Фестивал на Монодрама во Битола

Фестивал на Монодрама во Битола

Слободна Македонија | на 4.2017

Деветнаесеттиот Интернационален фестивал на монодрама Битола, започнува на 5 мај и ќе трае до 9 мај. На фестивалот, кој е од натпреварувачки карактер, учество ќе земат монодрами од повеќе земји меѓу кои:...

Александар Поповски во жири за 62   Стеријно позорје

Александар Поповски во жири за 62. „Стеријно позорје“

Утрински | на 4.2017

Годинешното, 62. издание на театарскиот фестивал „Стеријно позорје“ во Нови Сад ќе се одржува од 26 мај до 3 јуни, на програмата ќе бидат девет претстави во конкуренција, а претседател на жири-комисијата...

Фестивал на Монодрама во Битола

Фестивал на Монодрама во Битола

+Инфо | на 4.2017

Деветнаесеттиот Интернационален фестивал на монодрама Битола, започнува на 5 мај и ќе трае до 9 мај. На фестивалот, кој е од натпреварувачки карактер, учество ќе земат монодрами од повеќе земји меѓу кои:...

 Брачна игра  за старт  концерт  На светов убавина  за крај

"Брачна игра" за старт, концерт "На светов убавина" за крај

Вечер | на 4.2017

Наградата Гран-при ќе ја додели интернационалното жири во чиј состав се актерот и професор Атила Клинче, театрологот Нина Мазур од Германија, актерката Паулет Смит од Холандија, Игор Џамбазов и претседателот...

Битола се подготвува за 19 Фестивал на Монодрама

Битола се подготвува за 19.Фестивал на Монодрама

Слободна Македонија | на 4.2017

19-тиот по ред, Интернационален фестивал на монодрама Битола, започнува на 5 мај и ќе трае до 9 мај. На фестивалот, кој е од натпреварувачки карактер, учество ќе земат монодрами од повеќе земји меѓу кои:...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност