Матис Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

A1on | на 4.2017

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Русите загрижени Зошто Западот не им дозволува на експертите да го истражат хемискиот напад во Сирија

Русите загрижени: Зошто Западот не им дозволува на експертите да го истражат хемискиот напад во Сирија?

Точка | на 4.2017

„Ова е многу сериозна ситуација - зошто Западот не им дозволува на OPCW екпсертите да ја истражат локацијата каде што се случи наводниот хемиски напад во Сирија?“. Рускиот министер за надворешни работи...

Матис Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Алфа | на 4.2017

Либерман одби да ги коментира наводите на израелското разузнавање дека Сирија се уште поседува од еден до три тони хемиско оружје. Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши...

Матис Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Курир | на 4.2017

Тој, на заедничка прес-конференција со израелскиот министер за одбрана Авигдор Либерман во Тел Авив, посочи дека тоа е кршење на резолуциите на Советот за безбедност на Обединети нации и оти тоа прашање...

Матис Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Идивиди | на 4.2017

Тел Авив, 21 април 2017 (МИА) - Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје,...

Матис: Нема дилеми дека Сирија го задржала хемиското оружје

Нетпрес | на 4.2017

Американскиот министер за одбрана Џим Матис изјави во текот на својата официјална посета на Израел во петокот дека „нема дилеми“ дека Сирија задржала хемиско оружје, како и дека последните денови ги разместила...

Матис Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

+Инфо | на 4.2017

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Матис Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Вечер | на 4.2017

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Матис Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Сител | на 4.2017

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Американското откопување на „томахавките“ удар врз надежите за мир?!

Нетпрес | на 4.2017

Крстосувачките ракети лансирани од американските воени бродови во Средоземното Море врз воздухопловната база ал-Шарјат во Сирија го отвори во светот прашањето дали ова „откопување на воените секири“ на...

CNN Сирија ги премести своите воени авиони поблиску до руската база Хмејмим

CNN: Сирија ги премести своите воени авиони поблиску до руската база Хмејмим

Локално | на 4.2017

Сириските власти ги предислоцираа своите воении авиони поблиску до руската воена база Хмејмим во надеж да ги обезбеди од ударите на американската коалиција, објави телевизија CNN, повикувајќи се на свои...

OPCW Во Сирија сигурно е користен сарин или слична супстанца Русија укажува дека инцидентот може да е конструкција

OPCW: Во Сирија сигурно е користен сарин или слична супстанца, Русија укажува дека инцидентот може да е конструкција

Точка | на 4.2017

Контролната мисија којашто ја одреди OPCW е подготвена да замине во споменатиот сириски град доколку безбедносната ситуација тоа го дозволува. Организацијата за забрана на хемиското оружје (OPCW) објави...

OPCW: Во Сирија сигурно е користен сарин или слична супстанца, Русија укажува дека инцидентот може да е конструкција

Нетпрес | на 4.2017

Организацијата за забрана на хемиското оружје (OPCW) објави во средата дека тестовите „неоспорно“ докажале дека гасот сарин или слична супстанција биле користени во наводниот хемиски напад во сириска покраина...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност