Младите фудбалери нема да играат на квалификацискиот дуел со Шпанија

Младите фудбалери нема да играат на квалификацискиот дуел со Шпанија

Курир | пред 11 месеци

Во договор на двајцата селектори, Игор Ангеловски и Благоја Милевски, младинците ќе добијат поштеда на 11. јуни, а веќе следниот ден ќе патуваат за Полска на ЕП за играчи до 21 година. На 12. Јуни тие...

Селадес го објави списокот за Полска

Селадес го објави списокот за Полска

Алфа | пред 11 месеци

Селекторот на репрезентација на Шпанија до 21 година, Алберт Селадес го објави списокот на фудбалери кои настапат на ЕП во Полска. На списокот се наоѓа дефанзивецот на Арсенал, Ектор Белерин, Денис Суарез...

Моќен тим на Шпанија У 21 ќе ѝ се спротивстави на Македонија

Моќен тим на Шпанија У 21 ќе ѝ се спротивстави на Македонија

Макфакс | пред 11 месеци

Селекторот на младата репрезентација на Шпанија, Алберт Селадес, го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство во Полска. Шпанија во Б групата, покрај Португалија и Србија, ќе...

 Црвената фурија до 21 година со моќен тим ќе и се спротивстави на Македонија

„Црвената фурија“ до 21 година со моќен тим ќе и се спротивстави на Македонија

Денар | пред 11 месеци

Селекторот на младата репрезентација на Шпанија, Алберт Селадес, го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство во Полска. Шпанија во Б групата, покрај Португалија и Србија, ќе...

Шпанците со пеколен тим на ЕП во Полска Деулофеу Асенсио Белерин Суарез

Шпанците со пеколен тим на ЕП во Полска: Деулофеу, Асенсио, Белерин, Суарез…

Дерби | пред 11 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година направи историски успех со пласманот на Европското првенство во Полска во кое во групната фаза ќе се сретнеме со Шпанија, Португалија и Србија. Токму...

Шпанија со брутален тим патува на ЕП во Полска Македонските фудбалски херои ќе имаат пеколна задача

Шпанија со брутален тим патува на ЕП во Полска: Македонските фудбалски херои ќе имаат пеколна задача

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација до 21 година го објави списокот на имиња кои ќе настапат на престојното Европско првенство во Полска каде во групната фаза ќе се соочи против Македонија...

У21 Шпанија на ЕУРО против Македонија со Белерин Асенсио Суарез

У21: Шпанија на ЕУРО против Македонија со Белерин, Асенсио, Суарез…!

Спорт365 | пред 11 месеци

Како што и се најавуваше селекторот Алберт Селадес го објави списокот од 23 фудбалери на кои ќе смета наредниот месец на Европското првенство во Полска за играчи до 21. година. Да потсетиме, прв противник...

Брутално моќни Шпанија со ОВОЈ тим ќе игра против нас во Полска

Брутално моќни: Шпанија со ОВОЈ тим ќе игра против нас во Полска!

Спортски | пред 11 месеци

Loading... Веќе е познат првиот список кога се противниците на Македонија во прашање за Европското првенство во Полска. „Црвената фурија“ го соопшти списокот и ја покажа својата брутална моќ. Покрај Шпанија...

Брутално моќни Шпанија со ОВОЈ тим ќе игра против нас во Полска

Брутално моќни: Шпанија со ОВОЈ тим ќе игра против нас во Полска!

Таратур | пред 11 месеци

Веќе е познат првиот список кога се противниците на Македонија во прашање за Европското првенство во Полска. „Црвената фурија“ го соопшти списокот и ја покажа својата брутална моќ. Покрај Шпанија противници...

Младите Шпанци со супер тим на ЕП во Полска Асенсио Саул Белерин Делофеу Суарез

Младите Шпанци со супер-тим на ЕП во Полска: Асенсио, Саул, Белерин, Делофеу, Суарез…

Екипа | пред 11 месеци

Младата фудбалска репрезентација на Шпанија до 21 година, во суперсилен состав ќе настапи на претстојното Европско првенство во Полска, каде ќе игра во група заедно со Македонија. Ривали во групната фаза...

Шпанија со вселенски состав на Европското првенство во Полска

Шпанија со вселенски состав на Европското првенство во Полска

Република | пред 11 месеци

Младинската репрезентација на Македонија до 21 година ќе има тешка задача на своето прво историско учество на еден голем собир. На ЕП во Полска нашите репрезентативци во групата ќе играат против Шпанија,...

У 21 Саул Нигез ја предводи Шпанија на ЕП во Полска

У-21: Саул Нигез ја предводи Шпанија на ЕП во Полска

Сител | пред 11 месеци

Селекторот на младата репрезентација на Шпанија, Алберт Селадес, го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство во Полска. Шпанија во Б групата, покрај Португалија и Србија, ќе...

Македонија ќе има тешка задача Белерин Нигез Асенсио и Делофеу ќе ги предводат Шпанците на ЕУРО У21

Македонија ќе има тешка задача: Белерин, Нигез, Асенсио и Делофеу ќе ги предводат Шпанците на ЕУРО У21

Гол | пред 11 месеци

Младинската репрезентација на Македонија до 21 година ќе има тешка задача на своето прво историско учество на еден голем собир. На ЕП во Полска нашите репрезентативци во групата ќе играат против Шпанија,...

Младите фудбалери нема да играат на квалификацискиот дуел со Шпанија

Младите фудбалери нема да играат на квалификацискиот дуел со Шпанија

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Младите фудбалски репрезентативци на Македонија нема да играат за нашата сениорска репрезентација против Шпанија на 11. јуни, во квалификацискиот меч за настап на СП во Русија 2018 година. Во договор...

Младите Шпанци со дрим тим на ЕП во Полска

Младите Шпанци со дрим-тим на ЕП во Полска

Sportmedia | пред 11 месеци

И селекторот на младата репрезентација на Шпанија, Алберт Селадес, по стапките на поискусниот колега од А селекцијата, Хулен Лопетеги, го објави списокот за настап на ЕП во Полска. Главните фудбалски ѕвезди...

Против Шпанија без јунаците ќе се штедат силите за ЕП во Полска

Против Шпанија без јунаците, ќе се штедат силите за ЕП во Полска

Sportmedia | пред 11 месеци

Младите фудбалски херои на Македонија нема да играат за нашата сениорска репрезентација против Шпанија на 11. јуни, во квалификацискиот меч за настап на СП во Русија 2018 година. Во договор на двајцата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност