Кралицата Елизабета наполни 91 година   65 години е британски врховен монарх

Кралицата Елизабета наполни 91 година - 65 години е британски врховен монарх!

Канал 5 | на 4.2017

Роденденот на кралицата Елизабета сe прославува два пати годишно. Еднаш на денот на раѓањето, на 21 април, а втор пат во јуни кога е официјалната прослава и кога се поголеми шансите времето да биде сончево...

Зошто кралицата Елизабета втора има два родендена  Денес таа полни 91 година  но еве кога и е вториот роденден

Зошто кралицата Елизабета втора има два родендена? Денес таа полни 91 година, но еве кога и е вториот роденден

Курир | на 4.2017

Церемонијата започна точно напладне кога група на кралската коњаничка артилерија јаваа пред Бакингемската палата, а претходно се изведе почесна стрелба со 41 пукање во Хајд паркот, а еден час подоцна беа...

Денес таа полни 91 година  но еве кога и е вториот роденден

Денес таа полни 91 година, но еве кога и е вториот роденден

Прес 24 | на 4.2017

Велика Британија со големи почести денеска го слави 91 роденден на кралицата Елизабета Втора, но нејзината официјална прослава се одржува во јуни. Церемонијата започна точно напладне кога група на кралската...

Среќен 91 роденден на кралицата Елизабета II

Среќен 91 роденден на кралицата Елизабета II

SkopjeID | на 4.2017

Кралицата Елизабета II денес го слави својот 91ви роденден.Имено таа е родена на 21 април 1926 година. На 25-годишна возраст, во 1952 таа стана кралица на шеснаесет независни држави, наследувајќи го престолот...

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА СЛАВИ РОДЕНДЕН  Најдолговечната британска владетелка полни 91 година

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА СЛАВИ РОДЕНДЕН: Најдолговечната британска владетелка полни 91 година

Фактор | на 4.2017

Кралицата Елизабета  II, најдолговечната британска владетелка, денес го слави 91-от роденден во приватност. Како и секоја година во чест на нејзиниот роденден ќе одекне почесна стрелба на кралската стража...

Британија го слави 91 роденден на кралицата Елизабета Втора

Британија го слави 91 роденден на кралицата Елизабета Втора

Кајгана | на 4.2017

Велика Британија со големи почести денеска го слави 91 роденден на кралицата Елизабета Втора, додека таа тивко го слави во својот дом. Група на кралската коњаничка артилерија ќе јава пред Бакингемската...

Британија го слави 91  роденден на кралицата Елизабета Втора

Британија го слави 91. роденден на кралицата Елизабета Втора

Макфакс | на 4.2017

Велика Британија со големи почести денеска го слави 91.роденден на кралицата Елизабета Втора, додека таа тивко го слави во својот дом. Група на кралската коњаничка артилерија ќе јава пред Бакингамската...

Кралицата Елизабета II наполни 91 година

Кралицата Елизабета II наполни 91 година

Ladybook | на 4.2017

Кралицата Елизабета II е родена на 21 април 1926 година, а денеска таа наполни 91 година! На 25-годишна возраст, во 1952 таа стана кралица на шеснаесет независни држави, наследувајќи го престолот на нејзиниот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност