Талибаните нападнаа база на северот на Авганистан  загинаа над 50 авганистански војници

Талибаните нападнаа база на северот на Авганистан, загинаа над 50 авганистански војници

Макфакс | на 4.2017

Над 50 војници загинаа во напад на талибаните на воена база на северот на Авганистан, соопшти во петок вечер американската команда во Кабул. Нападот врз базата во градот Мазар-е-Шариф траел неколку часа,...

Талибанците убиле околу 50 Авганистанци

Талибанците убиле околу 50 Авганистанци

A1on | на 4.2017

Талибанските борци веројатно денеска убиле и повредиле повеќе од 50 Авганистанци при напад на џамија и менза во рамките на авганистанска воена база, изјави портпаролот на американската војска, опишувајќи...

Талибанците убиле околу 50 Авганистанци

Талибанците убиле околу 50 Авганистанци

Курир | на 4.2017

– Зборуваме веројатно за околу 50 жртви, истакна портпаролот на Централната команда на војската на САД Џон Томас. – Цел на нападот беа џамија и менза во базата, објасни Томас. Тагови: авганистан талибанци

Талибанците убиле околу 50 Авганистанци при напад на џамија

Талибанците убиле околу 50 Авганистанци при напад на џамија

Алсат-М | на 4.2017

Талибанските борци веројатно денеска убиле и повредиле повеќе од 50 Авганистанци при напад на џамија и менза во рамките на авганистанска воена база, изјави портпаролот на американската војска, опишувајќи...

Напад на џамија  убиени 50 лица

Напад на џамија- убиени 50 лица

Прес 24 | на 4.2017

Талибанските борци веројатно денеска убиле и повредиле повеќе од 50 Авганистанци при напад на џамија и менза во рамките на авганистанска воена база, изјави портпаролот на американската војска, опишувајќи...

Напад врз воена база во Авганистан

Напад врз воена база во Авганистан

Р.С. Европа | на 4.2017

Напаѓачи облечени во воени униформи упаднаа во база на авганистанската армија во провинцијата Балх во северен Авганистан, соопшти денеска тамошното Министерство за одбрана. Портпаролот Даулат Вазири рече...

50 војници загинаа во напад во Авганистан

50 војници загинаа во напад во Авганистан

Кумановски муабети | на 4.2017

Во талибански напад врз воената база на северот на Авганистан загинале на 50 војници, соопштила американската команда во Кабул. Нападот на базата во гадот Мазар е Шариф траел неколку часа, навел портпаролот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност