НФАПВ Агенциите не смеат да наплаќаат никакви трошоци на кандидатите за вработување

НФАПВ: Агенциите не смеат да наплаќаат никакви трошоци на кандидатите за вработување!

За Се | пред 9 месеци

Во врска со последните случувања со одредени агенции за посредување при вработување за кои постојат информации за измама на кандидати за вработување во странство, сакам на целата јавност да и упатиме јасен...

НФАПВ Реакција во врска со можна измама при посредување за работа во странство

НФАПВ: Реакција во врска со можна измама при посредување за работа во странство

Банкарство | пред 9 месеци

Националната Федерација на Агенции за вработување (НФАПВ) упатува апел до јавноста да бидат претпазливи кога носат одлука за заминување на работа во странство. Во врска со последните случувања со одредени...

Внимателно со агенциите кои наплаќаат за вработување во странство

Внимателно со агенциите кои наплаќаат за вработување во странство

Радио МОФ | пред 9 месеци

Националната Федерација на Агенции за вработување (НФАПВ) апелира граѓаните да бидат претпазливи кога носат одлука за заминување на работа во странство и да не прифаќаат плаќање на било какви провизии...

Федерацијата на агенциите предупредува Не плаќајте за вработување во странство

Федерацијата на агенциите предупредува: Не плаќајте за вработување во странство

Макфакс | пред 9 месеци

Националната федерација на агенции за вработување (НФАПВ) денеска упати предупредување да бидат внимателни сите што сакаат да дојдат до работно место во странство преку некоја агенција. Заинтересираните...

АПЕЛ Агенциите не смеат да наплаќаат никакви трошоци од кандидатите за вработување

АПЕЛ! Агенциите не смеат да наплаќаат никакви трошоци од кандидатите за вработување

Локално | пред 9 месеци

Почитувани, Во врска со последните случувања со одредени агенции за посредување при вработување за кои постојат информации за измама на кандидати за вработување во странство, сакам на целата јавност да...

НФАПВ Граѓаните да бидат претпазливи кога носат одлука за заминување на работа во странство

НФАПВ: Граѓаните да бидат претпазливи кога носат одлука за заминување на работа во странство

Фактор | пред 9 месеци

Во врска со последните случувања со одредени агенции за посредување при вработување за кои постојат информации за измама на кандидати за вработување во странство, од НФАПВ упатуваат јасен апел граѓаните...

НФАПВ Агенциите не смеат да наплаќаат никакви трошоци од кандидатите за вработување

НФАПВ: Агенциите не смеат да наплаќаат никакви трошоци од кандидатите за вработување

A1on | пред 9 месеци

„Во врска со последните случувања со одредени агенции за посредување при вработување за кои постојат информации за измама на кандидати за вработување во странство, сакам на целата јавност да и упатиме...

НФАПВ предупредува да не се плаќа за вработување во странство

НФАПВ предупредува да не се плаќа за вработување во странство

Локално | пред 9 месеци

Националната федерација на агенции за вработување (НФАПВ) денеска упати предупредување да бидат внимателни сите што сакаат да дојдат до работно место во странство преку некоја агенција. Заинтересираните...

Федерацијата на агенциите предупредува Не плаќајте за вработување во странство

Федерацијата на агенциите предупредува: Не плаќајте за вработување во странство

Sky | пред 9 месеци

Националната федерација на агенции за вработување (НФАПВ) денеска упати предупредување да бидат внимателни сите што сакаат да дојдат до работно место во странство преку некоја агенција. Заинтересираните...

НФАПВ Агенциите за работа во странство не смеат ништо да наплаќаат

НФАПВ: Агенциите за работа во странство не смеат ништо да наплаќаат

Позитив | пред 9 месеци

Во врска со последните случувања со одредени агенции за посредување при вработување за кои постојат информации за измама на кандидати за вработување во странство,од Националната федерација на Агенции за...

Агенциите за посредување за работа во странство не треба да им наплаќаат на кандидатите

Агенциите за посредување за работа во странство не треба да им наплаќаат на кандидатите

Фокус | пред 9 месеци

Националната федерација на агенции за вработување (НФАПВ) денеска упати предупредување да бидат внимателни сите што сакаат да дојдат до работно место во странство преку некоја агенција. Заинтересираните...

Агенциите за посредување за работа во странство не треба да им наплаќаат на младите

Агенциите за посредување за работа во странство не треба да им наплаќаат на младите

Фокус | пред 9 месеци

Националната федерација на агенции за вработување (НФАПВ) денеска упати предупредување да бидат внимателни сите што сакаат да дојдат до работно место во странство преку некоја агенција. Заинтересираните...

НФАПВ Агенциите за работа во странство не смеат ништо да наплаќаат

НФАПВ: Агенциите за работа во странство не смеат ништо да наплаќаат

+Инфо | пред 9 месеци

Во врска со последните случувања со одредени агенции за посредување при вработување за кои постојат информации за измама на кандидати за вработување во странство,од Националната федерација на Агенции за...

Агенциите за работа во странство не смеат да наплаќаат никакви трошоци од кандидатите

Агенциите за работа во странство не смеат да наплаќаат никакви трошоци од кандидатите

МКД | пред 9 месеци

Во врска со последните случувања со одредени агенции за посредување при вработување за кои постојат информации за измама на кандидати за вработување во странство, од Националната федерација на Агенции...

Апел од НФАПВ Граѓаните да бидат претпазливи кога носат одлука за заминување на работа во странство

Апел од НФАПВ: Граѓаните да бидат претпазливи кога носат одлука за заминување на работа во странство

Република | пред 9 месеци

Во врска со последните случувања со одредени агенции за посредување при вработување за кои постојат информации за измама на кандидати за вработување во странство, од НФАПВ упатуваат јасен апел граѓаните...

Апел од агенциите за вработување Не плаќајте за посредување

Апел од агенциите за вработување: Не плаќајте за посредување!

KARIERA.mk | пред 9 месеци

Националната Федерација на агенции за вработување со реакција за последните случувања со измамените студенти. Соопштението го објавуваме во целост, интегрално: Во врска со последните случувања со одредени...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност