Жена погодена од заталкан куршум

Жена погодена од заталкан куршум

+Инфо | пред 9 месеци

Во Клиничкиот центар во Тетово вчера  било примено повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум во десното рамо. Полицијата соопшти дека П.З. (60) од тетовското село Сараќино  додека работела во...

Тетовка повредена од заталкан куршум

Тетовка повредена од заталкан куршум

Канал 5 | пред 9 месеци

Како што инфомира МВР, вчера околу 16:00 часот додека П.З. (60) работела во дворот на Т.И. (50) во село Сараќино, заедно со неговата мајка, во еден момент почувствувала болка во десното рамо, без претходно...

Тетовка повредена од заталкан куршум

Тетовка повредена од заталкан куршум

ТВ Нова | пред 9 месеци

Шеесетгодишна жителка на тетовското село Сараќино вчера околу 16:00 часот е погодена од заталкан куршум, по што е пренесена во Клинички Центар-Тетово со прострелна рана во десно рамо. Како што инфомира...

Тетовка повредена од заталкан куршум

Тетовка повредена од заталкан куршум

Курир | пред 9 месеци

Како што инфомира МВР, вчера околу 16:00 часот додека П.З. (60) работела во дворот на Т.И. (50) во село Сараќино, заедно со неговата мајка, во еден момент почувствувала болка во десното рамо, без претходно...

Тетовка повредена од заталкан куршум

Тетовка повредена од заталкан куршум

Пулс 24 | пред 9 месеци

Шеесетгодишна жителка на тетовското село Сараќино вчера околу 16:00 часот е погодена од заталкан куршум, по што е пренесена во Клинички Центар-Тетово со прострелна рана во десно рамо. Како што инфомира...

Жена од село Сараќино погодена од залутан куршум додека работела во дворот

Жена од село Сараќино погодена од залутан куршум додека работела во дворот

A1on | пред 9 месеци

Вчера во Клиничкиот центар во Тетово било примено повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум во десното рамо. Околу 16 часот во дворот на на куќа во село Сараќино, П.З. (60) додека работела во...

Заскитан куршум повреди 50 годишна жена

Заскитан куршум повреди 50-годишна жена

МКД | пред 9 месеци

Заскитан куршум вчера повредил жена на возраст од педесет години. Куршумот завршил во десното рамо на Т.И. од село Сараќино, тетовско Околку 18 часот од Клинички Центар-Тетово било пријавено дека е донесено ...

Македонка настрада од заталкан куршум

Македонка настрада од заталкан куршум

Прес 24 | пред 9 месеци

На 15.07.2017 година околу 18,00 часот од Клинички Центар-Тетово било пријавено дека е донесено  повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум од  огнено оружје во десно рамо. Имено, околу 16,00...

Заталкан куршум завршил во тетовчанка

Заталкан куршум завршил во тетовчанка

Прес 24 | пред 9 месеци

На 15.07.2017 година околу 18,00 часот од Клинички Центар-Тетово било пријавено дека е донесено  повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум од  огнено оружје во десно рамо. Имено, околу 16,00...

Тетовчанка погодена од заскитан куршум

Тетовчанка погодена од заскитан куршум

MK News | пред 9 месеци

Вчера околу 18,00 часот од Клинички Центар- Тетово било пријавено дека е донесено повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум од огнено оружје во десно рамо. Имено, околу 16,00 часот во дворот...

60 годишна жена повредена од заскитан куршум

60-годишна жена повредена од заскитан куршум

Кумановски муабети | пред 9 месеци

Вчера околу 18,00 часот од Клинички Центар-Тетово било пријавено дека е донесено  повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум од  огнено оружје во десно рамо, информираат од Министерството за...

Тетовка повредена од заталкан куршум

Тетовка повредена од заталкан куршум

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Шеесетгодишна жителка на тетовското село Сараќино вчера околу 16:00 часот е погодена од заталкан куршум, по што е пренесена во Клинички Центар-Тетово со прострелна рана во десно рамо. Како што инфомира...

ДОЈДЕ  ЖИВОТОТ  КУРШУМИ И ПУКАЊЕ НА СИТЕ СТРАНИ  Жена од село Сараќино погодена од залутан куршум додека работела во дворот

ДОЈДЕ ЖИВОТОТ, КУРШУМИ И ПУКАЊЕ НА СИТЕ СТРАНИ: Жена од село Сараќино погодена од залутан куршум додека работела во дворот

Infomax | пред 9 месеци

Вчера во Клиничкиот центар во Тетово било примено повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум во десното рамо. Околу 16 часот во дворот на на куќа во село Сараќино, П.З. (60) додека работела во...

Почувствувала болка додека работела на нива   Тетовчанка погодена од заскитан куршум

Почувствувала болка додека работела на нива - Тетовчанка погодена од заскитан куршум

Сител | пред 9 месеци

Вчера околу 18,00 часот од Клинички Центар- Тетово било пријавено дека е донесено повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум од огнено оружје во десно рамо. Имено, околу 16,00 часот во дворот...

ИСТРЕЛИ ВО ТЕТОВО   Застрелана е

ИСТРЕЛИ ВО ТЕТОВО - Застрелана е ...

Sky | пред 9 месеци

На 15.07.2017 година околу 18,00 часот од Клинички Центар-Тетово било пријавено дека е донесено повредено лице со прострелна рана од заталкан куршум од огнено оружје во десно рамо. Имено, околу 16,00 часот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност