Жена уапсена на Граничниот Ќафасан

Жена уапсена на Граничниот Ќафасан

Прес 24 | пред 9 месеци

Во текот на вчерашниот ден во 19 часот на Граничниот премин Ќафасан, за влез во Македонија се пријавила 40-годишната Г.К. којашто била евидентирана со мерка „Лиши од слобода“. Во 21 часот и 20 минути истата...

Полицијата го лиши од слобода Г К

Полицијата го лиши од слобода Г.К.

Sky | пред 9 месеци

На 16.07.2017 година во 19.10 часот на Граничен премин Ќафасан, за влез во Р.Македонија се пријавила Г.К.(40) којашто била евидентирана со мерка „Лиши од слобода“ за сторено кривично дело по член 202 став...

АПСЕЊЕ НА ПОЛИЦИЈАТА   Со лисици на рацете заврши Ф В

АПСЕЊЕ НА ПОЛИЦИЈАТА - Со лисици на рацете заврши Ф.В.

Sky | пред 9 месеци

На 15.07.2017 година во 20,30 часот на Граничниот премин - Ќафасан, на влез во Република Македонија од страна на полициски службеници приведен е Ф. В. (33) од Кичево, кој што бил евидентиран со мерка „Лиши...

Повреден затвореник во тепачка во Идризово

Повреден затвореник во тепачка во Идризово

Скопје Инфо | пред 9 месеци

Триесет и четиригодишен затвореник од Идризово вчера во затворениот дел на Казнено-поправниот дом, во расправија му нанел убодна рана на Е.Б. (28) од Скопје. Како што соопштија од МВР, Е.И од Скопје во...

Затвореник од Идризово со убодна рана заврши на Ургентен центар

Затвореник од Идризово со убодна рана заврши на Ургентен центар

Кумановски муабети | пред 9 месеци

На 14.07.2017 година во 19,00 часот во Казнено поправната установа  Идризово  во затворениот дел, дошло да расправија помеѓу затворениците Е.Б (1989)  и Е.И (1983) двајцата од Скопје, информираат од Министерството...

Затвореник од Идризово со убодна рана заврши на Ургентен центар

Кумановски муабети | пред 9 месеци

На 14.07.2017 година во 19,00 часот во Казнено поправната установа  Идризово  во затворениот дел, дошло да расправија помеѓу затворениците Е.Б (1989)  и Е.И (1983) двајцата од Скопје, информираат од Министерството...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност