Коментарите на Дедиќ скапо ќе го чинат Карпош Соколи  АБА ги казни со 12 000 евра

Коментарите на Дедиќ скапо ќе го чинат Карпош Соколи, АБА ги казни со 12.000 евра

МКД | пред 9 месеци

Раководството на АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12.000 евра поради навредливите зборови кои ги упати првиот човек на клубот, Огнен Дедиќ АБА лигата направи одредени промени за новата сезоната, само...

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

Курир | пред 9 месеци

Раководството на АБА ја разгледува и опцијата за повеќегодишна забрана за учество на „Соколите“ во натпреварувањата под закрила на АБА лигата. Тука веројатно се мисли и на Втората АБА лига. Дедиќ неодамна...

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

A1on | пред 9 месеци

Поради жестоките обвинувања од страна на претседателот на Карпош Соколи, Огнен Дедиќ, регионалната кошаркарска АБА лига го казни македонскиот клуб со 12 илјади евра. Раководството на АБА ја разгледува...

АБА лигата со ригорозна казна удри по Карпош Соколи

АБА лигата со ригорозна казна удри по Карпош Соколи

Дерби | пред 9 месеци

Првиот човек на Карпош Соколи, Огнен Дедиќ употреби погрдни зборови за раководството на АБА лигата и ги нарерче „канализациски шлајм“ сите луѓе кои работат во врвот на регионалното кошаркарско натпреварување,...

АБА  12 000 евра казна за Карпош Соколи

АБА: 12.000 евра казна за Карпош Соколи

Макфакс | пред 9 месеци

АБА лигата го казни кошаркарскиот клуб Карпош Соколи „поради неодговорните“ изјави на претседателот на клубот, Огнен Дедиќ, објави лигата на интернет страницата „aba-liga.com“. „Сите знаат дека постои...

Скандалозно  Карпош Соколи ќе биде исфрлен од АБА лигата

Скандалозно, Карпош Соколи ќе биде исфрлен од АБА лигата?!

Спорт Клуб | пред 9 месеци

АБА лигата го казни тимот на Карпош Соколи со 12 000 евра поради изјавата на претседателот на клубот Огнен Дедиќ кој вчера преку сосопштение истакна дека овој шампионат го водат арамии. „ Сите знаат дека...

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

Канал 5 | пред 9 месеци

Раководството на АБА ја разгледува и опцијата за повеќегодишна забрана за учество на „Соколите“ во натпреварувањата под закрила на АБА лигата. Тука веројатно се мисли и на Втората АБА лига. Дедиќ неодамна...

Карпош соколи со парична казна од 12 000 евра  следи и суспензија

Карпош соколи со парична казна од 12.000 евра, следи и суспензија

Екипа | пред 9 месеци

Македонскиот вицешампион Карпош соколи заработи суспензија и огромна парична казна од страна на АБА-лигата, по критиките што претседателот на „соколите“, Огнен Дедиќ ги упати кон челниците на лигата. Дедиќ...

Карпош Соколи казнет од челниците на АБА лигата со 12 000 евра

Карпош Соколи казнет од челниците на АБА лигата со 12.000 евра

Република | пред 9 месеци

Раководните лица на регионалното кошаркарско натпреварување, АБА лигата, веднаш реагираа на навредите упатени од страна на првиот човек на македонскиот вицешампион, Карпош Соколи. Огнен Дедиќ, пред неколку...

АБА лигата го казни Карпош соколи со 12 000 евра

АБА лигата го казни Карпош соколи со 12.000 евра

Вечер | пред 9 месеци

Поради жестоките обвинувања од страна на претседателот на кошаркарскиот вицешампион на Македонија, Карпош соколи, Огнен Дедиќ, регионалната кошаркарска АБА лига го казни македонскиот клуб со 12.000 евра...

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 000 евра

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12.000 евра!

Гол | пред 9 месеци

Раководните лица на регионалното кошаркарско натпреварување, АБА лигата, веднаш реагираа на навредите упатени од страна на првиот човек на македонскиот вицешампион, Карпош Соколи. Огнен Дедиќ, пред неколку...

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

Сител | пред 9 месеци

Поради жестоките обвинувања од страна на претседателот на Карпош Соколи, Огнен Дедиќ, регионалната кошаркарска АБА лига го казни македонскиот клуб со 12 илјади евра. Раководството на АБА ја разгледува...

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 000 евра

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12.000 евра!

Sportmedia | пред 9 месеци

Скапо ќе ги чини раковдните луѓе на клубот од Карпош коментирањето против АБА лигата... Екипата на Карпош Соколи заработи парична казна во висина од 12.000 евра, објави менаџментот на АБА лигата на својата...

КК СОКОЛИ  Балканот  гори  по интервјуто на Дедиќ

КК СОКОЛИ: Балканот „гори“ по интервјуто на Дедиќ

Sportmedia | пред 9 месеци

„Вчерашното интервју на претседателот на Карпош Соколи, Огнен Дедиќ, во кое ги кажува сите проблеми и неправилности во работата на АБА-лигата и воедно го прикажува вистинското лице на тие што ја предводат...

КК Соколи лути на АБА лигата

КК Соколи лути на АБА лигата

ТВ Нова | пред 9 месеци

Во канцеларијата на Карпош Соколи стигна официјална понуда за настап во Втората лига на АБА, потег што предизвика револт кај луѓето кои го предводат клубот. – Измамени сме од АБА, тоа е вистината. Криминалците...

КК Карпош С  револтирани откако добија покана да играат во Втората лига на АБА

КК Карпош С. револтирани откако добија покана да играат во Втората лига на АБА

Сител | пред 9 месеци

Ланскиот претставник во АБА лигата Карпош Соколи и покрај добрите игри денеска доби покана од регионалната лига да настапува и оваа сезона но во втората јадранска лига по квалитет. Ова предизвика револт...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност