Седумнаесет војници повредени при експлозија во Турција

Седумнаесет војници повредени при експлозија во Турција

A1on | пред 9 месеци

Вкупно 17 турски војници се ранети денеска при експлозија на бомба поставена од страна на бунтовниците од Курдската работничка партија (ПКК), на пат во југоисточниот дел на Турција. Според вепни извори,...

Седумнаесет повредени во Турција при напад на курдските бунтовници

Седумнаесет повредени во Турција при напад на курдските бунтовници

Локално | пред 9 месеци

Курдските бунтовници активирале импровизирана експлозивна направа во покраината Хакари, додека минувало воено возило, јави турската војска. Нападот се случил во близина на градот Јусеков и повредени се...

Седумнаесет војници повредени при експлозија во Турција

Седумнаесет војници повредени при експлозија во Турција

Курир | пред 9 месеци

Според верни извори, четворица од ранетите војници се во критична состојба. Експлозивната направа била активирана кога крај неа минувало воено возило. Инцидентот се случил во регионот на Јуксекова во округот...

Во Турција повредени 17 војници

Во Турција повредени 17 војници

МКД | пред 9 месеци

Вкупно 17 турски војници се ранети денеска при експлозија на бомба поставена од страна на бунтовниците од Курдската работничка партија (ПКК), на пат во југоисточниот дел на Турција. Според воени извори,...

Седумнаесет војници повредени при експлозија во Турција

Седумнаесет војници повредени при експлозија во Турција

ТВ Нова | пред 9 месеци

Вкупно 17 турски војници се ранети денеска при експлозија на бомба поставена од страна на бунтовниците од Курдската работничка партија (ПКК), на пат во југоисточниот дел на Турција. Според вепни извори,...

Седумнаесет војници повредени при експлозија во Турција

Седумнаесет војници повредени при експлозија во Турција

Сител | пред 9 месеци

Вкупно 17 турски војници се ранети денеска при експлозија на бомба поставена од страна на бунтовниците од Курдската работничка партија (ПКК), на пат во југоисточниот дел на Турција. Според вепни извори,...

Седумнаесет војници повредени при експлозија во Турција

Седумнаесет војници повредени при експлозија во Турција

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Вкупно 17 турски војници се ранети денеска при експлозија на бомба поставена од страна на бунтовниците од Курдската работничка партија (ПКК), на пат во југоисточниот дел на Турција. Според вепни извори,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност