Јужна Африка  Во сообраќајна несреќа загинаа 20 деца

Јужна Африка: Во сообраќајна несреќа загинаа 20 деца

Утрински | на 4.2017

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга во Јужноафриканската Република, соопшти локалната...

20 деца загинаа во автобуска несреќа во Јужна Африка

20 деца загинаа во автобуска несреќа во Јужна Африка

Макфакс | на 4.2017

Најмалку 20 деца загинаа во автобуска несреќа во Јужна Африка, кога, од непознати причини, минибус кој превезувал деца, најпрво се удрил во камион, по што излетал од патот и се запалил. Децата загинале...

20 деца загинаа во сообраќајна несреќа во Јоханесбург

20 деца загинаа во сообраќајна несреќа во Јоханесбург

Вест | на 4.2017

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во најголемиот град во Јужна Африка, Јоханесбург, соопшти локалната итна служба....

Во судар на минибус и на камион во Јужна Африка  загинаа 20 деца

Во судар на минибус и на камион во Јужна Африка, загинаа 20 деца

Локално | на 4.2017

Најмалку 20 ученици загина откако минибус со кој се возеле удрил во камион и се запалил во провинцијата Мипмаланга, северно од јужноафриканската престолнина Преторија. Спасувачките екипи пронашле тринаесет...

Во сообраќајна несреќа во Јоханесбург загинаа 20 деца

Во сообраќајна несреќа во Јоханесбург загинаа 20 деца

+Инфо | на 4.2017

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга, соопшти локалната итна служба. - Потврдено е дека...

Јужна Африка: Дваесет деца загинаа во сообраќајна несреќа

Нетпрес | на 4.2017

Најмалку 20 деца загинаа во сообраќајна несреќа во најголемиот град во Јужна Африка, Јоханесбургкоја се случила кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Според локалните...

УЧИЛИШЕН МИНИБУС УДРИ ВО КАМИОН  Загинаа 20 деца во тешка сообраќајка во Јоханесбург

УЧИЛИШЕН МИНИБУС УДРИ ВО КАМИОН: Загинаа 20 деца во тешка сообраќајка во Јоханесбург

Телеграф | на 4.2017

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга, соопшти локалната итна служба. - Потврдено е дека...

Трагедија во Јоханесбург  20 деца загинаа во сообраќајна несреќа

Трагедија во Јоханесбург: 20 деца загинаа во сообраќајна несреќа

Курир | на 4.2017

– Потврдено е дека загинаа 20 деца, изјави портпаролот на итната служба Расел Меиринг. Повеќето деца биле заробени во завтобусот и веднаш починале при сударот, додаде тој. Неколку деца ја преживеале несреќата...

Јоханесбург  Во сообраќајна несреќа загинаа 20 деца

Јоханесбург: Во сообраќајна несреќа загинаа 20 деца

A1on | на 4.2017

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга, соопшти локалната итна служба. – Потврдено е дека...

Голема трагедија  тешка сообраќајка во која загинаа 20 деца

Голема трагедија- тешка сообраќајка во која загинаа 20 деца

Прес 24 | на 4.2017

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга, соопшти локалната итна служба. - Потврдено е дека...

Страшна автобуска несреќа го потресе светот   Загинаа 20 деца

Страшна автобуска несреќа го потресе светот – Загинаа 20 деца

Reporter.mk | на 4.2017

Најмалку 20 деца загинаа во автобуска несреќа во Јужна Африка, кога, од непознати причини, минибус кој превезувал деца, најпрво се удрил во камион, по што излетал од патот и се запалил. Децата загинале...

Јоханесбург  Во сообраќајна несреќа загинаа 20 деца

Јоханесбург: Во сообраќајна несреќа загинаа 20 деца

Слободна Македонија | на 4.2017

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга, соопшти локалната итна служба. – Потврдено е дека...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност