работа

Агенцијата „Венера“ од Битола доби забрана за работа

Радио МОФ | пред 9 месеци

Државниот инспекторат за труд донесе решение за триесетдневна забрана за работа на Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство „Венера’’ од Битола. Од министерството за Труд и социјална...

Забрана за работа од 30 дена за агенцијата Венера која измами студенти за работа во странство

Забрана за работа од 30 дена за агенцијата „Венера“ која измами студенти за работа во странство

Сител | пред 9 месеци

Државниот инспекторат за труд донесе решение за забрана за работа на Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство „Венера“ од Битола. Забраната е во траење од 30 дена, а најавено е...

Забрана за работа од 30 дена за агенцијата Венера која измами студенти за работа во странство

Забрана за работа од 30 дена за агенцијата „Венера“ која измами студенти за работа во странство

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Државниот инспекторат за труд донесе решение за забрана за работа на Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство „Венера“ од Битола, информираат од Министерството за труд и социјална...

Забрана за работа од 30 дена за агенцијата Венера која измами студенти за работа во странство

Забрана за работа од 30 дена за агенцијата „Венера“ која измами студенти за работа во странство

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Државниот инспекторат за труд донесе решение за забрана за работа на Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство „Венера“ од Битола. Забраната е во траење од 30 дена, а најавено е...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност