ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

A1on | пред 9 месеци

Европската унија денеска ќе воведе санкции за 16 сириски научници и војници, за кои се смета дека се вмешани во изврушување на напади со хемиско оружје врз цивилното население во Сирија, соопшти британскиот...

ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

ТВ Нова | пред 9 месеци

Европската унија денеска ќе воведе санкции за 16 сириски научници и војници, за кои се смета дека се вмешани во изврушување на напади со хемиско оружје врз цивилното население во Сирија, соопшти британскиот...

ЕУ со санкции за нападите со хемиско оружје во Сирија

ЕУ со санкции за нападите со хемиско оружје во Сирија

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Министрите за надворешни работи на ЕУ донесоа одлука да спроведат санкции врз 16 Сиријци за нивната улога во нападите со хемиско оружје против цивили. Осум од нив се високи воени претставници, а останатите...

ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

+Инфо | пред 9 месеци

Европската унија денеска ќе воведе санкции за 16 сириски научници и војници, за кои се смета дека се вмешани во изврушување на напади со хемиско оружје врз цивилното население во Сирија, соопшти британскиот...

ЕУ санкционира високи Сиријци поради нападите со хемиско оружје

ЕУ санкционира високи Сиријци поради нападите со хемиско оружје

Фактор | пред 9 месеци

Европската унија воведе санкции против 16 високи сириски воени лица и научници поради употребата на хемиско оружје против цивили, се вели во официјалното соопштение. Со одлуката на министрите за надворешни...

ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

Денешен | пред 9 месеци

Европската унија денеска ќе воведе санкции за 16 сириски научници и војници, за кои се смета дека се вмешани во изврушување на напади со хемиско оружје врз цивилното население во Сирија, соопшти британскиот...

ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

Алфа | пред 9 месеци

Европската унија денеска ќе воведе санкции за 16 сириски научници и војници, за кои се смета дека се вмешани во изврушување на напади со хемиско оружје врз цивилното население во Сирија, соопшти британскиот...

ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

Сител | пред 9 месеци

Европската унија денеска ќе воведе санкции за 16 сириски научници и војници, за кои се смета дека се вмешани во изврушување на напади со хемиско оружје врз цивилното население во Сирија, соопшти британскиот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност