ККСС  Косовката Џамиле Тахири е една од најрадикалните џихадистки во Сирија

ККСС: Косовката Џамиле Тахири е една од најрадикалните џихадистки во Сирија

A1on | пред 9 месеци

Во редовите на Исламска држава во Сирија и Ирак се борат 44 жени од Косово и 60 од Босна и Херцеговина, соопшти Косовскиот центар за безбедносни истражувања (ККСС). Според Центарот, најпознатата Албанка...

Лидерката на  одредот на смртта  на ИД е Албанка од Косово

Лидерката на „одредот на смртта“ на ИД е Албанка од Косово

Актуелно24 | пред 9 месеци

Од просторите на Косово, во редовите на Исламска држава (ИД), во Сирија и Ирак се борат вкупно 44 жени, додека од Босна и Херцеговина 60 жени, покажуваат податоците на Косовскиот центар за безбедносни...

Косовката Џамиле Тахири е една од најрадикалните џихадистки во Сирија

Косовката Џамиле Тахири е една од најрадикалните џихадистки во Сирија

Република | пред 9 месеци

Во редовите на Исламска држава во Сирија и Ирак се борат 44 жени од Косово и 60 од Босна и Херцеговина, соопшти Косовскиот центар за безбедносни истражувања (ККСС). Според Центарот, најпознатата Албанка...

ККСС  Косовката Џамиле Тахири е една од најрадикалните џихадистки во Сирија

ККСС: Косовката Џамиле Тахири е една од најрадикалните џихадистки во Сирија

ТВ Нова | пред 9 месеци

Во редовите на Исламска држава во Сирија и Ирак се борат 44 жени од Косово и 60 од Босна и Херцеговина, соопшти Косовскиот центар за безбедносни истражувања (ККСС). Според Центарот, најпознатата Албанка...

Косовката Тахири регрутира џихадистки од Македонија  Албанија и Коссово

Косовката Тахири регрутира џихадистки од Македонија, Албанија и Коссово

Вечер | пред 9 месеци

Во редовите на Исламска држава во Сирија и Ирак се борат 44 жени од Косово и 60 од Босна и Херцеговина, соопшти Косовскиот центар за безбедносни истражувања (ККСС). Според Центарот, најпознатата Албанка...

Што остана од калифатот на ИД

Што остана од калифатот на ИД?

DW | пред 9 месеци

Со повторното заземање на Мосул и Рака ставен е печат на територијалниот крај на калифатот на ИД. Но, алармот не смее да се исклучи, зашто ИД е само симптом на кризата на државност, оценува Лоај Мадхун....

ККСС  Косовката Џамиле Тахири е една од најрадикалните џихадистки во Сирија

ККСС: Косовката Џамиле Тахири е една од најрадикалните џихадистки во Сирија

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Во редовите на Исламска држава во Сирија и Ирак се борат 44 жени од Косово и 60 од Босна и Херцеговина, соопшти Косовскиот центар за безбедносни истражувања (ККСС). Според Центарот, најпознатата Албанка...

Лидерката на  одредот на смртта  на ИД е Албанка од Косово

Лидерката на „одредот на смртта“ на ИД е Албанка од Косово

Макфакс | пред 9 месеци

Од просторите на Косово, во редовите на Исламска држава (ИД), во Сирија и Ирак се борат вкупно 44 жени, додека од Босна и Херцеговина 60 жени, покажуваат податоците на Косовскиот центар за безбедносни...

Лидерката на  одредот на смртта  на ИД е Албанка од Косово

Лидерката на „одредот на смртта“ на ИД е Албанка од Косово

Sky | пред 9 месеци

Од просторите на Косово, во редовите на Исламска држава (ИД), во Сирија и Ирак се борат вкупно 44 жени, додека од Босна и Херцеговина 60 жени, покажуваат податоците на Косовскиот центар за безбедносни...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност