Судиите од Кривичниот суд се сретнаа со експертската група на Прибе

Судиите од Кривичниот суд се сретнаа со експертската група на Прибе

A1on | пред 9 месеци

Судиите на Кривичниот суд денеска одржаа средба со експертскиот тим предводен од Рајнхард Прибе. На средбата, како што соопштија од Судот, било истакнато дека извештајот на работната група и препораките...

Судиите од Кривичниот суд се сретнаа со експертската група на Прибе

Судиите од Кривичниот суд се сретнаа со експертската група на Прибе

Телма | пред 9 месеци

Судиите на Кривичниот суд денеска одржаа средба со експертскиот тим предводен од Рајнхард Прибе. На средбата, како што соопштија од Судот, било истакнато дека извештајот на работната група и препораките...

Судиите од Кривичниот суд се сретнаа со експертската група на Прибе

Судиите од Кривичниот суд се сретнаа со експертската група на Прибе

+Инфо | пред 9 месеци

Судиите на Кривичниот суд денеска одржаа средба со експертскиот тим предводен од Рајнхард Прибе. На средбата, како што соопштија од Судот, било истакнато дека извештајот на работната група и препораките...

Судиите од Кривичниот суд се сретнаа со експертската група на Прибе

Судиите од Кривичниот суд се сретнаа со експертската група на Прибе

Канал 5 | пред 9 месеци

На средбата, како што соопштија од Судот, било истакнато дека извештајот на работната група и препораките од јуни 2015-та година се основа за реформите во судството. Како што е наведено во соопштението,...

Судиите од Кривичниот суд се сретнаа со експертската група на Прибе

Судиите од Кривичниот суд се сретнаа со експертската група на Прибе

Прес 24 | пред 9 месеци

Судиите на Кривичниот суд денеска одржаа средба со експертскиот тим предводен од Рајнхард Прибе. На средбата, како што соопштија од Судот, било истакнато дека извештајот на работната група и препораките...

Само независното судство може да биде гарант на слободата и правата на граѓаните

Само независното судство може да биде гарант на слободата и правата на граѓаните

МКД | пред 9 месеци

Експертот на Европската Унија Рајнхард Прибе и неговиот тим денеска имале средба со судиите на Основниот суд Скопје 1. Од Кривичниот суд соопштуваат дека присутните на средбата се согласиле дека само независното...

Европските експерти предводени од Рајнхард Прибе повторно се во Македонија

Европските експерти предводени од Рајнхард Прибе повторно се во Македонија

Телма | пред 9 месеци

Европските експерти предводени од Рајнхард Прибе повторно се во Македонија, по што треба да подготват детален извештај и препораки за реформи во правосудството, владеење на правото и медиумите. Прибе и...

Судијата од бомбите му претстави на Прибе свој план за реформи на судството

Судијата од бомбите му претстави на Прибе свој план за реформи на судството

Позитив | пред 9 месеци

Рајнхард Прибе и неговиот тим експерти од денеска се во посета на земјава, во рамките на нивниот ангажман од страна Европската комисија да ѝ помогнат и да ја советуваат Владата во спроведувањето на системските...

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Локално | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија Јово Вангеловски денеска имаше средба со групата експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од Рајнхард Прибе. Како што соопшти...

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

A1on | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија Јово Вангеловски денеска имаше средба со групата експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од Рајнхард Прибе. Како што соопшти...

Вангеловски на средба со експерти за владеење на правото предводени од Прибе

Вангеловски на средба со експерти за владеење на правото предводени од Прибе

Макфакс | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, оствари средба со групата на високи експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од Рајнхард Прибе. Од Врховниот суд соопштија дека...

Вангеловски на средба со експертската група на Прибе  Реформи за независно и непристрасно судство

Вангеловски на средба со експертската група на Прибе: Реформи за независно и непристрасно судство

Фокус | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија Јово Вангеловски денеска имаше средба со групата експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од Рајнхард Прибе. Како што соопшти...

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

24 вести | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд  Јово Вангеловски се сретна со групата експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од Рајнхард Прибе. Како што стои во соопштението од Врховниот суд,...

Судиите од Кривичниот суд се сретнаа со Рајнхард Прибе

Судиите од Кривичниот суд се сретнаа со Рајнхард Прибе

Нова ТВ | пред 9 месеци

Експертот на Европската Унија, Рајнхард Прибе и неговиот тим денеска имале средба со судиите на Основниот суд Скопје 1. Од Кривичниот суд соопштуваат дека присутните на средбата се согласиле дека само...

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

ТВ Нова | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија Јово Вангеловски денеска имаше средба со групата експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од Рајнхард Прибе. Како што соопшти...

Судиите од Кривичниот суд се сретнаа со експертската група на Прибе

Судиите од Кривичниот суд се сретнаа со експертската група на Прибе

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Судиите на Кривичниот суд денеска одржаа средба со експертскиот тим предводен од Рајнхард Прибе. На средбата, како што соопштија од Судот, било истакнато дека извештајот на работната група и препораките...

Реформи за независно судство  Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Реформи за независно судство, Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

ТВ 21 | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија, Јово Вангеловски денеска имаше средба со групата експерти за системски прашања за владеење на правото, предводена од Рајнхард Прибе. Како што соопшти...

Судиите му кажаа на Рајнхард Прибе дека поддржуваат реформи за јакнење на независноста на судството

Судиите му кажаа на Рајнхард Прибе дека поддржуваат реформи за јакнење на независноста на судството

Ако | пред 9 месеци

Денеска, 17.07.2017 година, во просториите на Основниот суд Скопје 1 – Скопје, се одржа средба меѓу г-нот Рајнхард Прибе и неговиот експертски тим со судиите на Кривичниот суд. На средбата е истакнато...

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Сител | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија Јово Вангеловски денеска имаше средба со групата експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од Рајнхард Прибе. Како што соопшти...

Јово Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Јово Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Вечер | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија Јово Вангеловски денеска имаше средба со групата експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од Рајнхард Прибе. Како што соопшти...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност