Брзо Залче   Најбрзиот пат до вкусен оброк

Брзо Залче - Најбрзиот пат до вкусен оброк

Точка | на 4.2017

Кога е време за вистински вкусен оброк, а временските услови не се на Ваша страна, а и кога едноставно не Ви е до телефонски повици за нарачка, не дозволувајте да го изгубите Вашиот апетит. Токму тука...

Изгубете килограми без гладување

Изгубете килограми без гладување

Мама365 | на 4.2017

Ако сте во недостаток на време, а сакате да се ослободите од неколку килограми на брз и здрав начин, постои нова диета креирана од Сири Дата, ескперт за јога. За време на оваа диета, се јаде само сирово...

Медена диета   ослабете еден конфекциски број за само 3 недели

Медена диета – ослабете еден конфекциски број за само 3 недели!

Боза | на 4.2017

Иако звучи неверојатно, медената диета ќе ви помогне за три недели да ослабите за еден конфекциски број со самото тоа што ќе земате по една лажица мед пред спиење секоја вечер. Можеби ви звучи чудно тоа...

Хроно исхрана   да или не

Хроно исхрана – да или не?

Pharma News | на 4.2017

Што е хроно диета и дали е безбедна како начин на исхрана „Хроно диетата стана светски популарна најмногу заради нејзиното основно правило – јадеш колку сакаш“ А ко досега не сте чуле за хроно исхрана,...

Прескокнувањето на оброците ја намалува килажата  секако  дека не

Прескокнувањето на оброците ја намалува килажата, секако, дека не!

Вечер | на 4.2017

Доколку мислите дека здравата храна е здодевна, дека оброк пред спиење дебелее и дека не смеете да каснете колаче доколку сте на диета се лажете. Ова се само некои од заблудите кога се во прашање исхраната...

10 вкусни и корисни овошја кои треба да ги вклучите во диетата

10 вкусни и корисни овошја кои треба да ги вклучите во диетата

Црно бело | на 4.2017

Не сите плодови се подеднакво здрави и корисни. Ако нурнете во морето на вкусни овошки, меѓу нив ќе најдете многу кои вреди да ги вметнете во диетата и здравата исхрана. Имаат ниска вредност на калории...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност