Убиениот полицаец бил борец за геј права

Убиениот полицаец бил борец за геј права

Макфакс | на 4.2017

Хавиер Жугел, полицаецот убиен во последниот терористички напад во Париз, два дена пред изборите, бил борец за геј правата. Тој бил меѓу полицајците што одговориле на терористичкиот напад во концертната...

Полицијата спречила напад со автомобил бомба во југоисточна Турција

Полицијата спречила напад со автомобил-бомба во југоисточна Турција

A1on | на 4.2017

Турската полиција „неутрализирала“ напаѓач, кој планирал напад со автомолбил-бомба во градот Суруч, во округот Шанлаурфа, во југоисточна Турција, пренесе весникот „Хуриет дејли њуз“. Полицијата отворила...

Полицијата спречила напад со автомобил бомба во југоисточна Турција

Полицијата спречила напад со автомобил-бомба во југоисточна Турција

Курир | на 4.2017

Полицијата отворила оган врз автомобилот, за кој имало сомненија дека е наполнет со експлозиви, откако возачот одбил да ја послуша наредбата да запре. Осомничениот напаѓач од автомобилот бил „нетурализиран“,...

Полицијата спречила напад со автомобил бомба во Турција

Полицијата спречила напад со автомобил-бомба во Турција

Прес 24 | на 4.2017

Турската полиција „неутрализирала“ напаѓач, кој планирал напад со автомолбил-бомба во градот Суруч, во округот Шанлаурфа, во југоисточна Турција, пренесе весникот „Хуриет дејли њуз“. Полицијата отворила...

Полиција  неутрализирала  напаѓач  кој планирал напад со автомолбил бомба

Полиција „неутрализирала“ напаѓач, кој планирал напад со автомолбил-бомба

Пулс 24 | на 4.2017

Турската полиција „неутрализирала“ напаѓач, кој планирал напад со автомолбил-бомба во градот Суруч, во округот Шанлаурфа, во југоисточна Турција, пренесе весникот „Хуриет дејли њуз“. Полицијата отворила...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност