Драмата во Истанбул за Олимпијакос   Евролигата ќе добие нов шампион

Драмата во Истанбул за Олимпијакос – Евролигата ќе добие нов шампион

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Олимпијакос успеа во драматичен натпревар одигран во Истанбул, да ја победи ЦСКА Москва, која е актуелен шампион во Евролигата и со 78:72, да си обезбеди финале сезонава. Неверојатен натпревар полн со...

Европа ќе има нов шампион  Олимпијакос најде решение за фаворизираната ЦСКА

Европа ќе има нов шампион: Олимпијакос најде решение за фаворизираната ЦСКА

Дерби | пред 11 месеци

EPA/SEDAT SUNA Грчки Олимпијакос е првиот финалист на фанјл-фор турнирот на кошаркарската Евролига кој денеска започна во Истанбул, Турција. Василис Спанулис и неговите соиграчи го изненадија фаворизираниот...

Европа ќе добие нов шампион  Олимпијакос ја елиминираше ЦСКА Москва во полуфиналето на фајналфорот

Европа ќе добие нов шампион, Олимпијакос ја елиминираше ЦСКА Москва во полуфиналето на фајналфорот

Република | пред 11 месеци

Олимпијакос е првиот финалист на завршниот турнир на Евролигата во кошарка, откако во драматично полуфинале во „Синан Ердем Дом“ во Истанбул ја победи ЦСКА Москва со 78-82, во меч со уште еден пресврт...

Спанулис ја активираше  а Грин ја фрли  бомбата  кон  армејците

Спанулис ја активираше, а Грин ја фрли „бомбата" кон „армејците"

Sportmedia | пред 11 месеци

Евролигата ќе има нов шампион. Најмногу поради тоа што оној стариот, ЦСКА, се сопна уште на стартот од финалниот турнир во Истанбул. Ги изненади Олимпијакос, победи со (82:78), доволно за место во големото...

ЛЕГЕНДАТА СПАНУЛИС ја симна круната на ЦСКА   Олимпијакос е првиот финалист

ЛЕГЕНДАТА СПАНУЛИС ја симна круната на ЦСКА - Олимпијакос е првиот финалист

Гол | пред 11 месеци

Олимпијакос е првиот финалист на завршниот турнир на Евролигата во кошарка, откако во драматично полуфинале во „Синан Ердем Дом“ во Истанбул ја победи ЦСКА Москва со 78-82, во меч со уште еден пресврт...

Веќе видено   еве како Спанулис по третпат по пет години ја сруши ЦСКА

Веќе видено - еве како Спанулис по третпат по пет години ја сруши ЦСКА

Гол | пред 11 месеци

Василис Спанулис ја продлабочи својата легенда и со уште еден епски пресврт му донесе на својот Олимпијакос голема Ф4 победа. По третпат жртва на грчкиот феномен беше неговиот најчест пациент ЦСКА Москва....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност