Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

A1on | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија Јово Вангеловски денеска имаше средба со групата експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од Рајнхард Прибе. Како што соопшти...

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Локално | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија Јово Вангеловски денеска имаше средба со групата експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од Рајнхард Прибе. Како што соопшти...

Вангеловски на средба со експертската група на Прибе  Реформи за независно и непристрасно судство

Вангеловски на средба со експертската група на Прибе: Реформи за независно и непристрасно судство

Фокус | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија Јово Вангеловски денеска имаше средба со групата експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од Рајнхард Прибе. Како што соопшти...

Вангеловски на средба со експерти за владеење на правото предводени од Прибе

Вангеловски на средба со експерти за владеење на правото предводени од Прибе

Макфакс | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, оствари средба со групата на високи експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од Рајнхард Прибе. Од Врховниот суд соопштија дека...

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

ТВ Нова | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија Јово Вангеловски денеска имаше средба со групата експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од Рајнхард Прибе. Како што соопшти...

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Сител | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија Јово Вангеловски денеска имаше средба со групата експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од Рајнхард Прибе. Како што соопшти...

Јово Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Јово Вангеловски се сретна со експертската група на Прибе

Вечер | пред 9 месеци

Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија Јово Вангеловски денеска имаше средба со групата експерти за системски прашања за владеење на правото предводена од Рајнхард Прибе. Како што соопшти...

Полјаците протестираат против реформите во правосудството

Полјаците протестираат против реформите во правосудството

24 вести | пред 9 месеци

Илјадници жители на Полска излегоа на протести пред парламентот во Варшава за да го спречат најавеното усвојување на законот за Врховниот суд, а според кој овој состав на судот ќе биде распуштен, а новите...

Протести во Полска за независно судство

Протести во Полска за независно судство

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Илјадници полјаци демонстрираа во протестот „Ова не крај, да го запреме државниот удар“ пред парламентот во Варшава. До ова доаѓа пред најавеното усвојување на законот за Врховниот суд во текот на оваа...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност