Земјотрес со јачина од 6 1 степени според Рихтер

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер

Пулс 24 | пред 9 месеци

Силен земјотрес, со магнитуда на ударот од 6,1 степени според Рихтер, денеска го погоди островот Тонга, пренесе ТАСС, повикувајќи се на американскиот Геофизички институт. Засега нема податоци за настрадани...

Внимавајте ако одите на одмор таму  Силни земјотреси во Грција

Внимавајте ако одите на одмор таму: Силни земјотреси во Грција

Exclusive | пред 9 месеци

Во Македонија ноќеска немало земјотреси ако се погледне извештајот на Европскиот сеизмолошки центар. Но, повеќе земјотреси ја погодија соседна Грција. Пред еден час имало земјотрес со јачина од 3.7 степени....

Земјотрес со јачина од 6 1 степени според Рихтер го погоди островот Тонга

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер го погоди островот Тонга

A1on | пред 9 месеци

Силен земјотрес, со магнитуда на ударот од 6,1 степени според Рихтер, денеска го погоди островот Тонга, пренесе ТАСС, повикувајќи се на американскиот Геофизички институт. Засега нема податоци за настрадани...

Земјотрес со јачина од 6 1 степени според Рихтер го погоди островот Тонга

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер го погоди островот Тонга

ТВ Нова | пред 9 месеци

Силен земјотрес, со магнитуда на ударот од 6,1 степени според Рихтер, денеска го погоди островот Тонга, пренесе ТАСС, повикувајќи се на американскиот Геофизички институт. Засега нема податоци за настрадани...

Земјотрес со јачина од 6 1 степени според Рихтер

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер

Локално | пред 9 месеци

Силен земјотрес, со магнитуда на ударот од 6,1 степени според Рихтер, денеска го погоди островот Тонга, пренесе ТАСС, повикувајќи се на американскиот Геофизички институт. Засега нема податоци за настрадани...

Земјотрес со јачина од 6 1 степени според Рихтер го погоди островот Тонга

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер го погоди островот Тонга

Курир | пред 9 месеци

Засега нема податоци за настрадани лица и предизвикана материјална штета, ниту, пак, е издадено предупредување за цунами. Силниот потрес се случил на длабочина од 97 километри под морското дно, јавија...

Земјотрес со јачина од 6 1 степени според Рихтер го погоди островот Тонга

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер го погоди островот Тонга

+Инфо | пред 9 месеци

Силен земјотрес, со магнитуда на ударот од 6,1 степени според Рихтер, денеска го погоди островот Тонга, пренесе ТАСС, повикувајќи се на американскиот Геофизички институт. Засега нема податоци за настрадани...

Разорен земјотрес од 6 1 степени утринава во Тонга

Разорен земјотрес од 6,1 степени утринава во Тонга

Прес 24 | пред 9 месеци

Силен земјотрес, со магнитуда на ударот од 6,1 степени според Рихтер, денеска го погоди островот Тонга, пренесе ТАСС, повикувајќи се на американскиот Геофизички институт. Засега нема податоци за настрадани...

Земјотрес од 6 1 степени според Рихтер го погоди островот Тонга

Земјотрес од 6,1 степени според Рихтер го погоди островот Тонга

Вечер | пред 9 месеци

Силен земјотрес, со магнитуда на ударот од 6,1 степени според Рихтер, денеска го погоди островот Тонга, пренесе ТАСС, повикувајќи се на американскиот Геофизички институт. Засега нема податоци за настрадани...

РАЗОРЕН ЗЕМЈОТРЕС ГО РАЗМРДА ТЛОТО   Еве ги деталите

РАЗОРЕН ЗЕМЈОТРЕС ГО РАЗМРДА ТЛОТО – Еве ги деталите

Sky | пред 9 месеци

Силен земјотрес утринава го погоди островот Тонга. Земјотресот беше со интензитет од 6,1 степени по Рихтер, на длабочина од 97 километри под морското дно, а како што информира ТАСС нема податоци за настрадани...

Земјотрес со јачина од 6 1 степени според Рихтер го погоди островот Тонга

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер го погоди островот Тонга

ТВ 21 | пред 9 месеци

Силен земјотрес, со магнитуда на ударот од 6,1 степени според Рихтер, денеска го погоди островот Тонга, пренесе ТАСС, повикувајќи се на американскиот Геофизички институт. Засега нема податоци за настрадани...

Нов слаб земјотрес во Македонија

Нов слаб земјотрес во Македонија

Sky | пред 9 месеци

Слаб земјотрес со јачина од 2 степени според рихтер е почуствуван во охридскиот регион. Земјотресот се случил во 23 часот и 26 часот. Loading...

Два земјотреса го погодија грчкиот остров Крит

Локално | пред 9 месеци

Земјотрес со јачина од 5,3 степени по Рихтеровата скала беше регистриран на грчкиот остров Крит, соопшти грчкиот Институт за геодинамика. Земјотресот бил регистриран синоќа во 23 часот и 30 минути по локално...

Земјотрес го погоди Крит

Земјотрес го погоди Крит

Позитив | пред 9 месеци

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени по Рихтер го потресе синоќа во 23:30 часот по локално време грчкиот остров Крит, пренесе АП. Епицентарот бил на длабочина од 10 километри под морското дно околу 60...

Земјотрес го погоди Крит

Земјотрес го погоди Крит

24 вести | пред 9 месеци

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала синоќа го погоди грчкиот остров Крит. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од десет километри под морското дно, на околу 60 километри...

Два земјотреса го погодија грчкиот остров Крит

Два земјотреса го погодија грчкиот остров Крит

Кајгана | пред 9 месеци

Земјотрес со јачина од 5,3 степени по Рихтеровата скала беше регистриран на грчкиот остров Крит, соопшти грчкиот Институт за геодинамика. Земјотресот бил регистриран синоќа во 23 часот и 30 минути по локално...

Земјотрес го погоди Крит

Земјотрес го погоди Крит

Макфакс | пред 9 месеци

Силен земјотрес со јачина од 5.3 единици според Рихтеровата скала го погоди грчкиот остров Крит, соопшти Грчкиот институт за геодинамика. Епицентарот на земјотресот бил во близина на крајбрежниот град...

5 3 степени според Рихтер го стресоа Крит

5,3 степени според Рихтер го стресоа Крит

Таратур | пред 9 месеци

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала синоќа во 23:30 часот по локално време го погоди грчкиот остров Крит. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од десет километри под...

Земјотрес од 5 3 степени го погоди Крит

Земјотрес од 5.3 степени го погоди Крит

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Земјотрес од 5,3 степени според Рихтеровата скала синоќа го погоди грчкиот остров Крит, сопшти националниот институт за геодинамика. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од десет километри под морското...

Земјотрес го погоди Крит

Земјотрес го погоди Крит

Актуелно24 | пред 9 месеци

Силен земјотрес со јачина од 5.3 единици според Рихтеровата скала го погоди грчкиот остров Крит, соопшти Грчкиот институт за геодинамика. Епицентарот на земјотресот бил во близина на крајбрежниот град...

Земјотрес со јачина од 5 3 степени го погоди Крит

Земјотрес со јачина од 5,3 степени го погоди Крит

A1on | пред 9 месеци

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала синоќа во 23:30 часот по локално време го погоди грчкиот остров Крит. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од десет километри под...

Земјотрес го погоди Крит

Земјотрес го погоди Крит

Локално | пред 9 месеци

Силен земјотрес со јачина од 5.3 единици според Рихтеровата скала го погди грчкиот остров Крит, соопшти Грчкиот институт за геодинамика. Епицентарот на земјотресот бил во близина на крајбрежниот град Иерапетра,...

Силен земјотрес почувствуван на Крит во Грција

Силен земјотрес почувствуван на Крит во Грција

Канал 5 | пред 9 месеци

Епицентарот на земјотресот бил во близина на крајбрежниот град Иерапетра, односно на 60 км југоисточно од градот Ираклион. Иако потресот бил силен и се осетил во источните делови на Крит, спрема информациите...

Земјотрес во Грција

Земјотрес во Грција

+Инфо | пред 9 месеци

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала синоќа во 23:30 часот по локално време го погоди грчкиот остров Крит. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од десет километри под...

Умерен земјотрес го погоди Крит

Умерен земјотрес го погоди Крит

Алсат-М | пред 9 месеци

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала синоќа во 23:30 часот по локално време го погоди грчкиот остров Крит. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од десет километри под...

Во Македонија мирно  еве која земја се тресеше ноќеска

Во Македонија мирно, еве која земја се тресеше ноќеска

Фактор | пред 9 месеци

Во Македонија ноќеска немало земјотреси ако се погледне извештајот на Европскиот сеизмолошки центар. Но, повеќе земјотреси ја погодија соседна Грција. Пред еден час имало земјотрес со јачина од 3.7 степени....

Умерен земјотрес го погоди Крит

Умерен земјотрес го погоди Крит

ТВ Нова | пред 9 месеци

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала синоќа во 23:30 часот по локално време го погоди грчкиот остров Крит. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од десет километри под...

Силен земјотрес утринава го стресе Крит

Силен земјотрес утринава го стресе Крит

Фокус | пред 9 месеци

Силен земјотрес со јачина од 5.3 степени според Рихтеровата скала го погди грчкиот остров Крит, соопшти Грчкиот институт за геодинамика. Епицентарот на земјотресот бил во близина на крајбрежниот град Иерапетра,...

Земјотрес од 5 3 степени по Рихтер

Земјотрес од 5.3 степени по Рихтер

Прес 24 | пред 9 месеци

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала синоќа во 23:30 часот по локално време го погоди грчкиот остров Крит. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од десет километри под...

Умерен земјотрес го погоди Крит

Умерен земјотрес го погоди Крит

Идивиди | пред 9 месеци

Атина, 16 јули 2017 (МИА) - Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала синоќа во 23:30 часот по локално време го погоди грчкиот остров Крит. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина...

Нов земјотрес ја погоди Македонија   познати деталите за потресот

Нов земјотрес ја погоди Македонија - познати деталите за потресот

Sky | пред 9 месеци

Нов земјотрес со јачина од 2.4 степени утрово во 6 часот го погоди охридскиот регион. Земјотресот се случил на 10 километри од Ресен. Loading...

Земјотрес од 5 3 степени според Рихтеровата скала го погоди Крит

Земјотрес од 5,3 степени според Рихтеровата скала го погоди Крит

Нова ТВ | пред 9 месеци

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала синоќа во 23:30 часот по локално време го погоди грчкиот остров Крит. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од десет километри под...

Земјотрес од 5 3 степени по Рихтер гопогоди Крит

Земјотрес од 5,3 степени по Рихтер гопогоди Крит

Вечер | пред 9 месеци

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала синоќа во 23:30 часот по локално време го погоди грчкиот остров Крит. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од десет километри под...

Се тресе Балканот  утрово нов земјотрес во Грција

Се тресе Балканот, утрово нов земјотрес во Грција

Сител | пред 9 месеци

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала синоќа во 23:30 часот по локално време го погоди грчкиот остров Крит. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од десет километри под...

Нов земјотрес во Охридско

Нов земјотрес во Охридско

Република | пред 10 месеци

Земјотрес со јачина од 3,3 степени, спроед првичните информации, беше почувствуван денеска во 18 часот и 58 минути во охридското епицентарлно подрачје. Земјотресот бил со епицентар на 8 километри северно...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност