Енис Барди потпиша на три години за Леванте

Енис Барди потпиша на три години за Леванте

Вистина | пред 9 месеци

Шпанскиот прволигаш Леванте и официјално го потврди трансферот на македонскиот репрезентативец Енис Барди! 22-годишниот македонски фудбалер стави потпис на договор со тимот од Валенсија за соработка во...

ОФИЦИЈАЛНО Барди нов фудбалер на Леванте

ОФИЦИЈАЛНО: Барди нов фудбалер на Леванте

Супер спорт | пред 9 месеци

Од таборот на Леванте штотуку официјално го потврдија трансферот на македонскиот репрезентативец, Енис Барди. Барди со Леванте потпиша договор до 2020 година кој може да биде продолжен на дополнителни...

ОФИЦИЈАЛНО Енис Барди три години во Леванте

ОФИЦИЈАЛНО: Енис Барди три години во Леванте!

Екипа | пред 9 месеци

Шпанскиот прволигаш Леванте и официјално го потврди трансферот на македонскиот репрезентативец Енис Барди! 22-годишниот македонски фудбалер стави потпис на договор со тимот од Валенсија за соработка во...

Со среќа момци Барди пред потпис со Леванте Елмас со Фенербахче

Со среќа момци: Барди пред потпис со Леванте, Елмас со Фенербахче

Нова ТВ | пред 9 месеци

Фото: Facebook Енис Барди и Елиф Елмас се првите македонски фудбалски репрезентативци кои се пред трансфер во летниот преоден рок по настапите со националниот тим на Европското првенство во Полска. Барди...

Македонец во Ла Лига Барди ги помина прегледите и потпишува за Леванте

Македонец во Ла Лига: Барди ги помина прегледите и потпишува за Леванте

Спорт Клуб | пред 9 месеци

Еден од најголемите таленти во македонскиот фудбал Енис Барди тукушто ги помина лекарските прегледи во Леванте и наскоро се очекува да стави потпис на договорот. За него, Ујпешт ќе добие 1,5 милиони евра,...

Барди во Леванте Елмаз во Фенербахче

Барди во Леванте, Елмаз во Фенербахче

Вечер | пред 9 месеци

Трансферот од Ујпешт во Леванте, според најавите, ќе изнесува 1,5 милиони евра а унгарскиот тим, според договорот, ќе добие и 10% од следниот трансфер на Енис Барди Репрезентативецот на Македонија, Енис...

Елмас не е единствен Барди пред трансфер во Шпанија

Елмас не е единствен, Барди пред трансфер во Шпанија!

Спортски | пред 9 месеци

Според последните информации после Елиф Елмас кој кариерата ќе ја продолжи во екипата на Фенербахче, Енис Барди е пред трансфер во шпанската Примера. Македонскиот младински репрезентативец го делат само...

Барди станува играч на Леванте Македонија добива фудбалер во Примера

Барди станува играч на Леванте, Македонија добива фудбалер во Примера

МКД | пред 9 месеци

Македонскиот фудбалски талент, Енис Барди од наредната сезона ќе настапува за Леванте, тој во моментов е во Валенсија каде ги поминува медицинските прегледи и ќе стави потпис на договор со шпанскиот клуб....

Барди слета во Шпанија фали само потписот за прво големо искуство во Примера

Барди слета во Шпанија, фали само потписот за прво големо искуство во Примера

Дерби | пред 9 месеци

Енис Барди беше прогласен за еден од најдобрите 10 играчи на Европското младинско првенство во Полска од страна на угледниот италијански весник „Газета дело Спорт“, а со своите феноменални изданија, фантастичниот...

Барди Сонот ми се оствари дојде време за нов предизвик

Барди: Сонот ми се оствари, дојде време за нов предизвик!

Гол | пред 9 месеци

Македонскиот играч за врска, Енис Барди, утрово пристигна во Валенсија каде треба да го официјализира трансферот во екипата на Леванте. Неуморниот работник на терен, веќе ги мина редовните лекарски прегледи...

Барди е во Валенсија го комплетира трансферот во Леванте

Барди е во Валенсија, го комплетира трансферот во Леванте!

24 фудбал | пред 9 месеци

Новата македонска фудбалска ѕвезда, Енис Барди е во Валенсија каде треба да ги помине медицинските прегледи во Леванте и да стави потпис на договор со шпанскиот клуб. Веќе нема дилеми, Барди следната сезона...

Енис Барди денеска на прегледи па потпишува за Леванте

Енис Барди денеска на прегледи, па потпишува за Леванте!…

Екипа | пред 9 месеци

Македонскиот репрезентативец Енис Барди денеска и официјално го финишира трансферот во шпанскиот прволигаш Леванте! 23-годишниот Барди веќе е во Леванте каде по лекарските прегледи треба и официјално да...

Барди е нов играч на Леванте

Барди е нов играч на Леванте

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Македонскиот репрезентативец Енис Барди и официјално е нов играч на шпанскиот прволигаш Леванте. Трансферот од Ујпешт во Леванте, според најавите, ќе изнесува 1,5 милиони евра а унгарскиот тим, според...

Барди денеска треба да го финишира трансферот во Леванте

Барди денеска треба да го финишира трансферот во Леванте

Република | пред 9 месеци

Македонскиот репрезентативец Енис Барди денеска и официјално го финишира трансферот во шпанскиот прволигаш Леванте! 23-годишниот Барди веќе е во Леванте каде по лекарските прегледи треба и официјално да...

ОФИЦИЈАЛНО Енис Барди заминува во Леванте

ОФИЦИЈАЛНО: Енис Барди заминува во Леванте!

Се за спорт | пред 9 месеци

Македонскиот репрезентативец Енис Барди денеска и официјално го финишира трансферот во шпанскиот прволигаш Леванте! 23-годишниот Барди веќе е во Леванте каде по лекарските прегледи треба и официјално да...

Барди ги мина лекарските прегледи Македонија пак ќе има фудбалер во Примера

Барди ги мина лекарските прегледи, Македонија пак ќе има фудбалер во Примера

Гол | пред 9 месеци

Македонскиот фудбалски бисер, Енис Барди доцна синоќа пристигна во Валенсија и утрово ги мина лекарскире прегледи со новиот шпански прволигаш Леванте. Плејмејкерот на Ујпешт ги договори сите детали со...

Барди потпишува за Леванте извисија Борусија Дортмунд Штутгарт и Динамо Загреб

Барди потпишува за Леванте, извисија Борусија Дортмунд, Штутгарт и Динамо Загреб

Sportmedia | пред 9 месеци

Во најскоро време треба да се официјализира договорот Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона речиси сигурно ќе го носи дресот на шпанскиот Леванте. Барди треба официјално да го потврди...

Барди е веќе во Валенсија детали го делат од потпис со Леванте

Барди е веќе во Валенсија, детали го делат од потпис со Леванте!

Гол | пред 9 месеци

Македонскиот репрезентативец Енис Барди како што изгледа кариерата ќе ја продолжи во Шпанија каде ќе го носи дресот на екипата на Леванте. Барди замина од Ујпешт и беше изоставен од тимот на последната...

Барди несакајќи потврди се сели во Леванте

Барди несакајќи потврди- се сели во Леванте

Супер спорт | пред 9 месеци

Веќе подолго време се шпекулира дека Енис Барди ќе го напушти Ујпешт и ќе се пресели во клуб од големите лиги во Европа. Денес турските медиуми пренесоа дека Барди е пред трансфер во Леванте, а дека има...

Само потпис го дели Енис Барди од Леванте

Само потпис го дели Енис Барди од Леванте

Екипа | пред 9 месеци

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди е пред вратите на новиот шпански прволигаш Леванте. Медиумите на Пиринеите информираат дека Барди и Турчинот Јусуф Јазичи од Трабзонспор треба да пристигнат...

Барди не настапи за Ујпешт сигурно заминува во поголем клуб

Барди не настапи за Ујпешт, сигурно заминува во поголем клуб

24 фудбал | пред 9 месеци

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди не настапи на вчерашниот натпревар за Ујпешт поради големиот интерес за неговите услуги. Во договор со раководството и тренерот на тимот, беше одлучено...

Барди сигурно заминува од Ујпешт нема да настапи на првиот меч на екипата

Барди сигурно заминува од Ујпешт, нема да настапи на првиот меч на екипата

Гол | пред 9 месеци

По консултациите со тренерот на Ујпешт, Небојша Вигњевиќ донесена е одлука нашиот интернационалец во редовите на Ујпешт, Енис Барди да не настапи на првиот натпревар на екипата во новата сезона. Постои...

Се крчка трансфер Ујпешт го изостави Барди од тимот

Се крчка трансфер, Ујпешт го изостави Барди од тимот

Екипа | пред 9 месеци

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди е многу блиску да го напушти унгарскиот тим Ујпешт и да направи трансфер во поголем европски клуб, откако беше изоставен од тимот на стартот од сезоната...

Барди не игра за Ујпешт на премиерата од унгарското првенство трансферот е сигурен

Барди не игра за Ујпешт на премиерата од унгарското првенство, трансферот е сигурен

Sportmedia | пред 9 месеци

Енис Барди не игра за Ујпешт на премиерниот меч за клубот во новото првенство во Унгарија, а според тамошните медиуми, нашиот репрезентативец добил зелено светло да не биде во тимот од тренерот Небојша...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност