Голема еко-акција и музичка забава под железничкиот мост во Мичурин

Нетпрес | пред 9 месеци

Денеска, со почеток во 18:30 часот ќе се одржи голема еко-акција под мостот на железничката станица во населбата Мичурин. Освен чистење, еко-акцијата за расчистување и разубавување на локацијата во близина...

Чистење на просторот под Железничката станица во Скопје

Чистење на просторот под Железничката станица во Скопје

A1on | пред 9 месеци

Граѓанската иницијатива Мрдни со прст, заедно со жителите на Аеродром и сите што сакаат да го направат своето маало поубаво и почисто место за живеење, попладнево во 18:30 часот организираат акција за...

Чистење на просторот под Железничката станица во Скопје

Чистење на просторот под Железничката станица во Скопје

МКД | пред 9 месеци

Денеска, 17 јули, со почеток во 18.30 часот ќе се одржи голема екоакција под мостот на железничката станица во населбата Мичурин. Освен чистење, екоакцијата за расчистување и разубавување на локацијата...

Голема еко акција и музичка забава под железничкиот мост во Мичурин

Голема еко-акција и музичка забава под железничкиот мост во Мичурин

Курир | пред 9 месеци

Денеска, со почеток во 18:30 часот ќе се одржи голема еко-акција под мостот на железничката станица во населбата Мичурин. Освен чистење, еко-акцијата за расчистување и разубавување на локацијата во близина...

Ќе се мрда со прст за почиста и поубава околина во Аеродром

Ќе се мрда со прст за почиста и поубава околина во Аеродром

+Инфо | пред 9 месеци

Граѓанската иницијатива Мрдни со прст, заедно со жителите на Аеродром, како и сите оние кои сакаат да го направат своето маало поубаво и почисто место за живеење, денеска во 18.30 часот организираат активност...

Чистење на просторот под Железничката станица во Скопје

Чистење на просторот под Железничката станица во Скопје

ТВ Нова | пред 9 месеци

Граѓанската иницијатива Мрдни со прст, заедно со жителите на Аеродром и сите што сакаат да го направат своето маало поубаво и почисто место за живеење, попладнево во 18:30 часот организираат акција за...

Голема еко акција и музичка забава под железничкиот мост во Мичурин

Голема еко-акција и музичка забава под железничкиот мост во Мичурин

Денешен | пред 9 месеци

„Мрдаме со прст“ и чистиме во маало! Освен чистење, еко-акцијата за расчистување и разубавување на локацијата во близина на улицата „Венијамин Мачуковски“, ќе понуди и многу забава. Граѓаните кои ќе учествуваат...

Голема еко акција и музичка забава под железничкиот мост во Мичурин

Голема еко-акција и музичка забава под железничкиот мост во Мичурин

Вистина | пред 9 месеци

„Мрдаме со прст“ и чистиме во маало! Денеска, со почеток во 18:30 часот ќе се одржи голема еко-акција под мостот на железничката станица во населбата Мичурин. Освен чистење, еко-акцијата за расчистување...

Овој понеделник   17 јули ќе се мрда со прст за почиста и поубава околина во Аеродром

Овој понеделник – 17 јули ќе се мрда со прст за почиста и поубава околина во Аеродром

Фактор | пред 9 месеци

Граѓанската иницијатива Мрдни со прст, заедно со жителите на Аеродром, како и сите оние кои сакаат да го направат своето маало поубаво и почисто место за живеење, денес, во 18.30 часот организираат активност...

Чистење на просторот под Железничката станица во Скопје

Чистење на просторот под Железничката станица во Скопје

Вечер | пред 9 месеци

Граѓанската иницијатива Мрдни со прст, заедно со жителите на Аеродром и сите што сакаат да го направат своето маало поубаво и почисто место за живеење, вчера попладнево во 18:30 часот организираа акција...

 Мрдни со прст  во акција   ќе се чисти под мостот на железничката станица

„Мрдни со прст“ во акција – ќе се чисти под мостот на железничката станица

Радио МОФ | пред 9 месеци

Граѓанската иницијатива „Мрдни со прст“ организира уште една акција за разубавување. Овој пат од мостот на железничката станица во близина на ул. „Венјамин Мачуковски“, во понеделник (17 јули), почнувајќи...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност