Бикот ако не го почитуваат а Лавот срамежливост

Бикот ако не го почитуваат, а Лавот срамежливост

Идивиди | на 4.2017

Сите хороскопски знаци имаат по некоја карактеристика која не ја сакаат кај своите партнери. Затоа мошне е добро да внимавате да не ја поседувате токму таа одлика, ако сакате некого да освоите. Што е тоа...

Ако сакате стабилна врска барајте партнер со овие карактеристики

Ако сакате стабилна врска барајте партнер со овие карактеристики

Само Здравје | на 4.2017

Овие неколку работи треба да ги барате кај партнерот ако сакате да имате стабилна врска. Фокусирајте се на добрината, верноста и разбирањето Овие карактеристики кај личноста ќе ви бидат многу поважни кога...

За успешна врска барајте партнер кој е стабилен верен и добар

За успешна врска барајте партнер кој е стабилен, верен и добар!

Здравство 24 | на 4.2017

Фокусирајте се на добрината, верноста и разбирањето Овие карактеристики кај личноста ќе ви бидат многу поважни кога ќе бидете во врска. Површните работи навистина нема да ви донесат среќа и ќе се чувствувате...

Како да ја вратите хемијата во Вашата врска

Како да ја вратите хемијата во Вашата врска?

Точка | на 4.2017

Секоја врска има свои подеми и падови, a кога нештата ќе станат комплицирани, падовите се сè почести, а со тоа романсата полека згаснува. Но, тоа не значи дека треба да кренете раце од целата ситуација...

5 знаци дека еден сосема обичен маж е заљубен во вас

5 знаци дека еден сосема обичен маж е заљубен во вас

Кафе пауза | на 4.2017

Секој од нас има видено фотографија или видео на социјалните мрежи од маж што ја покажува љубовта кон својата партнерка. И тоа не на каков било начин, туку со скапи подароци и вечера во скапи ресторани....

15 Знаци дека се плашите да бидете во врска

15 Знаци дека се плашите да бидете во врска

Црно бело | на 4.2017

Ако се плашите од обврската што доаѓа со тоа да бидеш во врска, немојте да се грижите затоа што не сте единствени. Независно дали некој ви го скршил срцето или едноставно несакате односот кој го имате...

Не се фокусирајте на изгледот туку на овие карактеристики на вашиот љубовник

Не се фокусирајте на изгледот туку на овие карактеристики на вашиот љубовник

Позитив | на 4.2017

Успехот на врската е базиран врз многу позначајни работи од изгледот на нашиот партнер. Еве неколку работи кои дефинитивно треба да ги барате кај партнерот. Фокусирајте се на добрината, верноста и разбирањето...

За врската да успее барајте човек кој е емотивно стабилен добар верен

За врската да успее барајте човек кој е емотивно стабилен, добар, верен

Курир | на 4.2017

Фокусирајте се на добрината, верноста и разбирањето Овие карактеристики кај личноста ќе ви бидат многу поважни кога ќе бидете во врска. Површните работи навистина нема да ви донесат среќа и ќе се чувствувате...

Љубовен хороскоп за месец мај

Љубовен хороскоп за месец мај

iLike | на 4.2017

Прочитајте што ви прогнозираат астролозите на љубовно поле за петтиот месец од оваа календарска година, во зависност од тоа дали сте во врска или слободни. ОВЕН Во врска: Оние кои се во брак или врска,...

14 токсични емоции кои морате да ги оставите зад себеси за да станете среќна и успешна личност

14 токсични емоции кои морате да ги оставите зад себеси за да станете среќна и успешна личност

Точка | на 4.2017

Сите сакаат да бидат среќни. За да станете среќна личност најпрво мора да ги идентификувате емоциите кои прават да се чувствувате лошо и да научите да ги трансформирате во позитивни. Овие 14 токсични емоции...

Дали пеперутките во стомакот влијаат на Вашиот вид и слух

Дали “пеперутките во стомакот” влијаат на Вашиот вид и слух?

Вечер | на 4.2017

Пред да дојде до моментот кога Вашата врска прераснува во нешто посериозно, проверете дали знаете одредени работи за Вашиот партнер. Пред да дојде до моментот кога Вашата врска прераснува во нешто посериозно,...

Никогаш нема да имате среќна врска ако верувате во овие 12 митови

Никогаш нема да имате среќна врска ако верувате во овие 12 митови

Кафе пауза | на 4.2017

Доколку имате некаков проблем во љубовната врска, сигурно досега сте добиле еден куп совети. Луѓето се однесуваат како експерти и сезнајковци кога станува збор за љубовта, а вистината е дека ретко кој...

Дали тој навистина е заљубен во вас или игра двојна игра а вие сте му само резерва

Дали тој навистина е заљубен во вас или игра двојна игра, а вие сте му само резерва?

Кафе пауза | на 4.2017

Ако се сомневате дека сте негова „резерва“, симнете ги розовите очила и јасно погледнете ја ситуацијата, а овие знаци покажуваат дека тој игра двојна игра. 1. „Јас“ и „Ти“ или „Ние“? Кога сте со некого...

Топ 3 теми за сексот кои сите ги одбегнуваат

Топ 3 теми за сексот кои сите ги одбегнуваат

Exclusive | на 4.2017

Дали и Вие ги избегнувате? Загрижени сте поради разговорот со партнерката за Вашето сексуално минато? Не сте единствени! Истражувачите од универзитетот Невада во американскиот град Рено тврдат дека повеќето...

Сексоскоп  Астролошките знаци во постела

Сексоскоп - Астролошките знаци во постела

Утрински | на 4.2017

Овен Овните се премногу заинтересирани за секс и во постела знаат да бидат многу конструктивни. Бидејќи во таа насока трошат многу енергија, не им останува време за вистинска љубов. Бик За разлика од Овенот,...

45 животни лекции кои посакувам да ги знаев кога бев помлада

45 животни лекции кои посакувам да ги знаев кога бев помлада

За Се | на 4.2017

Реџина Брет, двојна добитничка на Пулицеровата награда, стана најпозната со објавувањето на идеите кои ќе ги прочитате подолу. Реџина има преживеано навистина многу. Овие животни лекции се напишани од...

Вистини за врските кои никогаш не смеете да ги заборавите

Вистини за врските кои никогаш не смеете да ги заборавите

Скопје Инфо | на 4.2017

Што е она што ја прави врската цврста и успешна? Постојат многу одговори на ова прашање, но еден од најважните се однесува на тоа дека е потребно многу труд и напор и од двете страни. Денес ви нудиме наши...

Вистини за врските кои никогаш не смеете да ги заборавите

Вистини за врските кои никогаш не смеете да ги заборавите!

Скопје Инфо | на 4.2017

Што е она што ја прави врската цврста и успешна? Постојат многу одговори на ова прашање, но еден од најважните се однесува на тоа дека е потребно многу труд и напор и од двете страни. Денес ви нудиме наши...

Како да дознаете дали станува збор само за секс или љубов

Како да дознаете дали станува збор само за секс или љубов

Локално | на 4.2017

Има суштинска разлика помеѓу сексот и љубовта . Многу луѓе не можат да ги разграничат двата концепти и ги мешаат. Мажите се плашат од љубовта. Често дури само мислата за љубовта и продлабочување на односите...

Барајте човек кој е емотивно стабилен добар верен

Барајте човек кој е емотивно стабилен, добар, верен...

Вечер | на 4.2017

Успехот на врската е базиран врз многу позначајни работи од изгледот на нашиот партнер. Еве неколку работи кои дефинитивно треба да ги барате кај партнерот: Фокусирајте се на добрината, верноста и разбирањето...

Хороскопски знаци кои се најсклони на љубомора

Хороскопски знаци кои се најсклони на љубомора

Кафе пауза | на 4.2017

Љубомората е чувство кое е тешко да се контролира, но исто така е и многу нездрава, непродуктивна и прави да се чувствуваме исклучено и незадоволно. Сепак љубомората е природна и инстинктивна емоција што...

Причини поради кои раскинуваат хороскопските знаци

Нетпрес | на 4.2017

Секое прекинување на врска е поинакво и непредвидливо. Дознајте што не треба да правите во врската со секој од знаците во хороскопот, доколку сакате да ја сочувате, но и што може моментно да ги изнервира...

11 мали но важни лекции за врските што секој маж треба да ги знае

11 мали, но важни лекции за врските што секој маж треба да ги знае

Кафе пауза | на 4.2017

Вљубувањето е прекрасно чувство и секој од нас се заљубил барем еднаш во текот на својот живот. Не е многу тешко да се вљубите, она што е тешко е да ја одржите врската. Ако игнорирате проблеми и не им...

Ако ги правите овие 5 работи тогаш вие сте проблемот во врската

Ако ги правите овие 5 работи, тогаш вие сте проблемот во врската

Црно бело | на 4.2017

Се прашувате зошто вашата љубов имала неславен крај? Можеби виновникот сте токму вие, а не сте ни свесни за тоа. По распадот на љубовната врска, често се прашуваме што е причината. Кој е виновникот? Кога,...

Одговорете ги овие 7 прашања и дознајте дали сте зависни од љубовта

Одговорете ги овие 7 прашања и дознајте дали сте зависни од љубовта

Кафе пауза | на 4.2017

Зависноста од љубовните врски е како прикриена епидемија. Можеби сте зависници од љубовта и врските без да бидете свесни за тоа. Ако некогаш не сте биле задоволни од врската, но не сте прекинале бидејќи...

Душата пати а вие трпите 6 најкратки начини како на време да го промените вашиот живот

Душата пати, а вие трпите: 6 најкратки начини како на време да го промените вашиот живот

Кафе пауза | на 4.2017

Посветете го вашиот живот на себе и насочете се кон работите за кои чувствувате љубов и страст, бидејќи тоа е единствен начин за да живеете прекрасен живот поради кој ќе кажете дека навистина сте среќни....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност