ОЧЕКУВАНИ КУП ФИНАЛИСТКИ Металург ќе го напаѓа трофејот на вардарки

ОЧЕКУВАНИ КУП ФИНАЛИСТКИ: Металург ќе го напаѓа трофејот на вардарки

Телеграф | пред 11 месеци

Вардар и Металург утре од 12:30 часот ќе играат во финалето на женскиот Куп на Македонија во ракомет. Тие денеска во полуфиналните дуели беа сигурни против Гевгелија односно Прилеп така што немаше никакви...

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

Курир | пред 11 месеци

Металург ја совлада екипата на Прилеп со 43:15, а најефикасна беше Пена Граматова (Металург) со 8 голови. Во второто полуфинале Вардар со 40 разлика ја совлада екипата на Гевгелија со 56.16, а најефикасни...

Вардар рекордно за пласман во финалето на Купот

Вардар рекордно за пласман во финалето на Купот

ЖРК Вардар | пред 11 месеци

Ракометарките на Вардар иако настапија со 11 ракометарки не само што немаа проблеми во полуфиналето на Купот против Гевгелија, туку постигнаа и рекордна победа, 56-16 највисока во клупската историја. Последниве...

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

+Инфо | пред 11 месеци

Женските ракометни екипи на Вардар и на Металург ќе играат во утрешното финале од Купот на Македонија откако денеска остварија убедливи победи во полуфиналните натпревари. Металург ја совлада екипата на...

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

A1on | пред 11 месеци

Женските ракометни екипи на Вардар и на Металург ќе играат во утрешното финале од Купот на Македонија откако денеска остварија убедливи победи во полуфиналните натпревари. Металург ја совлада екипата на...

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

ТВ Нова | пред 11 месеци

Женските ракометни екипи на Вардар и на Металург ќе играат во утрешното финале од Купот на Македонија откако денеска остварија убедливи победи во полуфиналните натпревари. Металург ја совлада екипата на...

Ристовска и Херем броеја до 17 Вардар ја растури Гевгелија

Ристовска и Херем броеја до 17, Вардар ја растури Гевгелија

Спорт365 | пред 11 месеци

Ракометарките на Вардар славеа убедливо над составот на Гевгелија со 16:56 и ќе играат во финалето на Купот на Македонија, кој на програмата е утре (сабота) со почеток од 12:30. Избраничките на Ирина Дибирова...

ЖРК Вардар и Металург во финалето од македонскиот куп

ЖРК Вардар и Металург во финалето од македонскиот куп

Македонски Спорт | пред 11 месеци

Двата големи скопски ривали имаа лесна полуфинална задача и се пласираа на завршниот меч од купот во Македонија, каде што секако фаворитската улога му припаѓа на ЖРК Вардар Женските екипи на Вардар и Металург...

Металург преку Прилеп до финалето на Купот

Металург преку Прилеп до финалето на Купот

Спорт365 | пред 11 месеци

Ракометарките на Металург славеа над Прилеп со убедливи 43:15 во првиот полуфинален натпревар од завршниот турнир во Купот на Македонија и се пласираа во финалето, каде извесно ќе го чекаат Вардар. И пред...

Полуфинале во женскиот ракометен Куп

Полуфинале во женскиот ракометен Куп

Алфа | пред 11 месеци

Денеска во салата во Автокоманда се играат полуфиналните натпревари во женскиот ракометен Куп на Македонија. Од 13 часот и 30 минути се среќаваат Металург и Прилеп додека за 16:30 е закажан почетокот на...

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Женските ракометни екипи на Вардар и на Металург ќе играат во утрешното финале од Купот на Македонија откако денеска остварија убедливи победи во полуфиналните натпревари. Металург ја совлада екипата на...

ЖРК Вардар со 40 ја декласира Гевгелија и закажа финале против ЖРК Металург во македонскиот Куп

ЖРК Вардар со +40 ја декласира Гевгелија и закажа финале против ЖРК Металург во македонскиот Куп

Гол | пред 11 месеци

ЖРК Вардар е вториот финалист на македонскиот Куп, откако славеше во полуфиналето против Гевгелија со 16-56 (9-25). Актуелниот македонскаи шампион немаше проблеми во дуелот со гевегелиската екипа и рутински си ја заврши работата.

ЛЕСНО ДО ФИНАЛЕТО Вардарки броеја до 56 против Гевгелија

ЛЕСНО ДО ФИНАЛЕТО: Вардарки броеја до 56 против Гевгелија

Sportmedia | пред 11 месеци

„Црвено-црните" имаа полесен тренинг во полуфиналето бидејќи Гевгелија не е тим кој може да им парира. Победа од 56:16 и закажано финале против ЖРК Металург утре напладне Екипите на ЖРК Вардар и ЖРК Металург...

Вардарки со 40 до финале во Купот на Македонија

Вардарки со +40 до финале во Купот на Македонија

24 Ракомет | пред 11 месеци

Ракометарките на Вардар славеа убедливо над составот на Гевгелија со 16:56 и ќе играат во финалето на Купот на Македонија, кој на програмата е утре (сабота) со почеток од 12:30. Избраничките на Ирина Дибирова...

ЗАВРШНИЦА ВО ЖЕНСКИОТ КУП Вардарки се без конкуренција

ЗАВРШНИЦА ВО ЖЕНСКИОТ КУП: Вардарки се без конкуренција

Телеграф | пред 11 месеци

Екипата на Вардар денеска ќе игра против Гевгелија во второто полуфинале од Купот на Македонија во ракомет во женска конкуренција. Нема дилема дека вардарки се фаворити за триумф така што на овој меч сите...

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

ТВ Нова | пред 11 месеци

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија. Завршниот турнир во ова натпреварување...

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

Локално | пред 11 месеци

– Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија. Завршниот турнир во ова...

ЖРК Металург чека на Вардар во финалето на Купот

ЖРК Металург чека на Вардар во финалето на Купот

Гол | пред 11 месеци

Екипата на Металург е првиот патник во финалето на женскиот ракометен Куп на Македонија. Во првото полуфинале тимот од Автокоманда со 43-15 славеше над Прилеп. Очекувано, Металург извојува убедлив триумф...

Металург го декласира Прилеп ќе игра во финалето на Купот

Металург го декласира Прилеп, ќе игра во финалето на Купот

24 Ракомет | пред 11 месеци

Ракометарките на Металург славеа над Прилеп со убедливи 43:15 во првиот полуфинален натпревар од завршниот турнир во Купот на Македонија и се пласираа во финалето, каде извесно ќе го чекаат Вардар. И пред...

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

+Инфо | пред 11 месеци

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија. Завршниот турнир во ова натпреварување...

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

A1on | пред 11 месеци

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија. Завршниот турнир во ова натпреварување...

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

Канал 5 | пред 11 месеци

Завршниот турнир во ова натпреварување ќе се одигра денеска и утре во салата „Автокоманда“ во Скопје. ЖРК Вардар е победник на Купот на Македонија последните три сезони, а има вкупно четири пехари во ова...

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

Курир | пред 11 месеци

Завршниот турнир во ова натпреварување ќе се одигра денеска и утре во салата „Автокоманда“ во Скопје. ЖРК Вардар е победник на Купот на Македонија последните три сезони, а има вкупно четири пехари во ова...

ЖРК Металург прв слета во куп финалето

ЖРК Металург прв „слета“ во куп финалето

Sportmedia | пред 11 месеци

Металург лесно го совлада прилеп и во финалето ќе се соочи со ЖРК Вардар, кој подоцна најпрвин ќе треба да ја одработи задачата против Гевгелија ЖРК Металург е првиот финалист во купот на Македонија. Тимот...

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

Вистина | пред 11 месеци

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија. Завршниот турнир во ова натпреварување...

Вардарки очекуваат двојна круна во четири денови

Вардарки очекуваат двојна круна во четири денови

ЖРК Вардар | пред 11 месеци

Почнувајќи од денеска па до понеделник Вардар ќе ги одигра и последните натпревари во домашното првенство, разигрувајќи за двојната круна каде е најголем фаворит. Во игра за титулата останува и Вардар...

Вардарки пред двојна круна Титулата во Женската Лига ќе се додели в понеделник

Вардарки пред двојна круна: Титулата во Женската Лига ќе се додели в понеделник

Спорт365 | пред 11 месеци

На барање на Куманово, а во согласност со РФМ и другите екипи учеснички на Ф4 турнирот за титулата, направени се промени во термините за полуфиналните и финалните натпревари. Наместо понеделеник, полуфиналните...

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија. Завршниот турнир во ова натпреварување...

Штербик Треба да ги најдеме слабостите на Барса ако ги има

Штербик: Треба да ги најдеме слабостите на Барса ако ги има

Дневник | пред 11 месеци

Има малку повеќе од две недели до полуфиналниот меч од Лигата на шампионите во ракомет Вардар - Барселона закажан за 3 јуни на завршниот турнир во Kелн. Медиумите во Шпанија се заинтересирани за овој дуел,...

Пионерките викендов на Ф4 турнирот

Пионерките викендов на Ф4 турнирот

ЖРК Вардар | пред 11 месеци

Пионерската екипа на Вардар во сабота ќе игра на Ф4 турнирот и ќе се бори за титулата во домашното првенство. Натпреварите се играат во салата во Автокоманда. Во полуфиналето Вардар ќе игра со Куманото,...

Вардар СЦЈС трет пат по ред постигнува 40 голови

Вардар СЦЈС трет пат по ред постигнува 40 голови

24 Ракомет | пред 11 месеци

Ракометарките на Вардар СЦЈС го одиграа последниот меч во регуларниот дел од сезоната во Женската лига и забележаа победа со 21:40 (11:22) на гостувањето кај Гевгелија. Сега остануваат настапите на Ф4...

Штербик Треба да ги најдеме слабостите на Барса ако ги има

Штербик: Треба да ги најдеме слабостите на Барса ако ги има

Дневник | пред 11 месеци

Има малку повеќе од две недели до полуфиналниот меч од Лигата на шампионите во ракомет Вардар - Барселона закажан за 3 јуни на завршниот турнир во Kелн. Медиумите во Шпанија се заинтересирани за овој дуел,...

Вардар СЦЈС како лидери го завршија регуларниот дел

Вардар СЦЈС како лидери го завршија регуларниот дел

ЖРК Вардар | пред 11 месеци

Нашата втора сениорска екипа Вардар СЦЈС го заврши натпреварувањето во регуларниот дел од сезоната во женската лига со триумф, 40-21 (22-11) на гостувањето во Гевгелија. Сега остануваат настапите на Ф4...

Променети термините за Ф4 за домашната титула

Променети термините за Ф4 за домашната титула

ЖРК Вардар | пред 11 месеци

На барање на Куманово, а во согласност со РФМ и другите екипи учеснички на Ф4 турнирот за титулата, направени се промени во термините за полуфиналните и финалните натпревари. Наместо понеделеник, полуфиналните...

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

Канал 5 | пред 11 месеци

Мажите во сабота на 20 мај ги играат полуфиналните дуели. Во Битола во првото полуфинале од 17:30 часот играат Еурофарм Работник – Охрид, а во второто полуфинале е дуелот меѓу бранителот на трофејот Вардар...

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

A1on | пред 11 месеци

Ракометната федерација на Македонија ги објави термините за одигрувањето на натпреварите од завршницата на Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција. Мажите во сабота на 20 мај ги играат полуфиналните...

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

Курир | пред 11 месеци

Мажите во сабота на 20 мај ги играат полуфиналните дуели. Во Битола во првото полуфинале од 17:30 часот играат Еурофарм Работник – Охрид, а во второто полуфинале е дуелот меѓу бранителот на трофејот Вардар...

Ова се термините за Македонскиот Куп во ракомет

Ова се термините за Македонскиот Куп во ракомет

Се за спорт | пред 11 месеци

Ракометната федерација на Македонија ги објави термините за одигрувањето на натпреварите од завршницата на Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција.Мажите во сабота на 20 мај ги играат полуфиналните...

Познати термините за ракометниот Куп на Македонија

Познати термините за ракометниот Куп на Македонија

Сител | пред 11 месеци

Ракометната федерација на Македонија ги објави термините за одигрувањето на натпреварите од завршницата на Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција. Мажите во сабота на 20.мај ги играат полуфиналните...

Женското Куп финале в сабота од 12 30 часот во Автокоманда

Женското Куп-финале в сабота од 12.30 часот во „Автокоманда“

Гол | пред 11 месеци

Скопски Металург, кој е организатор на завршниот турнир на ракометниот Куп на Македонија ги одреди и сатницата за двата полуфинални натпревари и финалето. Сите три натпревари ќе се одиграат во спортската...

Вардар лесно преку Радовиш до дуел со Металург во Купот

Вардар лесно преку Радовиш до дуел со Металург во Купот

Спорт365 | пред 11 месеци

Вардар славеше на гостувањето кај Радовиш со 44-19 (20-9) и очекувано се најде меѓу четирите најдобри екипи кои викендов ќе се борат за трофејот. За два дена вардарци одиграа два натпревари од четвртфиналната...

Вардар убедлив против Радовиш потврден е полуфиналниот куп дуел со Металург

Вардар убедлив против Радовиш, потврден е полуфиналниот куп дуел со Металург

Дерби | пред 11 месеци

Македонскиот ракометен првак Вардар немаше проблеми и на вториот натпревар од четвртфиналната група во националниот куп, денеска совладувајќи го Радовиш со 44:19. Убедливиот и очекуван триумф, фаворитот...

ОЧЕКУВАНА ДОМИНАЦИЈА Вардар експрес мина преку Радовиш

ОЧЕКУВАНА ДОМИНАЦИЈА: Вардар „експрес“ мина преку Радовиш

Sportmedia | пред 11 месеци

Шампионот на Македонија со убедливата победа над Радовиш од 44:19 се најде меѓу четирите екипи во купот каде што во полуфиналето ќе игра против Металург Вардар демонстрираше сила и квалитет во мечот против...

Вардар очекувано се прошета низ Радовиш и обезбеди Ф4 во Купот

Вардар очекувано се прошета низ Радовиш и обезбеди Ф4 во Купот

24 Ракомет | пред 11 месеци

Вардар славеше на гостувањето кај Радовиш со 44-19 (20-9) и очекувано се најде меѓу четирите најдобри екипи кои викендов ќе се борат за трофејот. За два дена вардарци одиграа два натпревари од четвртфиналната...

Вардарци и со половина сила го треснаа Радовиш за пласман на Ф4 во Купот

Вардарци и со половина сила го треснаа Радовиш за пласман на Ф4 во Купот

Гол | пред 11 месеци

Македонскиот ракометен првак Вардар очекувано обезбеди пласман на Ф4 турнирот во Купот на Македонија откако со убедливи 44-19 (20-9) славеше над Радовиш. Раул Гонзалез на оваа средба им даде одмор на Ангелов,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност