Големо зголемување на даноците во Грција

Нетпрес | пред 9 месеци

„Шок и ужас за даночници обврзници во Грција, бидејќи налозите што ги дибија за плаќање сега се двојно повисоки од минатата година“, пишува весникот „Катимерини“. Весникот подвлекува дека ова се должи...

Грците во шок  Двојно им ги зголемија даноците   За  приход од 66 000 евра треба да платат данок од 20 000

Грците во шок: Двојно им ги зголемија даноците – За -приход од 66.000 евра треба да платат данок од 20.000

MK News | пред 9 месеци

„Шок и ужас за даночници обврзници во Грција, бидејќи налозите што ги дибија за плаќање сега се двојно повисоки од минатата година“, пишува весникот „Катимерини“. Весникот подвлекува дека ова се должи...

ГРЦИТЕ РЕВОЛТИРАНИ  За годишен приход од 66 000 евра треба да платат данок од 20 000

ГРЦИТЕ РЕВОЛТИРАНИ: За годишен приход од 66.000 евра треба да платат данок од 20.000

Телеграф | пред 9 месеци

Шок и ужас за даночници обврзници во Грција, бидејќи налозите што ги дибија за плаќање сега се двојно повисоки од минатата година“, пишува весникот„Катимерини“. Весникот подвлекува дека ова се должи на...

Шокантно зголемување на даноците за илјадници Грци

Шокантно зголемување на даноците за илјадници Грци

A1on | пред 9 месеци

„Шок и ужас за даночници обврзници во Грција, бидејќи налозите што ги дибија за плаќање сега се двојно повисоки од минатата година“, пишува весникот „Катимерини“. Весникот подвлекува дека ова се должи...

Шокантно зголемување на даноците за илјадници Грци

Шокантно зголемување на даноците за илјадници Грци

Алсат-М | пред 9 месеци

„Шок и ужас за даночници обврзници во Грција, бидејќи налозите што ги дибија за плаќање сега се двојно повисоки од минатата година“, пишува весникот „Катимерини“. Весникот подвлекува дека ова се должи...

Шокантно зголемување на даноците за илјадници Грци

Шокантно зголемување на даноците за илјадници Грци

ТВ Нова | пред 9 месеци

„Шок и ужас за даночници обврзници во Грција, бидејќи налозите што ги дибија за плаќање сега се двојно повисоки од минатата година“, пишува весникот „Катимерини“. Весникот подвлекува дека ова се должи...

Шокантно зголемување на даноците за илјадници Грци

Шокантно зголемување на даноците за илјадници Грци

Телма | пред 9 месеци

„Шок и ужас за даночници обврзници во Грција, бидејќи налозите што ги дибија за плаќање сега се двојно повисоки од минатата година“, пишува весникот „Катимерини“. Весникот подвлекува дека ова се должи...

Шокантно зголемување на даноците за илјадници Грци

Шокантно зголемување на даноците за илјадници Грци

+Инфо | пред 9 месеци

„Шок и ужас за даночници обврзници во Грција, бидејќи налозите што ги дибија за плаќање сега се двојно повисоки од минатата година“, пишува весникот „Катимерини“. Весникот подвлекува дека ова се должи...

Шокантно зголемување на даноците за илјадници Грци

Шокантно зголемување на даноците за илјадници Грци

Локално | пред 9 месеци

„Шок и ужас за даночници обврзници во Грција, бидејќи налозите што ги дибија за плаќање сега се двојно повисоки од минатата година“, пишува весникот „Катимерини“. Весникот подвлекува дека ова се должи...

Шокантно зголемување на даноците за илјадници Грци

Шокантно зголемување на даноците за илјадници Грци

Идивиди | пред 9 месеци

Атина, 17 јули 2017 (МИА) - „Шок и ужас за даночници обврзници во Грција, бидејќи налозите што ги дибија за плаќање сега се двојно повисоки од минатата година“, пишува весникот „Катимерини“. Весникот подвлекува...

Грците во шок  Двојно им ги зголемија даноците

Грците во шок: Двојно им ги зголемија даноците

Вечер | пред 9 месеци

„Шок и ужас за даночници обврзници во Грција, бидејќи налозите што ги дибија за плаќање сега се двојно повисоки од минатата година", пишува весникот „Катимерини". Весникот подвлекува дека ова се должи...

Грците во шокирани од новите даноци  Треба да платат двојно повеќе од лани

Грците во шокирани од новите даноци: Треба да платат двојно повеќе од лани

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

„Шок и ужас за даночници обврзници во Грција, бидејќи налозите што ги дибија за плаќање сега се двојно повисоки од минатата година“, пишува весникот „Катимерини“. Весникот подвлекува дека ова се должи...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност