Лана дел Реј и The Weekend го снимија и четвртиот дует

Лана дел Реј и The Weekend го снимија и четвртиот дует

За забава | на 4.2017

Најголемото взаемно почитување кое што две музички ѕвезди можат да си го дадат еден на друг е во вид на дует, а Лана и The Weekend ги надминаа сите така што го снимија својот четврти дует. Се работи за...

Лана Дел Реј сними песна со синот на Џон Ленон

Лана Дел Реј сними песна со синот на Џон Ленон

+Инфо | на 4.2017

Пејачката Лана Дел Реј во интервју открила дека на новиот албум „Lust For Life“ ќе се најде и соработка со синот на легендарниот Џон Ленон од „Битлси“. Таа и Шон Оно Ленон снимиле песна со наслов „Tomorrow...

Лана Дел Реј и Викенд заедно во новото видео за  Lust For Life

Лана Дел Реј и Викенд заедно во новото видео за „Lust For Life“

Радио МК | на 4.2017

Лана Дел Реј ја објави насловната тема од претстојниот албум, „Lust For Life“ , за која ги здружи силите со колегата Викенд . Песната стигна заедно со видео запис, во кој музичарите прегрнати седат на...

 Lust For Life  дуел на Лана дел Реј и The Weeknd

„Lust For Life“ дуел на Лана дел Реј и The Weeknd

SkopjeID | на 4.2017

Нешто што дефинитивно е погодок е дуетот на Лана дел Реј и The Weeknd. Со оглед на сегашната временска прогноза тие и не можеа да изберат подобар период за да ја објават својата меланхолична песна. Песната...

ПЕСНА ЗА ВОЗЕЊЕ  Дуетот на Лана дел Реј и Д Викенд руши рекорди

ПЕСНА ЗА ВОЗЕЊЕ: Дуетот на Лана дел Реј и Д Викенд руши рекорди

Телеграф | на 4.2017

Новата песна на  Лана дел Реј и Д Викенд „Lust For Life“ (Страст за животот) излезе вчера со видеозапис на јутјуб, а веќе има милионски прегледи. Ова е од оние песни што си ги пуштате кога одите на пат,...

Слушнете ја новата песна на Лана Дел Реј и Викенд

Слушнете ја новата песна на Лана Дел Реј и Викенд

Позитив | на 4.2017

Американската пејачка Лана Дел Реј, продолжува да го промовира албумот “Lust for Life”. По синглот “Love”, која беше објавена пред неколку месеци, на ред дојде и насловната песна на албумот која е во соработка...

Рекордери   Лана дел Реј и The Weekend го снимија и четвртиот дует

Рекордери - Лана дел Реј и The Weekend го снимија и четвртиот дует

За забава | на 4.2017

Најголемото взаемно почитување кое што две музички ѕвезди можат да си го дадат еден на друг е во вид на дует, а Лана и The Weekend ги надминаа сите така што го снимија својот четврти дует. Се работи за...

Нова меланхолична песна од Лана дел Реј и The Weeknd

Нова меланхолична песна од Лана дел Реј и The Weeknd

Идивиди | на 4.2017

Времето залади, дождот ни стана секојдневие, а Лана дел Реј и The Weeknd не може да изберат подобар период за да ја објават својата меланхолична песна. Песната го носи насловот „Lust For Life“, а до сега...

Лана дел Реј и Викенд го објавија спотот за заедничката песна

Лана дел Реј и Викенд го објавија спотот за заедничката песна

Кајгана | на 4.2017

Новиот албум на Лана дел Реј има неколку гостински имиња, а едно од нив е Викенд. Популарните музичари соработуваа за насловната песна Lust for Life, а вчера го објавија и видеоспотот, што потсетува на...

Lust for Life  Нов хит од Лана Дел Реј и The Weeknd

Lust for Life: Нов хит од Лана Дел Реј и The Weeknd

Фемина | на 4.2017

Лана Дел Реј го најавува новиот албум со сензуална соработка со The Weeknd. Популарната музичарка сподели видео за новиот хит „Lust for Life“ со талентираниот Канаѓанец. Музичките ѕвезди претходно соработуваа...

Лана Дел Реј и The Weeknd ја објавија првата заедничка песна

Лана Дел Реј и The Weeknd ја објавија првата заедничка песна

Црно бело | на 4.2017

Лана Дел Реј штотуку официјално ја претстави новата песна со The Weeknd на радио станицата на BBC. „Едноставно помислив дека ќе биде одличен за оваа песна,“ изјави Лана пред премиерата на Lust for Life....

Лана Дел Реј сними песна со синот на Џон Ленон

Лана Дел Реј сними песна со синот на Џон Ленон

Радио МК | на 4.2017

… а насловната тема од новиот албум е во дует со Викенд Во февруари годинава, Лана Дел Реј го објави првиот сингл од нејзиниот долгоочекуван, петти по ред студиски албум „ Lust For Life “, па полека стигнуваат...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност