Се катапултираше пилот на авион од носачот Карл Винсон

Се катапултираше пилот на авион од носачот „Карл Винсон“

Курир | на 4.2017

Пилотот, кој не е идентификуван, бил извлечен со хеликоптер од водите на Целебеското Море, меѓу Индонезија и Филипините, стои во соопштението на американската морнарица. Во соопштението се наведува дека...

Борбен Ф 18 од носачот авиони Карл Винсон се урна во море

Борбен Ф-18 од носачот авиони “Карл Винсон” се урна во море

Локално | на 4.2017

Палубен борбен- ловец F / A-18E Super Hornet кој бил лоциран на носачот на авиони “Карл Винсон” се урна во морето близу Сулавеси во Југоисточна Азија, соопштија од прес-центарот на 7-ми флота на морнарицата...

Се катапултираше пилот на авион од носачот Карл Винсон

Се катапултираше пилот на авион од носачот „Карл Винсон“

A1on | на 4.2017

Пилотот на американскиот борбен авион „Ф/А-18 Супер Хорнет“ беше принуден да се катапултира додека се подготвувал да слета на американскиот носач на авиони „Карл Винсон“, соопшти денеска Пентагон. Пилотот,...

Се катапултираше пилот на авион од носачот Карл Винсон

Се катапултираше пилот на авион од носачот „Карл Винсон“

Слободна Македонија | на 4.2017

Пилотот на американскиот борбен авион „Ф/А-18 Супер Хорнет“ беше принуден да се катапултира додека се подготвувал да слета на американскиот носач на авиони „Карл Винсон“, соопшти денеска Пентагон. Пилотот,...

Станува жешко Американска флота сепак сврте кон Корејскиот полуостров

Станува жешко: Американска флота сепак сврте кон Корејскиот полуостров!

Макфакс | на 4.2017

Американска флота сепак патува кон Корејскиот полуостров, но се уште нема распоред кога точно ќе пристигне во регионот. Излезе дека додека Вашингтон и се заканува на Северна Кореја со превентивни удари,...

Станува жешко Американска флотила сврте кон Корејскиот полуостров

Станува жешко: Американска флотила сврте кон Корејскиот полуостров!

Локално | на 4.2017

Американска флотила патува кон Корејскиот полуостров, но сеуште нема распоред кога точно ќе пристигне во регионот. Излезе дека додека Вашингтон и се заканувал  на Северна Кореја со превентивни удари,  и...

Станува жешко Американска флота сепак сврте кон Корејскиот полуостров

Станува жешко: Американска флота сепак сврте кон Корејскиот полуостров!

Reporter.mk | на 4.2017

Американска флота сепак патува кон Корејскиот полуостров, но се уште нема распоред кога точно ќе пристигне во регионот. Излезе дека додека Вашингтон и се заканува на Северна Кореја со превентивни удари,...

Армадата се враќа Американските воени бродови сепак пловат кон Северна Кореја

Армадата се враќа: Американските воени бродови сепак пловат кон Северна Кореја...

Точка | на 4.2017

Деновиве најпрвин се појавија информации дека кон Северна Кореја пловат американски воени бродови, за потоа некои медиуми да пренесат дека бродовите сепак пловат кон Австралија. Откако американскиот претседател...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Либертас | на 4.2017

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

24 вести | на 4.2017

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Потврдено  Армадата на САД плови кон Корејскиот полуостров

Потврдено – „Армадата“ на САД плови кон Корејскиот полуостров

Алсат-М | на 4.2017

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

A1on | на 4.2017

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

+Инфо | на 4.2017

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Курир | на 4.2017

Според Белата куќа, никогаш не бил соопштен датум на пристигнување, а бродовите од групата се на пат. Трамп на почетокот на минатата недела изјави дека пратил „армада“, како предупредување до Северна Кореја,...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

ТВ Нова | на 4.2017

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров Според Белата...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Денешен | на 4.2017

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Американската „армада“ сепак не плови кон Северна Кореја

Либертас | на 4.2017

Американскиот носач на авиони и други воени бродови не се упатиле кон Северна Кореја, туку тргнале во спротивна насока, јави денеска Би-Би-Си. Морнарицата на САД на осми април објави дека јуришната група...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Сител | на 4.2017

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

Белата куќа потврди дека армадата на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Белата куќа потврди дека „армадата“ на САД сепак плови кон Корејскиот Полуостров

Слободна Македонија | на 4.2017

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се упатиле кон Корејскиот Полуостров. Според Белата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност