Временска прогноза за викенд

Временска прогноза за викенд

Кукурику | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

ПОВТОРНО ДОЖД Еве какво време не очекува во наредниот период

ПОВТОРНО ДОЖД: Еве какво време не` очекува во наредниот период

Курир | пред 11 месеци

Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност. Утринската температура ќе...

ВРЕМЕТО УТРE Температурата во првиот ден од викендот до 29 степени

ВРЕМЕТО УТРE: Температурата во првиот ден од викендот до 29 степени

Телеграф | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

ПОВТОРНО ДОЖД Еве какво време не очекува во наредниот период

ПОВТОРНО ДОЖД: Еве какво време не` очекува во наредниот период

Вистина | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Времето утре ќе биде сончево со услови за локална нестабилност кон крајот на денот

Времето утре ќе биде сончево, со услови за локална нестабилност кон крајот на денот

A1on | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Метео За викендот променливо време локални врнежи од дожд

Метео: За викендот променливо време, локални врнежи од дожд

МТВ 1 | пред 11 месеци

Утре во Македонија ќе преовладува сончево време со мала облачност и со умерен западен ветер. Кон крајот на денот можна е појава на локална нестабилност особено во северните делови. Од недела следува период...

Временска прогноза

Временска прогноза

ТВ Нова | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Сончево и топло време но до кога пресврт во температурите

Сончево и топло време, но до кога- пресврт во температурите

Прес 24 | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Прсти да излижеш

Прсти да излижеш

Вест | пред 11 месеци

Убавото време денеска ги извади Скопјани надвор. Измерени се 28 степени. Се очекува да е сончево до недела, кога повторно ќе има заладување. Во сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена...

Сончево и топло време но до кога пресврт во температурите

Сончево и топло време, но до кога- пресврт во температурите

Пулс 24 | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Синоптичарите најавуваат ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК И НЕВРЕМЕ

Синоптичарите најавуваат ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК И НЕВРЕМЕ!

Sky | пред 11 месеци

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност особено на северот од земјата....

Нов влажен бран и заладување од недела

Нов влажен бран и заладување од недела

Макфакс | пред 11 месеци

Нов влажен бран проследен со северозападен ветер ќе ја зафати земјата од недела, што ќе услови намалување на дневните температури за пет до седум степени. Како што информираат од УХРМ, влажен бран со врнежи...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

Алфа | пред 11 месеци

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската...

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

Курир | пред 11 месеци

В лажен бран со врнежи од дожд ќе започне да преминува преку земјата од недела претпладне . Врнежите на повеќе места ќе бидат поројни проследени со грмежи и можна е и појава на град . Поголеми количества...

УХМР со вонредна временска најава

УХМР со вонредна временска најава

Скопје Инфо | пред 11 месеци

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи...

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

Вистина | пред 11 месеци

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. В лажен бран со врнежи...

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

Денешен | пред 11 месеци

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи...

Утре сончево и топло а од недела очекувајте НЕВРЕМЕ

Утре сончево и топло, а од недела очекувајте НЕВРЕМЕ!

Sky | пред 11 месеци

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност особено на северот од земјата....

Еве какво време не очкува за викеднот

Еве какво време не очкува за викеднот

Сител | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи...

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

+Инфо | пред 11 месеци

Сончево и малку потопло време ќе преовладува утре, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност, пред сè во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи од дожд ќе започне...

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

MK News | пред 11 месеци

Сончево и малку потопло време ќе преовладува утре, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност, пред сè во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи од дожд ќе започне...

УХМР со вонредна временска најава

УХМР со вонредна временска најава

Прес 24 | пред 11 месеци

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. В лажен бран со врнежи...

Надвор пролет но не за долго  ова се температурите еве што не чека

Надвор пролет но не за долго - ова се температурите, еве што не чека

Прес 24 | пред 11 месеци

Денеска времето е сончево и топло, но не чека пресврт деновиве. Во сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Кон крајот на денот ќе има...

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Актуелно24 | пред 11 месеци

Сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до 28 степени. Во...

Сончево и топло време од недела дожд

Сончево и топло време, од недела дожд

Телеграф | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Разголете се денеска

Разголете се денеска

Вест | пред 11 месеци

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен...

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Кајгана | пред 11 месеци

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал...

Прогноза за времето денеска

Прогноза за времето денеска

Алсат-М | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Времето сончево и потопло со мала облачност

Времето сончево и потопло, со мала облачност

+Инфо | пред 11 месеци

Сончево и потопло, со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец, ќе биде времето утре во Македонија, прогнозира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Температурите ќе се искачат...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

A1on | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

Идивиди | пред 11 месеци

Скопје, 19 мај 2017 (МИА) – Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

Канал 5 | пред 11 месеци

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската...

УХМР со вонредна прогноза за викендот

УХМР со вонредна прогноза за викендот

Сител | пред 11 месеци

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи...

Уживајте во сончевото и топло време  нема да потрае уште долго

Уживајте во сончевото и топло време - нема да потрае уште долго

За Се | пред 11 месеци

Денеска е петок, 19 мај 2017 година, 139-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 226 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 11 минути,  а ќе зајде во 19 часот и 49 минути. Денов...

ВРЕМЕ ЗА ВИКЕНДОТ Сонце и дожд а еве што се очекува од понеделник

ВРЕМЕ ЗА ВИКЕНДОТ: Сонце и дожд, а еве што се очекува од понеделник...

Фактор | пред 11 месеци

Во Македонија денеска по свежото утро во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло време. Во попладневните часови ќе имаме зголемување на облачноста во крајните југозападни предели,  а во охридско-преспанскиот...

ОД НЕДЕЛА НОВИ ВРЕМЕНСКИ ИЗНЕНАДУВАЊА  Еве што не очекува

ОД НЕДЕЛА НОВИ ВРЕМЕНСКИ ИЗНЕНАДУВАЊА - Еве што не очекува

Sky | пред 11 месеци

Нов влажен бран проследен со северозападен ветер ќе ја зафати земјата од недела, што ќе услови намалување на дневните температури за пет до седум степени. Како што информираат од УХРМ, влажен бран со врнежи...

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

Вечер | пред 11 месеци

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи...

Сончево време со температура до 28 степени

Сончево време со температура до 28 степени

Вистина | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Времето сончево од недела нов влажен бран

Времето сончево, од недела нов влажен бран

Р.С. Европа | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура се движи од три до 10, а дневната ќе биде од 23 до 28 степени....

Сончев и топол петок

Сончев и топол петок

Таратур | пред 11 месеци

Сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до 28 степени. Во...

УХМР најавува нов влажен бран

УХМР најавува нов влажен бран

Кумановски муабети | пред 11 месеци

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата. Влажен бран со врнежи...

Сончево со температури до 28 степени, од недела нов влажен бран

Нетпрес | пред 11 месеци

Времето во Македонија во петок ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 3 до 10, а дневната од 23 до 28 Целзиусови...

Нека не ве лаже сонцето  подгответе се за драстична промена на времето

Нека не ве лаже сонцето - подгответе се за драстична промена на времето

Прес 24 | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Макфакс | пред 11 месеци

Сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до 28 степени. Во...

Сончево време со температура до 28 степени

Сончево време со температура до 28 степени

Курир | пред 11 месеци

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската...

СЛЕДУВА ШОК УХМР со вонредна временска најава

СЛЕДУВА ШОК: УХМР со вонредна временска најава

Sky | пред 11 месеци

Утре кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност, особено на северот. Влажен бран со врнежи од дожд ќе има во недела од претпладневните часови. Овој бран ќе е проследен со...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

Reporter.mk | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност

Времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност

Локално | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

ТВ 21 | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Дневната температура ќе се движи од 23 до 28 степени. Во Скопје слично време со максимална дневна...

Сончево време со температура до 28 степени

Сончево време со температура до 28 степени

Денешен | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Денеска и утре сончево и топло од недела поројни дождови

Денеска и утре сончево и топло, од недела поројни дождови

МКД | пред 11 месеци

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и потопло сомала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Во Скопје максималната ндевна температура ќе достигне 27 Целзиусови степени, Крива...

Виситнско лето  Денеска сончево и топло температурата до 28 степни

Виситнско лето – Денеска сончево и топло, температурата до 28 степни

Reporter.mk | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Денеска сончево и топло во недела дожд

Денеска сончево и топло, во недела дожд

Здравство 24 | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

ТВ 21 | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Дневната температура ќе се движи од 23 до 28 степени. Во Скопје слично време со максимална дневна...

ВИКЕНД ПРОГНОЗА Сончево и потопло со мала облачност  во недела заладување

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево и потопло со мала облачност – во недела заладување

Популарно | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

Сител | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Сончево време со температура до 28 степени

Сончево време со температура до 28 степени

Infomax | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во...

Претпладне сончево  попладне со услови за слаб дожд

Претпладне сончево , попладне со услови за слаб дожд

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Во Македонија денес по свежото утро во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло време. Во попладневните часови зголемување на облачноста во крајните југозападни предели а во Охридско-Преспанскиот...

УХМР најавува какво ќе биде времето утре

УХМР најавува какво ќе биде времето утре

Прес 24 | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Следуваат пролетни денови па нов пресврт Еве какво време не чека викендов

Следуваат пролетни денови, па нов пресврт: Еве какво време не чека викендов

Курир | пред 11 месеци

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската...

Многу промени до крајот на неделата  Еве какво време не очекува

Многу промени до крајот на неделата – Еве какво време не очекува

MK News | пред 11 месеци

До сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност. Нов...

Утре сончево и потопло со мала до умерена облачност

Утре сончево и потопло со мала до умерена облачност

Канал 5 | пред 11 месеци

Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен...

Утре не очекува сончево и потопло време температури до 28 степени

Утре не очекува сончево и потопло време, температури до 28 степени

A1on | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Следуваат пролетни денови па нов пресврт  што не чека

Следуваат пролетни денови па нов пресврт - што не чека?

Прес 24 | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Времето утре сончево и потопло

Времето утре сончево и потопло

ТВ Нова | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Метео Сончево и топло температура до 28 степени

Метео: Сончево и топло, температура до 28 степени

МТВ 1 | пред 11 месеци

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и потопло време со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе достигне до 28 степени. Сончевото време ќе продолжи и во сабота, а од недела...

Од недела грмотевици

Од недела грмотевици!

Вест | пред 11 месеци

Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува до сабота, а нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува од недела кој ќе услови повторно намалување на дневната температура за околу...

До сабота топло од недела дожд и грмежи

До сабота топло, од недела дожд и грмежи

Алфа | пред 11 месеци

Во сабота максималната температура ќе достигне до 30-тиот степен, а веќе од недела ќе има намалување на дневната температура до 23 степени. Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува...

УХМР најавува што не чека до крајот на неделата

УХМР најавува што не чека до крајот на неделата

Прес 24 | пред 11 месеци

До сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност. Нов...

Еве какво време не очекува со крајот на неделата

Еве какво време не очекува со крајот на неделата

Прес 24 | пред 11 месеци

До сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност. Нов...

До сабота топло од недела дожд и грмежи

До сабота топло, од недела дожд и грмежи

Кукурику | пред 11 месеци

Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува до сабота, а нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува од недела кој ќе услови повторно намалување на дневната температура за околу...

Следуваат пролетни денови па нов пресврт Еве какво време не чека

Следуваат пролетни денови, па нов пресврт: Еве какво време не чека?

Република | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

Погледнете какво време не очекува во следните неколку дена

Погледнете какво време не очекува во следните неколку дена!

Пулс 24 | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени....

НОВ ВЛАЖЕН БРАН Температурата ќе падне за 7 степени се очекуваат поројни дождови и засилен ветер

НОВ ВЛАЖЕН БРАН: Температурата ќе падне за 7 степени, се очекуваат поројни дождови и засилен ветер!

Sky | пред 11 месеци

До сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив...

До сабота топло од недела дожд и грмежи

До сабота топло, од недела дожд и грмежи

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува до сабота, а нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува од недела кој ќе услови повторно намалување на дневната температура за околу...

Денеска сончево со мала облачност

Денеска сончево со мала облачност

Здравство 24 | пред 11 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена...

До сабота топло од недела дожд и грмежи

До сабота топло, од недела дожд и грмежи

ТВ 21 | пред 11 месеци

Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува до сабота, а нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува од недела кој ќе услови повторно намалување на дневната температура за околу...

Сончево со температура до 24 степени

Нетпрес | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончев и топол ден

Сончев и топол ден

+Инфо | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

Кајгана | пред 11 месеци

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 5 до 12 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 16...

Надвор пролет еве какво ќе биде времето

Надвор пролет- еве какво ќе биде времето

Прес 24 | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево со мала облачност и слаб ветер

Сончево со мала облачност и слаб ветер

Канал 5 | пред 11 месеци

Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.Температурата ќе достигне до 24 степени. До сабота ќе преовладува...

Денеска и утре убаво сончево време од сабота

Денеска и утре убаво сончево време, од сабота...

За Се | пред 11 месеци

Денеска е четврток, 18 мај 2017 година, 138-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 227 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 12 минути,  а ќе зајде во 19 часот и 48 минути. Денов...

Временска прогноза

Временска прогноза

Локално | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево време со температура до 24 степени

Сончево време со температура до 24 степени

Вистина | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

Макфакс | пред 11 месеци

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 5 до 12 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 16 до 26 степени. Во Скопје...

Сончево време со температура до 24 степени

Сончево време со температура до 24 степени

Курир | пред 11 месеци

Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.Температурата ќе достигне до 24 степени. До сабота ќе преовладува...

Временска прогноза

Временска прогноза

ТВ Нова | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево и топло до сабота

Сончево и топло до сабота

МКД | пред 11 месеци

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 24 Целзиусови степени, Маврово 16,...

Сончево време со мала облачност

Сончево време со мала облачност

Лидер | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

A1on | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончев четврток со мала облачност

Сончев четврток со мала облачност

Таратур | пред 11 месеци

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 5 до 12 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 16 до 26 степени. Во Скопје...

Сончево време со температура до 24 степени

Сончево време со температура до 24 степени

Денешен | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Времето денеска сончево со мала облачност

Времето денеска: сончево со мала облачност

Р.С. Европа | пред 11 месеци

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево време со температура до 24 степени

Сончево време со температура до 24 степени

Пулс 24 | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

До сабота покачување на дневните температури од недела врнежи и повторно пад

До сабота покачување на дневните температури, од недела врнежи и повторно пад

Кумановски муабети | пред 11 месеци

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 5 до 12,...

Нови промени  Еве какво време не очекува до сабота

Нови промени - Еве какво време не очекува до сабота

Сител | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Од денес до сабота сончево време

Од денес до сабота, сончево време

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Од денес до сабота, во Македонија  ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност,...

Ќе здивнеме од дождот до викендот од недела нови промени

Ќе здивнеме од дождот до викендот, од недела нови промени

Република | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

МАЛКУ ПОТОПЛО ОД ДЕНЕС Какво време нè очекува утре

МАЛКУ ПОТОПЛО ОД ДЕНЕС: Какво време нè очекува утре

Телеграф | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена...

Топло ладно  сончево и потопло до сабота од недела нов влажен бран

Топло, ладно – сончево и потопло до сабота, од недела нов влажен бран

Република | пред 11 месеци

Сончево време со мала до умерена облачност и пораст на дневната температура се очекува од утре до сабота во земјава. Како што најавуваат од УХМР во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана...

Променливо време со температура до 23 степени

Променливо време со температура до 23 степени

Вистина | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни, особено во западните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер...

Какво време не очекува до крајот на неделата

Какво време не очекува до крајот на неделата?

Здравство 24 | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни, особено во западните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер...

Не излегувајте без чадор Хронично болните на мета на променливото време

Не излегувајте без чадор: Хронично болните на мета на променливото време

Република | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со кратки сончеви периоди, но и со повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе има и појава на грмежи, особено во југоисточните делови каде на некои места...

До четврток не излегувајте без чадор

До четврток не излегувајте без чадор

Здравство 24 | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со кратки сончеви периоди, но и со повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе има и појава на грмежи, особено во југоисточните делови каде на некои места...

Ќе не убие времево утре грмотевици и дожд стабилизирање од четврток

Ќе не убие времево-утре грмотевици и дожд, стабилизирање од четврток!

Република | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, со кратки сончеви периоди, но и со повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе има и појава на грмежи, особено во југоисточните делови каде на некои...

И утре дожд од четврток стабилизирање на времето и повисоки температури

И утре дожд, од четврток стабилизирање на времето и повисоки температури

Здравство 24 | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, со кратки сончеви периоди, но и со повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе има и појава на грмежи, особено во југоисточните делови каде на некои...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност