Кремљ Немаме точни информации за судбината на Багдади

Кремљ: Немаме точни информации за судбината на Багдади

+Инфо | пред 9 месеци

Кремљ нема точни информации дали лидерот на Исламска држава (ИД), Абу Бакр ал Багдади е убиен или не, изјави денеска портпаролот Дмитриј Песков. Тој додаде дека за тоа има противречни информации, кои во...

Кремљ Немаме точни информации за судбината на Багдади

Кремљ: Немаме точни информации за судбината на Багдади

Идивиди | пред 9 месеци

Москва, 17 јули 2017 (МИА) - Кремљ нема точни информации дали лидерот на Исламска држава (ИД), Абу Бакр ал Багдади е убиен или не, изјави денеска портпаролот Дмитриј Песков. Тој додаде дека за тоа има...

Кремљ Немаме точни информации за судбината на Багдади

Кремљ: Немаме точни информации за судбината на Багдади

Денешен | пред 9 месеци

Кремљ нема точни информации дали лидерот на Исламска држава (ИД), Абу Бакр ал Багдади е убиен или не, изјави денеска портпаролот Дмитриј Песков. Тој додаде дека за тоа има противречни информации, кои во...

Кремљ Немаме точни информации за судбината на Багдади

Кремљ: Немаме точни информации за судбината на Багдади

ТВ Нова | пред 9 месеци

Кремљ нема точни информации дали лидерот на Исламска држава (ИД), Абу Бакр ал Багдади е убиен или не, изјави денеска портпаролот Дмитриј Песков. Тој додаде дека за тоа има противречни информации, кои во...

Курдската тајна служба Водачот на ИД Абу Бакр ал Багдади 99 отсто е жив

Курдската тајна служба: Водачот на ИД Абу Бакр ал-Багдади 99 отсто е жив

Локално | пред 9 месеци

Лахур Талабани, директорот на Анијари, една од двете курдски тајни служби во Ирак, изјави за Ројтерс дека 99 отсто е сигурен дека водачот на Исламска држава Абу Бакр ал-Багдади е жив и е лоциран јужно...

Кремљ Немаме точни информации за судбината на Багдади

Кремљ: Немаме точни информации за судбината на Багдади

Сител | пред 9 месеци

Кремљ нема точни информации дали лидерот на Исламска држава (ИД), Абу Бакр ал Багдади е убиен или не, изјави денеска портпаролот Дмитриј Песков. Тој додаде дека за тоа има противречни информации, кои во...

Џез поп рок вечери во Ресен

Џез поп рок вечери во Ресен

Алфа | пред 9 месеци

На градскиот плоштад во Ресен од утре до 21 јули љубителите на џез, поп и рок музиката ќе имаат можност да проследат настапи на четири различни бендови и изведувачи. Директорот на службата за разузнавање...

Талабани Речиси сум сигурен дека лидерот на ИД е жив

Талабани: Речиси сум сигурен дека лидерот на ИД е жив

A1on | пред 9 месеци

Директорот на службата за разузнавање и борба против тероризмот на Ирачки Курдистан, Лахур Талибани изјави денеска дека е „!99 проценти сигурен“ оти лидерот на екстремистичката група Исламска држава, Абу...

Талабани Ал Багдади е жив и се наоѓа во Рака Сирија

Талабани: Ал Багдади е жив и се наоѓа во Рака, Сирија

Алфа | пред 9 месеци

Директорот на службата за разузнавање и борба против тероризмот на Ирачки Курдистан, Лахур Талибани изјави денеска дека е „!99 проценти сигурен“ оти лидерот на екстремистичката група Исламска држава, Абу...

Талабани Речиси сум сигурен дека лидерот на ИД е жив

Талабани: Речиси сум сигурен дека лидерот на ИД е жив

Денешен | пред 9 месеци

Директорот на службата за разузнавање и борба против тероризмот на Ирачки Курдистан, Лахур Талибани изјави денеска дека е „!99 проценти сигурен“ оти лидерот на екстремистичката група Исламска држава, Абу...

Песков Немаме точни информации за судбината на Багдади

Песков: Немаме точни информации за судбината на Багдади

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Кремљ нема точни информации дали лидерот на Исламска држава (ИД), Абу Бакр ал Багдади е убиен или не, изјави денеска портпаролот Дмитриј Песков. Тој додаде дека за тоа има противречни информации, кои во...

Талабани е сигурен дека Абу Бакр ал Багдади е жив

Талабани е сигурен дека Абу Бакр ал Багдади е жив

+Инфо | пред 9 месеци

Директорот на службата за разузнавање и борба против тероризмот на Ирачки Курдистан, Лахур Талибани изјави денеска дека е „!99 проценти сигурен“ оти лидерот на екстремистичката група Исламска држава, Абу...

Талабани Речиси сум сигурен дека лидерот на ИД е жив

Талабани: Речиси сум сигурен дека лидерот на ИД е жив

ТВ Нова | пред 9 месеци

Директорот на службата за разузнавање и борба против тероризмот на Ирачки Курдистан, Лахур Талибани изјави денеска дека е „!99 проценти сигурен“ оти лидерот на екстремистичката група Исламска држава, Абу...

Курдски службеник го шокираше светот Лидерот на ИСИС е жив

Курдски службеник го шокираше светот: Лидерот на ИСИС е жив

Вечер | пред 9 месеци

По шпекулациите дека лидерот на ИСИС, Абу Бакр Ал Багадади, е убиен, еден високо позициониран курдски службеник задолжен за борба против тероризмот, изјавил денес дека е речиси 100 проценти сигурен дека...

Халифатот и исламизмот ќе преживеат

Халифатот и исламизмот ќе преживеат

Локално | пред 9 месеци

Како ќе се одразат  територијалните загуби на Исламска држава (ИД) врз пејзажот на трансационалниот сунитски џихадизам? Многумина веруваат дека тоа би можело да доведе до радикална трансформација: Можеби...

Талабани Речиси сум сигурен дека лидерот на ИД е жив

Талабани: Речиси сум сигурен дека лидерот на ИД е жив

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Директорот на службата за разузнавање и борба против тероризмот на Ирачки Курдистан, Лахур Талибани изјави денеска дека е „99 проценти сигурен“ оти лидерот на екстремистичката група Исламска држава, Абу...

Ирачки разузнавачки агент тврди дека Ал Багдади е жив

Ирачки разузнавачки агент тврди дека Ал Багдади е жив

Макфакс | пред 9 месеци

Шефот на разузнавачката служба на Министерството за внатрешни работи на Ирак, Абу Али ал-Басри, изјави дека лидерот на терористичката организација ДАЕШ, Абу Бакр ал-Багдади, е сеуште жив. Руското Министерство...

Ирачки разузнавачки агент тврди дека Ал Багдади е жив

Ирачки разузнавачки агент тврди дека Ал Багдади е жив

Sky | пред 9 месеци

Шефот на разузнавачката служба на Министерството за внатрешни работи на Ирак, Абу Али ал-Басри, изјави дека лидерот на терористичката организација ДАЕШ, Абу Бакр ал-Багдади, е сеуште жив. Руското Министерство...

Ирачкото разузнавање ги демантира информациите за смртта на ал-Багдади

Нетпрес | пред 9 месеци

Водачот на ултрадикалната сунитска групација Исламска држава, познат под псевдонимот Абу Бакр ал-Багдади, е жив и се крие во Сирија, изјави директорот на службата за разузнавање на противтерористички операции...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност