Трет повик за странски експерти во домашни компании   досега 96 фирми ја искористиле услугата

Трет повик за странски експерти во домашни компании – досега 96 фирми ја искористиле услугата

Канал 5 | пред 9 месеци

Зголемување на комуникацијата и организацијата, се нивните совети. Како дополнителен ризик, вицепремиерот за економски прашања го гледа и трансферот на владеење и недостигот на претприемачки дух кај младите....

Анѓушев продолжува со проектот  Трет повик за ангажман на странски експерти во домашните компании

Анѓушев продолжува со проектот: Трет повик за ангажман на странски експерти во домашните компании

Таратур | пред 9 месеци

Македонските мали и средни компании до 29 јули годинава имаат можност да се пријават на третиот јавен повик за ангажирање странски експерти за домашни компании. Македонските мали и средни компании до 29...

Анѓушев го продолжува проектот  Странските експерти во домашните компании

Анѓушев го продолжува проектот „Странските експерти во домашните компании“

+Инфо | пред 9 месеци

Несоодветна организација на работата, не се делегитимирани ингеренции, мала ефикасност, загуби, голем притисок врз работниците и ниска комуникација меѓу нив, се главните забелешки кои ги посочиле странските...

Објавен е трет јавен повик за ангажирање на странски експерти

Објавен е трет јавен повик за ангажирање на странски експерти

Денар | пред 9 месеци

Објавен е трет јавен повик за ангажирање странски експерти за домашните мали и средни компании. Огласот ќе трае до 29-ти јули годинава. Од досегашните два огласа, како што информира вицепремиерот за економски...

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Трет повик за странски експерти во домашни компании

A1on | пред 9 месеци

Македонските мали и средни компании до 29 јули годинава имаат можност да се пријават на третиот јавен повик за ангажирање странски експерти за домашни компании. Од досегашните два огласа, како што информира...

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Прес 24 | пред 9 месеци

Македонските мали и средни компании до 29 јули годинава имаат можност да се пријават на третиот јавен повик за ангажирање странски експерти за домашни компании. Од досегашните два огласа, како што информира...

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Алфа | пред 9 месеци

Македонските мали и средни компании до 29 јули годинава имаат можност да се пријават на третиот јавен повик за ангажирање странски експерти за домашни компании. Македонските мали и средни компании до 29...

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Вечер | пред 9 месеци

Македонските мали и средни компании до 29 јули годинава имаат можност да се пријават на третиот јавен повик за ангажирање странски експерти за домашни компании. Од досегашните два огласа, како што информира...

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Сител | пред 9 месеци

Македонските мали и средни компании до 29 јули годинава имаат можност да се пријават на третиот јавен повик за ангажирање странски експерти за домашни компании. Од досегашните два огласа, како што информира...

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Македонските мали и средни компании до 29 јули годинава имаат можност да се пријават на третиот јавен повик за ангажирање странски експерти за домашни компании. Од досегашните два огласа, како што информира...

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

ТВ Нова | пред 9 месеци

Во Владата на Република Македонија денеска ќе биде промовиран третиот јавен повик за проектот Странски експерти за домашни компании на кој ќе се обратат вицепремеирот за економски прашања Кочо Анѓушев...

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

Нетпрес | пред 9 месеци

Во Владата на Република Македонија денеска ќе биде промовиран третиот јавен повик за проектот Странски експерти за домашни компании на кој ќе се обратат вицепремеирот  за економски прашања Кочо Анѓушев...

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

A1on | пред 9 месеци

Во Владата на Република Македонија денеска ќе биде промовиран третиот јавен повик за проектот Странски експерти за домашни компании на кој ќе се обратат вицепремеирот за економски прашања Кочо Анѓушев...

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

+Инфо | пред 9 месеци

Владата денеска ќе го промовира третиот јавен повик за проектот „Странски експерти за домашни компании“ на кој ќе се обратат вицепремеирот за економски прашања Кочо Анѓушев и амбасадорката на Швајцарија...

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

Сител | пред 9 месеци

Во Владата на Република Македонија денеска ќе биде промовиран третиот јавен повик за проектот Странски експерти за домашни компании на кој ќе се обратат вицепремеирот  за економски прашања Кочо Анѓушев...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност