Претседателски избори во Индија

Претседателски избори во Индија

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Во Индија денеска се одржуваат претседателски избори на кои се очекува победа на кандидатот на владејачката коалиција Рама Ната Ковинд, припадник на најниската класа или таканаречените „недопирливи“ (далити)....

Пратениците бираат нов претседател на Индија

Пратениците бираат нов претседател на Индија

A1on | пред 9 месеци

Индиските пратеници денеска одлучуваат за избор на нов претседател на земјата, а двајцата водечки фаворити за оваа главно церемонијална функција се припадници на најниската хиндуистичка каста – Далита....

Пратениците бираат нов претседател на Индија

Пратениците бираат нов претседател на Индија

+Инфо | пред 9 месеци

Индиските пратеници денеска одлучуваат за избор на нов претседател на земјата, а двајцата водечки фаворити за оваа главно церемонијална функција се припадници на најниската хиндуистичка каста - Далита....

Пратениците бираат нов претседател на Индија

Пратениците бираат нов претседател на Индија

ТВ Нова | пред 9 месеци

Индиските пратеници денеска одлучуваат за избор на нов претседател на земјата, а двајцата водечки фаворити за оваа главно церемонијална функција се припадници на најниската хиндуистичка каста – Далита....

Пратениците бираат нов претседател на Индија

Пратениците бираат нов претседател на Индија

ТВ 21 | пред 9 месеци

Индиските пратеници денеска одлучуваат за избор на нов претседател на земјата, а двајцата водечки фаворити за оваа главно церемонијална функција се припадници на најниската хиндуистичка каста – Далита....

Пратениците бираат нов претседател на Индија

Пратениците бираат нов претседател на Индија

Вечер | пред 9 месеци

Индиските пратеници денеска одлучуваат за избор на нов претседател на земјата, а двајцата водечки фаворити за оваа главно церемонијална функција се припадници на најниската хиндуистичка каста - Далита....

Пратениците бираат нов претседател на Индија

Пратениците бираат нов претседател на Индија

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Индиските пратеници денеска одлучуваат за избор на нов претседател на земјата, а двајцата водечки фаворити за оваа главно церемонијална функција се припадници на најниската хиндуистичка каста – Далита....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност